Skocz do zawartości

Dziwne wykresy: RAID0 2xSamsung F3 HD502HJ


Recommended Posts

Co może być przyczyną takich poszarpanych wykresów w hdtachu? Test przeprowadzałem kilkukrotnie i cały czas wychodzi tak samo...

 

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P (Rev. 1.0)

Athlon II 620

 

 

http://i136.photobucket.com/albums/q196 ... ytuu-1.jpg

 

 

Przy okazji może ktoś podpowiedzieć jak stworzyć raid dual array (nie wiem czy to właściwa nazwa, coś jakby dwie macierze), chodzi mi o cos takiego:

http://i187.photobucket.com/albums/x236/Sinyk/Computer%20Related/Hard%20Drive%20Tuning/Test3-DualRAID0Array-64kStripeDiagr.png

Link to post
Share on other sites

Takie poszarpania to normalna rzecz na software'owych kontrolerach. Wynik w normie, nawet bardzo dobry.

 

Przy okazji może ktoś podpowiedzieć jak stworzyć raid dual array (nie wiem czy to właściwa nazwa, coś jakby dwie macierze), chodzi mi o cos takiego:

Czy zrobisz coś takiego na kontrolerze AMD tego nie wiem. Na Intelu wystarczy utworzyć jedną macierz o wielkości X, następnie drugą o wielkości Y na tych samych dyskach.
Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki. Na AMD też jest taka opcja, właśnie sprawdziłem.

Co do wykresów to znalazłem podobny temat na innym forum ( ten sam kontroler, dyski caviar black 640GB ) i tam gość miał ładne płaskie wykresy; stąd moje zdziwienie tym co zobaczyłem w hdtachu ; /

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze jakiś program dla AMD do obsługi dysków czy macierzy (może ktoś tu poda nazwę) ale nie pamiętam jaki, w nim można było dostroić pewne opcje (dokładnych nazw nie znam).

 

Druga sprawa to możliwe, że stripe akurat tutaj nie odpowiada sprzętowi - jeżeli chcesz wszystko sobie dostroić i masz ochotę na reinstal systemu to możesz to sprawdzić.

 

No i na koniec może dyski WD dają bardziej płaskie wyniki - ja ich w ogóle nie używam ale Samsung/Seagate mają takie tendencje do szarpania.

 

PS. Sprawdź też w HDTune czy wykres też jest tak porwany.

Link to post
Share on other sites

No to dzięki bardzo za info, byłem w 100% przekonany, że to się da zrobić tylko na Intelu :rudolph:

 

A sam się przymierzam do mobasa GA-MA790X-UD3P, więc nie powinno być problemu i ta opcja powinna być :sciana:

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dobrze pamiętam, to można zrobić Ghost'em obraz partycji z systemem, zmienić rozmiar paska i potem przywrócić system z powrotem - bez reinstalacji zobaczysz, czy 128KB będzie szybsze :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...