Skocz do zawartości

Płyta pod LGA 2011


Recommended Posts

Witam,

 

Okazyjnie kupiłem procka na LGA 2011 i szukam do niego odpowiedniej płyty. Mam na oku dwie konstrukcje, lecz chciałbym się spytać Was, co Wy drodzy forumowicze możecie jeszcze polecić ciekawego :) Fajnie jakby miały możliwość zwodowania oraz czerwone PCB :) Czasu do dyskusji jest troszkę, bo 2 tygodnie (do wypłaty :P), więc na pewno coś ciekawego wybierzemy... ;) Nie ukrywam, że chciałbym pobawić się w OC oraz jak wspominałem wyżej WC. Cena hmmmm nie mam dużych ograniczeń, ale powiedzmy tak do 1400-1500 zł :)

 

Pozdrawiam

Tomashec

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie chcę cię okłamywać, ale chyba jedynie akcesoriami - tak było w przypadku poprzednich modeli.



O znalazłem:

 

Really the main differences are:

  • Larger size PCB - XL-ATX over EATX
  • the 2 e-SATA are 6Gs instead of 3Gs
  • 4-way SLI support over 3-way

The only reason I see to go for the Classy over the FTW is if you like some breathing room for 3-way SLI, or if you want to go 4-way SLI with 4 physical cards.
Keep in mind that you can do quad SLI with two GTX 690's on the X79 FTW.



http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=1657078&mpage=1



Największa dla mnie różnica to format XL w Classfied - to już musi być konkret buda. Np w moim HAFX ponoć XL wchodzi, ale zakrywa któreś z wypustów na kable. :/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ja miałem Maximus IV Extreme - płyta nie jest hoojowa - ale im nowszy do niej bios tym gorszy. No stary nagminne dual boty; a na ostatnim NAJNOWSZYM biosie komp mi się potrafił odpalać nawet do DWÓCH MINUT.

Link to post
Share on other sites

Dorzucam swoje propozycje:

http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-big-bang-xpower-ii-79-663544.html?attr=264-506220

lub:

http://www.agito.pl/plyta-glowna-asus-rampage-iv-extreme-79-531088.html?attr=264-506220

Ich przewagą nad Evgą jest większa Ilośc portów SATA III, MSI ma ich aż 6(!). 

a Asus ma czerwoną stylistyke co jest dla Ciebie ważne, ale całe czarne MSI tez by dobrze się komponowało z całością :)

Link to post
Share on other sites

Nie spodziewałem się tego po Asusie, że ma tak niedopracowane biosy :/ Faktycznie można się delikatnie wkurzyć jak co chwilę dual boot :/ Hmmm nie ukrywam, że moim cichym faworytem jest Asus Rampage IV Extreme, ale i EVGA również konkretnie się prezentuje pod względem parametrów :)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Zgadnij ile mi zajęło odpalenie SLI na ASUSie :] Sam admin forum ROG rwał włosy z głowy bo nie wiedział już co ma radzić.



Decyzja jest Twoja bo to są spore i Twoje pieniądze. Nie chcę po raz kolejny wprowadzać jakiejś wojny i krucjaty przeciwko asusowi. Może to ja miałem pecha ? Ale po prostu piszę jak jest...

Link to post
Share on other sites

A ja używam asusa REIV od ponad roku, żadnego problemu z nim nie mam, doskonale prowadzi procka i pamięci. Używam od 1005 biosu do obecnego 3404 . Żadnych dualbotów nie mam i nie miałem. Używam z 2x680 od EVGA, zero problemów. Też nie chcę wywoływać wojny, ale ta płyta u mnie doskonale sie spisuje. Porażka była REIII na 1366, dopiero wersja black działa jak powinno. Sam czaje się na EVGA na x79, ale czekam na ich nowe dziecko zaprezentowane na ostatnich targach, ale trzeba poczekać na testy. Choć seria od EVGA na x79, w/g użytkowników jest dość kiepska, to samo dali ciała ze "stingerem" na Z77. Jak się wejdzie na forum evga, to takie historie z platformą x79 są tam opisywane że bania mała. Ale największy problem to dostępność. Od 2 mc koresponduje z EVGA Europe i nie są w stanie podać kiedy w Europie pojawią się w końcu x79 FTW/Classiefield.

 

Na twoim miejscu wybrałbym Asusa lub bdb też wypada Płyta główna MSI X79A-GD65 (8D). Zwykły zjadacz chleba lub OC nie jest w stanie wykorzystać potencjału REIV. 

 

MIS będzie tańsze w granicach 900 zł, będziesz zadowolony w zwykłym użytkowaniu jaki i przy zabawie z OC. Rożnicę dorzuć do innego komponentu: pamięć, SSD, grafa.

 

Każdy producent ma swoje wpadki i każdy z nas ma swoje "wpadki". Kupujemy high end sprzęt a on nie działa/robi psikusy, choć to kwestia nieraz a może głównie szczęścia. Ja tak miałem z REIII, po niej przez 1,5 roku omijałem asusa szerokim łukiem, a dodatkowo jeszcze GTX480, też padł w tym samym czasie. I na amen obraziłem się na asusa :). Wszyscy wieszali psy na serwis asusa:  moje doświadczenia z serwisem - płyta nowa wróciła po 14 dniach roboczych, karta nowa wróciła po 8 dniach roboczych. I co ja mam o tym myśleć, dla mnie są OK, nawet bardziej niż OK.

 

Ale wiem, że rożnie historie się zdarzają ASUS'owi... tak samo jak innym producentom. 

Edytowane przez szemhazej
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Decyzja jest Twoja bo to są spore i Twoje pieniądze. Nie chcę po raz kolejny wprowadzać jakiejś wojny i krucjaty przeciwko asusowi. Może to ja miałem pecha ? Ale po prostu piszę jak jest...

 

Spoko rozumiem, wiem że czasami złośliwość przedmiotów martwych jest nie do przeskoczenia i stąd takie a nie inne czasami problemy ze sprzętem komputerowym ;) Doceniam Twoje spostrzeżenia i oczywiście biorę wszystkie pod uwagę :)

 

@szemhazej, dziękuje za uwagi odnośnie Asusa RIVE :) Widziałem te cacko od EVGA na CES 2013 !! Konkretna płytka, ale premiera coś koło marca (chyba?), więc niestety nie będę czekał aż tyle, ale jak będzie coś ciekawego to kto wie być może się nią zainteresuję :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...