Skocz do zawartości

Karta za 500-600zł pod zestaw


Recommended Posts

Najtańszą znalazłem za 765zł, liczę na to, że za góra miesiąc te gołe 660 pójdą w dół i będą promocje bo jest za duża różnica pomiędzy 650ti a zwykłą 660 - 380zł naliczyłem między najtańszą 650ti a najtańszą 660 gs/se :/

Edytowane przez blackstar
Link to post
Share on other sites

Hej blackstar. Dorzucę coś od siebie, co byś lepiej mógł zdecydować ;). Tak się składa, że również mam q6600, a zakupiłem do niego ostatnio MSI 7850 2gb i przyznam, że to był znakomity wybór. Udało się ją dostać na morelach za 699zł. Wrzucam Ci parę testów ode mnie:

 

OC procka 3.2GHz, brak OC karty - 3DMark 11:
http://www.3dmark.com/3dm11/5657617

 

OC procka 3.4GHz, karta 950/1250 - 3DMark Vantage:

http://www.3dmark.com/3dmv/4541616

Jak widzisz nawet przy tak słabym procku jakim jest Q6600 (nie oszukujmy się :D) mocno biję poprzednie wyniki. Dalsze podkręcanie tego procesora tylko bardziej uwalnia tę kartę, która i tak w grach (GuildWars 2, BF3) nudzi się potwornie :). W BF'ie na Ultra 1680x1050 średnio 45-50fps. Jeśli masz jakieś pytania do pisz tu lub na PW. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki :) to jeszcze mi podaj dokładny model seryjny Twej karty wygoogluje sobie - mam nadzieję, że to nie ta z jednym wentylatorem? Co do proca to mam z nim problem na 3,1-3,2 GHz odpali przechodzi testy i nawet nie grzeje się tak bardzo (po 3DMarku i stability test w AIDA64 max. 65-70*) natomiast wszelkie podnoszenie FSB wyżej powoduje zwis na pulpicie - na 3,5GHz najwyżej udało mi się odpalić także doszedł do pulpitu i samoczynnie się zresetował.
Pamiątki mam DDR2 800MHz Melco i Hynix. Kombinacje alpejskie już przerabiałem z tym procem i umówmy się to już wyeksploatowany sprzęt, więc teraz czas na zmianę karty i monitor a przed wakacjami jako prezent urodzinowy kupuję nowe mobo z i5/i7 :)

Link to post
Share on other sites

OK :) thx, więc będę wybierał spośród gtx 650ti, HD7850, gtx 660.
Także temat uważam nadal za otwarty zresztą wiele cennych informacji w nim jest, więc pewnie inni chętnie z nich skorzystają.
Jak się pojawi jakaś weekendowa promocja dobra teraz lub w kolejny to może się pokuszę :)

Link to post
Share on other sites

Dolicz do tego 50zł za wysyłkę i wyjdzie to samo.

 

@blackstar

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd7850-2048mb-ddr5-256b-d-h-d-pci-oc-r7850-2gd5-oc-538779/

To jest mój hd7850 (nawet mój komentarz jest xP). Nie wiem czy Twoje "nadzieje" są tu zasadne, bo jak możesz tam przeczytać karta w idle ok. 32 stopnie, w stresie nie przekroczyła mi 62 stopni, a przy tym wszystko co mam w obudowie jest głośniejsze od niej - a i tak jest cicho. Weź jednak pod uwagę, że moja buda to Zalman Z9 Plus czyli 4x120mm i 1x140mm wentylatory.

 

Co do Twojego Q6600. Jaką masz mobo?

Ja na Asus P5K Pro lece na FSB 377 przy napięciu w biosie dwa oczka powyżej 1.3V. Przy obciążęniu napięcie i tak spada do 1.28V a temperatura po długich testach nie przekracza 59 stopni. Cooler mam w sygnaturce.

Link to post
Share on other sites

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-g33m-s2/ moja płyta
cooler to cooler master taki hm na piny niby standardowy, ale z miedzianym rdzeniem w podstawie i ogółem wysoki, od standardowego chłodzenia Intela tego większego jest większy niemal dwukrotnie - trochę wszerz i dużo dużo wyższy. niestety Ci modelu nie podam bo kupiłem go w formie OEM :( w budzie mam 1x120mm z przodu 1x80 z tyłu + 120 w zasilaczu.

Napisz jeszcze co z pamiątkami ? jak to wygląda jak chodzi o niedotaktowanie ich? w sensie standardowo są 800, a wyjdzie mi 7xx cz to nie będzie problem?

Edytowane przez blackstar
Link to post
Share on other sites

Niby 6-fazowe zasilanie jest, ale brak coolerów na sekcji zasilania mobo :(. W biosie podnosisz tylko FSB? Te Quady to 65nm, mój znajomy katował to 1.6V i chodziło w porządku (nie polecam aż takich napięć). Jeśli jeszcze nie podniosłeś napięcia to nic dziwnego że wyżej nie chce iść. Podaj napięcie Vcore w biosie. Dobrze jakbyś dokupił za parę złoty takie radiatory na sekcję zasilania płyty.

 

Do wakacji jeszcze troche czasu więc warto powalczyć o każde 100mhz ;). Dobra pasta termoprzewodząca również potrafi zdziałać cuda (mi, przy boxowym chłodzeniu, po zmianie pasy na arctic silver-5 temp. spadły chyba o 6-8 stopni).

 

A jeśli chodzi o kart graficzne to hd7850 to obecnie jedna z najlepszych jeśli chodzi o wydajność/cena. Polecono mi wersję 2GB po to niewielka dopłata a pewnie niedługo gry będą wsuwać ten vram. Tak samo mówiono mi 4,5 roku temu "po co panu taki procesor?!?!", a tak to teraz mogę jeszcze spokojnie w BF'a pograć :)

Link to post
Share on other sites

Jak chodzi o znajomość procesu technologicznego napięć itd. to ogarniam temat luzik :), mam na pewno mniej niż podawane przez Ciebie wcześniej 1,3 :) z tego co pamiętam 1,275 lub 1,28xx. Mój procek niestety ma już z 7-8 lat co prawda jest to ta najlepsza rewizja, ale wiadomo czas wykańcza podzespoły i biegnie nieubłaganie eh :P

Wszystkie info napisze później bo teraz mam odpalonego klienta Ghost Recon Online i brakuje mi tylko 600mb do kompletnego pobrania :)

Link to post
Share on other sites

Co Q6600 8 lat haha szkoda że nie 15.

http://www.pcworld.pl/news/115689/Intel.Core2.Q6600.QuadCore.dla.zwyciezcy.II.edycji.Podrasuj.Swoj.Komputer.html

Masz koło 6 lat ma ten procesor.

6 lat temu to 8800GTX w SLI miały dopiero wydajność GTX650TI i to nie wiem

Ja bym na twoim miejscu kupił 7850 i podkręcił rdzeń na 1100mhz.

Jak kiedyś zmienisz na I5 czwartej albo 5 generacji to 7850 i tak się już do niczego nie przyda taj jak wychodził twój proc i 3850 można sobie wsadzić w d.

Póki ciągnie wszystkie gry nie ma co zmieniać jeszcze na 2 lata starczy wtedy będzie miał 8 lat i na emeryture a to i tak skandal że dał radę tyle lat za 5 lat mój I5 to będzie padaka jak siemasz.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Też to czytałem, to jakaś lipa bo gość wsadził 7850 do XP 32bit i pewnie nie zainstalował nowych sterowników i nie podkręcał procesora nic. U mnie wszystko śmiga elegancko, zarówno przy 2.4, 3.0 i 3.4GHz. Zmieniałeś choć raz pastę termoprzewodzącą na procesorze? Jeśli od 6 lat nic nie ruszałeś to "fabryczne" g****o jest już skamieniałe i tylko przeszkadza zamiast pomagać. Sekcja zasilania na płycie może się grzać i nie puści. Ale przy 3.2GHz możesz już wsadzić 7850 tylko koniecznie zainstaluj Windows 7 64-bit i nowe Catalyst 13.1. Powinno być w porządku  :).

Link to post
Share on other sites

Mam Win 8 Pro :), co do pasty to ostatni raz zmieniałem około pół roku temu :), głównie chodzi o to, ze ten proc się nie grzeje jakoś bardzo mocno z tego co zauważyłem... :) myślę, że coś innego nie puszcza go ponad 3,1-3,2GHz. Może masz rację z tą sekcją zasilania zresztą przez tyle lat z pewnością sprzęt został już wyeksploatowany. Kompa regularnie odkurzam wewnątrz, więc jest czyściutki, żebyś nie pomyślał, że np. cooler obrósł kurzem i trzyma ciepło.

Link to post
Share on other sites

gtx 650ti jest od 40 do 50% szybsza od twojej obecnej 550ti - jak swoją sprzedasz za jakieś 350 zł to myśle że warto te 150 dołożyć i kupić tą kartę - do twojego procesora będzie jak znalazł, energii pobiera tyle , co hd7770 (nawet kilka wacików mniej :) ) a  wydajnością go lekko przegania (jakieś 10-15%)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...