Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, więc problem polega na wybraniu jednego ze smartfonów (Samsung Galaxy S III oraz HTC One X), a właściwie na odrzuceniu drugiego. Oba bardzo mi się podobają, oba mają podobną specyfikacje, telefon będę kupował z odłożonych pieniędzy i planuję używać około 2 lat, a więc który spisze się lepiej w tak długim czasie użytkowania?  ;)

Edytowane przez Szykan
Link to post
Share on other sites

Mam porównanie, bo używam S3, a kolega biurko w biurko ma One X (prawie od premiery). Jest wielkim fanem HTC. Musze przyznać, że telefon robił dobre wrażenie (debiutował wcześniej niż S3). Niestety po czasie wychodzi zły projekt obudowy (mocno wystający obiektyw aparatu - porysował się mimo, że telefon jest w Casemate), w ogóle obudowa jest słabej jakości. Ekran sięrysuje dosyć łatwo, a że jest krzywy ciężko go okleić (w S3 folii nie używam ekran bez rys, używam wsuwki-pokrowca Samsunga). Oprogramowanie też pozostawia wiele do życzenia w One X. Bardzo ślamazarne wprowadzanie aktualizacji (dużo za równie wolnym Samsungiem). Sam interfejs oprogramowania też jest słaby (to akurat może być subiektywne, bo androdiowego Samsunga używam od S1, poprzez Note i na S3 kończąc). No i ostatnia kwestia - bateria - trzyma słabo. Żeby zbliżyć czasy do S3 trzeba wielu zabiegów w ustawieniach oszczędzacza energii (który akurat został ciekawiej zrobiony niż w Samsungu).

Link to post
Share on other sites

Niestety nie zgodzę się z przedmówcami. Jako osoba używająca telefonu do pracy, skłaniam się ku One X ze względu na lepsze (czyt. działające) oprogramowanie. Samsung przestał synchronizować maile i appointmenty z outlookiem, potem przestał działąć flash, ze o facebooku nie wspomnę (zawiesza telefon). Wszystko to mimo resetu fabrycznego (możliwe że mam wadliwy aparat). W porównaniu do poprzedniego telefonu  - HTC Desire X, który działał bez problemów przez 3 lata - Samsung wypada blado.

Link to post
Share on other sites

 

Ekran sięrysuje dosyć łatwo, a że jest krzywy ciężko go okleić


A SGS3 ma Gorilla Glass 2, HOX ma, ale 1 i jak widać nie sprawuje sie najlepiej, do SGS3 planuję kupić też jakiś delikatny case na tył i boki, nie za grupy taki żeby był dostojny 

Nie można zapomnieć o najważniejszej różnicy. HTC to Tegra 3


Pod Tegre robione jest wiele gier, w które nie gram  :P 

Jako osoba używająca telefonu do pracy


Ja w sumie nie wiem do czego będzie służył mój przyszły telefon  :rotfl: Jestem jeszcze uczniem, więc na pewno nie do pracy, może do zbicia nudy na przerwach w szkole, do posłuchania muzyki, bo dojeżdżam aż godzinę do szkoły i potem powrót, za to na pewno będę go używał w domu, zamiast laptopa, który jest na pewno wolniejszy niż którykolwiek z tych smartfonów  :roll: A jeśli o facebook'u mowa, na swoim obecnym telefonie używam go z poziomu przeglądarki (Dolphin) a nie z aplikacji, jakoś tak mi się upodobało  :D
Link to post
Share on other sites

Postanowiłem kupić S3, ale mam jeszcze jedno pytanie, jak wygląda sprawa z Jelly Bean, oglądałem recenzje z 16 grudnia ubiegłego roku,w której pan recenzent pokazywał możliwości z Jelly Bean na pokładzie czyli rozumiem że aktualizacja jest jak najbardziej dostępna? No i czy trudno taką aktualizacje przeprowadzić lub jak ona mniej więcej wygląda?  ^^

Link to post
Share on other sites

Mi normalnie działa synchronizacja z exchange. Zadania, maile, kalendarz... Inna sprawa, że Google zapowiedziało wkrótce brak wsparcia dla synchronizacji z Microsoft.

 

Co szyby - S1 i Note1 też mają Gorilla Glass "jeden" - nie mam na nich rys... Ponoć One S jest dużo lepiej wykonany niż One X.

 

Co do softu - kolejna (jednak przewaga) nad HOX - możesz wgrywać sobie najnowsze softy z różnych regionów nie tracąc gwarancji - mówię o oficjalnych. Wgrywanie nieoficjalnych też jest łatwe - czego o HTC powiedzieć się nie da.

 

Jest JB na Polskę, choć są już nowsze. Ja właśnie wgrałem dziś z Singapuru (ma normalnie jeżyk PL etc.).

Edytowane przez KMBak
Link to post
Share on other sites

 

Google zapowiedziało wkrótce brak wsparcia dla synchronizacji z Microsoft.


Szczerze mówiąc to nie wiem czy w jakiś sposób to odczuję  :P  

Wgrywanie nieoficjalnych też jest łatwe


Raczej pozostanę tylko przy oficjalnych  :) 

Jest JB na Polskę, choć są już nowsze.

 
Bardzo jestem szczęśliwy z tego powodu.  :) 

 
Link to post
Share on other sites

Szczegolnie ze HOX sie grzeje do 60 stopni :P

Skończysz pieprzyć głupoty? Grzał się w kwietniu zeszłego roku.

 

Czemu nikt nie mówi o problemach Samsunga z pamięcią nand? http://technologie.gazeta.pl/internet/1,113841,13136033,Klatwa_Samsunga_Galaxy_S3_.html

 

Piszecie o słabym wykonaniu One X.. :rotfl:  Nic tylko pokręcić głową. HTC ma 100x lepsze wykonanie (poliwęglan) niż ten tani plastik w SGS3 (poliwęglan? jeśli tak to tego nie czuć).

 

W benchmarkach HTC wypada zawsze oczko wyżej (jedynie przeglądarkę ma wolniejszą), a każdy trąbi, że Samsung lepszy. Jak dajecie sobie mydlić oczy reklamą od Samsunga to cóż.

 

A teraz racjonalnie. HTC One X = Samsung Galaxy S3. HTC One X+ > Samsung Galaxy S3. Jeśli czerpiecie wiedzę z polskich portali to nie dziwię się, że Samsung jest najlepszy. Magia sponsorowanych tekstów.

Już jeden cwaniaczek się ze mną chciał kłócić na tym forum, ale podesłałem kilka linków i mu zabrakło argumentów :P

Na koniec porównanie z zagranicznego portalu: http://www.v3.co.uk/v3-uk/review/2184581/htc-vs-samsung-galaxy-s3-head-head-review/page/6

Do autora, jak się napaliłeś na Samsunga (co widać od początku, bo sam siebie przekonujesz, że SGS lepszy) to po co zakładać temat? :)

Żeby nie było mogłem wziąć SGS3, ale na szczęście się rozmyśliłem.. Każdy ma Samsunga :)

Edytowane przez Shaco
Link to post
Share on other sites

Oh w jaki bulwers wpadasz jak pisze o grzaniu sie hoxa.. Heh Rzeczywiscie aktualizacjami zmniejszyli proces technogiczny dolozyli radiator i wymienili paste, lol.

Bez obrazy, ale mam nadzieje że tylko udajesz głupiego w tej chwili.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1533 naprawdę najpierw się chociaż obczytaj..

Link to post
Share on other sites

 

W porównaniu do poprzedniego telefonu  - HTC Desire X, który działał bez problemów przez 3 lata - Samsung wypada blado.

 Masz jakiś prototyp? Bo DX wyszedł pół roku temu...

 

Rzeczywiscie aktualizacjami zmniejszyli proces technogiczny dolozyli radiator i wymienili paste, lol.

To porównaj sobie X i X+ - ten drugi ma 15% większa baterię i szybszy procesor a trzyma prawie 2x dłużej, tak więc dużo do powiedzenia ma optymalizacja

http://blog.gsmarena.com/lg-optimus-l9-battery-test-concludes-find-out-the-detailed-results-inside/#more-42539

Link to post
Share on other sites

Witam autora tematu.Dodam kilka swoich,myślę że obiektywnych spostrzeżeń odnośnie tej "konfrontacji":

Na plus Galaxy S III

-Lepsza wydajność w grach 3d,oczywiście tych najbardziej wymagających:NOVA 3,GTA:Vice city

-Dużo lepszy aparat(to tylko moja opinia,one x troszkę mnie zawiódł w tej kwestii,a konkretnie ziarnistość zdjęć)

-Prawdopodobnie lepsze wsparcie w przyszłości(nieoficjalne romy)

-Wymienna bateria i możliwość rozbudowania pamięci o karty micro sd.

 

Na plus One X:

-O niebo lepiej wykonana obudowa niż w sgs3,która jest ogromnym atutem tego telefonu,jeżeli ktoś ma jakieś ale,to polecam zakup samsunga solid,chociaż fakt wysunięty aparat jest lekkim niedociągnięciem,lecz gdy miałem przyjemność obcować z tym telefon, szybka aparatu mi się nie porysowała,tak samo ekran,jak można narzekać na Gorilla Glass pierwszej generacji,telefon nie jest czołgiem...

-Perfekcyjny wyświetlacz tzn. technologia w jakim został wykonany,każdy parametr na najwyższym poziomie:biel,czerń,nasycenie kolorów,kontrast,kąty widzenia,stawiam go na pierwszym miejscu na rynku,na równi lub nawet przed wyświetlaczami Retina.

-Nakładka sense,przy czystym andku 4.1 ultrapłynna oczywiście,świetnie wyglądająca i super funkcjonalna.

 

W kwestii baterii się nie wypowiadam,ponieważ wiadomo iż telefon trzeba ładować codziennie,telefon który daje takie możliwości rzecz jasna.

Edytowane przez DeNeB
Link to post
Share on other sites

 

jak się napaliłeś na Samsunga (co widać od początku, bo sam siebie przekonujesz, że SGS lepszy)


Nie ukrywałem, że w moich oczach SGS3 był od początku lepszy, tylko po oglądaniu recenzji na YT i czytaniu wielu testów, zastanowiłem się nad HOX więc temat założyłem, bo pomyślałem sobie "a może jednak OX" i tyle, z dyskusji ciężko jest wyciągnąć który powinienem kupić, bo widzę że oba są najlepszymi telefonami, ale oba mają też wady, więc nie ma chyba znaczenia który wezmę.   :rotfl:
Link to post
Share on other sites

@DeNeB, mniej więcej o tym wiedziałem, ale dzięki że napisałeś i dzięki za utwierdzenie mnie w tym ;) aczkolwiek odnoszę wrażenie, możliwe że omylne, że Samsung ma nieco lepszy ekran, jakoś jakby dostarczał więcej wrażeń, co do reszty nie mam wątpliwości  :D A, i jeszcze dodam, że TouchWiz jest dla mnie jakby bardziej intuicyjny, choć stylistyka Sense zachwyca  :]



A jeszcze jak ktoś mógłby mi powiedzieć, czy w hox beats audio działa po podłączeniu zwykłych słuchawek? czy muszą to być słuchawki monstera? I jeszcze, jak nazywa się to urządzenie do tv, żeby można było treść telefonu na tv wyświetlać? 

Link to post
Share on other sites

Słuchawki nie są jakieś rewelacyjne. One X jest gorszy pod każdym względem od sgs'a prócz obudowy. Ma beznadziejną baterię, na obudowie można gotować jajka. Także dla mnie lepszy jest po prostu Galaxy S III i dla mnie jedyną wadą jest wykonanie ale dla mnie nie robi to różnicy bo i tak mam nałożoną ochronę na tył więc nie martwię się o rysy.

 

 

Odpowiadając na twoje pytanie : Nazywa się to MicroHDMI, którego One X nie ma. SGS III też go nie ma ale ma za to złącze MHL. Po cholerę jest to wbudowane to nie wiem. W każdym bądź razie będziesz tak czy siak potrzebował przejściówki MicroHDMI --> HDMI.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...