Skocz do zawartości

Chłodzenie do i5 3570k - PILNE


Recommended Posts

Krótko. Thermaltake Contac 16. Biorę zestaw na agito i następny wg. cen jest sprawdzony Spartan ale chciałem jeszcze wziąć słuchawki. Nie ma żadnych opinii na temat tego chłodzenia. Na razie nie mam zamiaru się bawić w OC, na wyższe obroty będzie wskakiwał przy bardziej wymagających grach i programach. Jego cena to 70zł, a Spartana to 92zł.

 

Pytanie.

 

Czy ten Contac 16 da radę?

Link to post
Share on other sites

 mój kumpel ma chyba taki sam i u niego w 100% nie sprawdza się. (obudowa musi być otwarta) 

 

 

ja osobiście polecam Cooler Master Hyper TX3 EVO dość dobry cooler lecz nie jest przeznaczony do ekstremalnych warunków tylko dla kogoś komu zależy na ciszy (mój kumpel używał go na starym procesorze amd athlon x2) a wiemy że ten procesor to jeden wielki grzejnik.  ale też wiem że i5 to nie to samo co x2 ale moim zdaniem i5 ma małe temp. max. i ten cooler powinien starczyć 

Link to post
Share on other sites

Jeśli na początku nie planujesz OC to zostań przy box'owym chłodzeniu, a w przyszłości kup coś porządnego. Ładowanie kasy w byle co to średni pomysł, zwłaszcza, że Ivy po podkręceniu wymaga solidnego coolera.

 

 

Ten procesor ma malutkie max tempy

 

IB ma niskie temperatury ?

Link to post
Share on other sites

Albo intel burn test na maximum. Co do ivy na 4,5ghz to dosyć mocno się potrafi nagrzać ale jest jedna rzecz , która pomaga zbić temperatury i to dosyć mocno a mianowicie zmiana pasty pod IHS.

Edytowane przez drunk
Link to post
Share on other sites

Drunk bede mial identycznego kompa jak Ty w opisie. Mialem wziac g45 ale stwierdzilem, ze zanim dojdzie do dolozenia drugiej 7950 od Giba, a tym samym zmiany chlodzenia itp. to wole wziac tańszą płytę, a wziąć lepsze chłodzenie do procka ale pojemniejszy dysk. W koncu to roznica 50zł ;)

Link to post
Share on other sites

W sumie to już za późno. Zamówiłem ;) Szkoda mi troszkę, że nie wziąłem g45 ale po dłuższych przemyśleniach stwierdziłem, że wycisnę maksimum z tego co tu jest, a jeśli będę miał już coś zmienić to wszystko. Ewentualnie zostawię budę, napęd i dysk. ;p

 

Intel Core i5 3570K 3.4GHz BOX

MSI Z77A-G43

SilentiumPC Spartan Pro HE924

Kingston HyperX Blu DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9 Intel XMP BOX

Asus DVD-RW DRW-24B5ST + NERO 10 czarny BOX

Gigabyte Radeon HD 7950 3GB DDR5 PCI-E BOX

Seagate Barracuda ST500DM002 (3.5'''', 500GB, SATA/600)

XFX Core 550W 80+ SLI PSU  

SilentiumPC Brutus 410 Pure czarna  

LG 23" LED IPS234V-PN

Creative Labs Fatal1ty Gaming HS-800

Edytowane przez Sharimsejn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...