Skocz do zawartości

Wybór sprzetu za szwankujący


Recommended Posts

chodzi o to ze mam drobne problemy z tym sprzętem który mam teraz:
 

MoBo: MSI P-43 NEO-F

CPU: E5200 2.5GHz

GPU: Nvidia GeForce 9600 GT
PSU: cooler Master M520 520W

RAM: 2x Hyper-X + 1x A-Data (wszystkie 1066MHz)

a i mimo problemów przydał by sie mały upgrade bo powoli sprzęt nie wyrabia na nowszych grach i tu moje pytanie, czy zostac przy tym a nieco zmienić czy coś nowego, jeśli tak to co ?

Niestety problem drzemie w $$$ gdyż nie będzie to jednorazowy zakup wszystkiego na raz, a raczej muszę powoli się przerzucać dlatego zależy mi by mobo miało obsługę DDR2 które właśnie mam by mi wciąż komputer chodził oraz nowszych DDR3 myśle nad tym: MoBo. Teraz fajną grafikę widzę GeForce 630 za 240zł niecałe, ale nigdzie nie pisze jakie VGA wspiera te mobo, aha i czy moje aktualne MSI obsługiwało by te grafikę ? bo może nie będę musiał wszystkiego wymieniać bo głównie grafika mi pada, a na stronce producenta pisze ze testy były do gf 9600GT.
Aktualny procesor kręciłem do 3.5GHz i był stabilny, chciałem dalej ale okazało się że podczas grania zawiesza kompa CAŁKOWICIE, wykluczyłem HDD, ramy, oraz CPU, sterowniki zmieniałem i mase innych, i wnioskuje ze to grafika :/

wiec czy inwestować w nowy sprzęt czy jeszcze wydusić nieco z tego zmieniając grafikę bo to chyba jej problem?

Edytowane przez Sieku
Link to post
Share on other sites

sęk w tym ze musze mieć LGA775 bo pod ten socket mam procesor a chwilowo brak $$$ na nowe CPU, dlatego mówie ze coś pośredniego by powoli przechodzić z części na część na nowszy sprzęt. wiec zależy mi na razie by to było 775.

A Dlaczego ta grafika to szmelc O_o ??

Link to post
Share on other sites

Lepiej chyba sprzedać to co masz i poskładać najprostszą platformę na 1155, około 600 bez grafiki. To da możliwość przyszłej rozbudowy i zmiany procka. Na 775 chyba nawet E8200 jest słabsze od G860 ( tak mi się wydaje, mogę się mylić ). Wydajność na nowej platformie powinna być lepsza. Poza tym twoja obecna płyta ma chyba złącze PCIE pierwszej generacji.

Chyba że kupisz grafikę a później wymienisz całą platformę, wtedy faktycznie szukaj używanej grafiki.

Link to post
Share on other sites

no to powiedzmy ze na dzień dzisiejszy mam do dyspozycji 1000-1200zł
Co polecacie, oczywiście mowa o jak najwydajniejszym sprzęcie do gier za te cenę, jeśli przekroczy o nieznaczną sumę to nie problem.
potrzebuje mobo, cpu, gpu i ram, resztę mam aha i tak żeby zmieścić się w psu 520W (markowy wiec nie ma sprawy bo Cooler Master)

 

P.S. jak by co prosił bym o niepodawanie propozycji radeonów, chociaż wiem ze z reguły są wydajniejsze wole troszkę słabszy model ale nvidie, jakoś mam skazę do radeonów, aha i oczywiście tak ażeby wszystko było 100% kompatybilne.

 

a w sumie nie musi być nawet super wydajny, byle byłby dobry, tak żeby dajmy na to BF3 ruszył na średnich bo itak będę bawił się w OC wiec będzie lepiej niż box bo będę krecił, chłodzenia tez mam to spoko.

Edytowane przez Sieku
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...