Skocz do zawartości

Podłączenie PC do kina domowego LG HB905PA (hdmi) brak sygnału


Recommended Posts

Witam.

 

Od kilku dni posiadam pewien problem:

Podłączyłem komputer (GF GTX 560 Ti) kablem hdmi (długość kabla 5m) do kina domowego LG HB905PA, następnie kino podłączone jest również kablem hdmi do tv. Gdy tylko włoże wtyczkę do gniazda hdmi in 1 albo hdmi in 2 w kinie domowym na monitorze widać samą tapetę windowsa (brak ikonek itp) nawet nigdzie kilknąć nie mogę a na tv który odbiera sygnał z kina domowego widać tylko kołujące logo LG i napis BRAK SYGNAŁU. Kabel nie jest uszkodzony ponieważ gdy podłączam komputer bezpośrednio do tv przez hdmi wszytko działa.

 

Z góry dziękuje za jakiekolwiek wskazówki co może być przyczyną.

Link to post
Share on other sites

Witam.
A grzebałeś w ustawieniach kina? Jeżeli odłączysz komputer od kina to wszystko działa, tak?
Spróbuj też podłączyć kino do telewizora używając portu HDMI/DVI. No i oczywiście HDMI 1 i 2 w kinie to wejścia i to pod nie podłączasz komputer poprzez trzecie "Out" łączysz kino z TV, tak masz zrobione?
Pozdrawiam.

Edytowane przez MekPrzemasMek
Link to post
Share on other sites

Jeżeli twierdzisz, że wcześniej wszystko działało z tym, że monitor nie był połączony z kompem to odłącz monitor i zobacz czy hula? Jeżeli tak, to pewnie Trzeba w ustawieniach karty graficznej pogrzebać - jakieś klonowanie obrazu czy cuś podobnego ;)

Edytowane przez MekPrzemasMek
Link to post
Share on other sites

Też tak próbowałem, ale chodzi mi o to aby spokojnie można było filmy oglądać, i aby za każdym razem nie wysuwać kompa z biurka i odłączać monitora za każdym razem. Gdy odłączyłem monitor to pojawiło logo startowe i napis "trwa uruchamianie systemu windows" z tym, że zamiast czarnego tła był kolor czerwony i jak już niby się windows załadował logo LG i BRAK SYGNAŁU. A aby pogrzebać w ustawieniach trzeba coś widzieć :P

Edytowane przez rey1982
Link to post
Share on other sites

Na pewno musisz wejść w "Panel sterowania NVIDIA" tam będziesz miał zakładkę "Konfigurowanie wielu monitorów". Po podłączeniu, program powinien wykryć dodatkowe urządzenie. Tam ustawiasz czy chcesz mieć taki sam obraz na monitorze i TV czy różne na monitorze oraz TV, czy też sam monitor lub sam TV - jakoś tak dobrze nie pamiętam bo od lat nie używałem "skrzynki" (siedzę na laptopie). Tylko tu pojawia się pytanie czy karta odczyta kino jako dodatkowy monitor lub TV...
Możesz też komputer podłączyć kablem HDMI (ustawiasz aby przesyłał dźwięk) bezpośrednio z TV, wtedy na pewno karta wszystko dobrze wykryje. Dźwięk z TV (jaki masz model/markę) puścić do kina za pomocą kabla audio (jeżeli masz w TV wyjście S/PDIF to możesz użyć tego kabla gdyż w Twoim kinie jest wejście i wyjście). Przy takiej konfiguracji na pewno będziesz miał obraz na monitorze oraz TV.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem Cię doskonale o co chodzi, ale powtarzam jak podłącze komputer do kina nigdzie nie mogę wejść ponieważ na TV widzę tylko Brak Sygnału a na monitorze tylko pulpit (samą tapetę) brak ikonek, paska zadań kompletnie nic i nawet nie mam jak wejść w panel sterowania.

 

Przeczytałem instrukcję kina domowego i znalazłem coś takiego:

 

"Jeśli pojawiły się szumy lub linie na ekranie,

proszę sprawdzić kable HDMI (długość jest
ograniczona do 4,5 m. Użyj kabla high speed
HDMI (wersja 1.3)"
 
Więc może w tym jest problem bo komputer podłączam kablem o długości 5 m i może kino nie łapie sygnału (za długi kabel) ale czemu TV łapie bez problemowo....?
Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien czy to coś da.. ale nie zaszkodzi spróbować.
Jeżeli nie możesz nawet wejść w panel sterowania jak masz podłączone kino, to podłącz TV bezpośrednio pod komputer (bez odłączania monitora). Wejdź w panel sterowania NV i ustaw taki sam obraz na monitorze oraz TV. Później podłącz TV przez kino i zobacz co się stanie. Wydaje mi się, że komputer po prostu nie wykrywa kina jako dodatkowego wyjścia video. Pogadam jeszcze z kumplem bo chyba on podłącza lapka przez kino do TV ale nie jestem pewien...
@edit:
kumpel podłącza lapka przez kino z tym, że on ma osobno amplituner i DVD. Lapka podpina pod ampli - wejście HDMI/DVD i wszystko działa, na lapku ma ustawione klonowanie obrazu. Zrób tak jak pisałem powyżej ;) może pomoże...
Spróbuj jeszcze przy podłączonym kinie wcisnąć klawisze "windows" oraz "X" powinno wyskoczyć centrum mobilności w systemie windows, tam można pogrzebać w ustawieniach.

Edytowane przez MekPrzemasMek
Link to post
Share on other sites

Przedstawiłem ten problem też LG i dostałem od nich odpowiedz:

"W nawiązaniu do przeprowadzonej rozmowy telefonicznej i zgłaszanego objawu prosimy o sprawdzenie użycia funkcji przekazania obrazu przez kino domowe przez HDMI przy zamianie kabli którymi obecnie podłączone są urządzenia. Zaleca się skorzystanie z kabla HDMI w wersji 1.3 o długości do 4,5 m."

 

Może rzeczywiście to wina kabla, że za długi i niższej wersji jest, bo wcześniej działało ale miałem pożyczony inny kabel, może nie zwróciłem uwagi jaki kupowałem :P Kumpel mi mówił że potrzebny mi jest kabel "szybki" high tech czy speed, jutro ma mi pożyczyć swój 3m i sprawdzę :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...