Skocz do zawartości

prodigy HD2,prodigy HiFI 7.1,emu 0404,esi juli@,esi maya ?


Recommended Posts

nie ma znaczenia precyzowanie jesli chodzi o odsluchiwanie a raczej o to chodzi bo ktos kto chce nagrywac muzyke umie i precyzuje na wstepie

 

prodigy hd2 znacznie wprzedza wszystkie pozostale

 

maya na pci to wrecz "tragedia" w stosujnku do profesjonalnego wygladu wiec absolutnie wstrzymaj sie z zakupem owego "szmelcu" to samo hi-fi troche moze lepiej

 

julia to to samo co 0404 moga byc o ile kosztuja znacznie mniej od hd2 i mocno potrzeba sterylnosci

 

 tu troche danych

http://forum.generationmp3.com/index.php?showtopic=66062

Edytowane przez erazm2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jedyny sposób na wybranie właściwego op ampa to odłsuchanie takiego a nie innego u siebie na swoim sprzęcie, tylko ty możesz okreslić czy dany dźwięk przypadnie ci do gustu. Problem w tym że kupienie lepszych op ampów do celów audio jest dość trudne, często jedyna opcja to zakup minimum 10 czy 100 sztuk w kilka osób, inaczej nikt nie chce się podjąć sprowadzenia bo producenci sprzedają tylko w dużych ilościach. Alternatywna metoda to odkupić op ampy od kogoś np. ze strony Audiostereo.pl .

Edytowane przez randallandhopkirk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wg mnie różnic między hd2 a 7.1 hifi ciężko usłyszeć (o ile wogóle) bo owe karty są na tym samym układzie, a 7.1 ma dodatkowo nieco lepsze kondensatory w zasilaniu, więc po odpowiednim dobraniu opampu to obie karty grają tak samo. (ale to moje zdanie)

W każdym razie ja bym opisywane karty uszeregował tak:

od najlepszej do najgorszej:

audiotrak hd2=audiotrak 7.1hifi>esi julia>esi maya

Link to post
Share on other sites

Jeżeli możesz przeznaczyć nieco więcej pieniędzy i masz kontroler FW to polecam TC Konnekt 6, podłączasz i zapominasz o całej zabawie op ampami - to jeden z lepiej brzmiących interfejsów stereo jaki słyszałem, do tego bardzo tani jak na tą jakość dźwięku. Ale nie ma co się dziwić, w tej cenie żadna karta dźwiękowa nie posiada układu anty jitterowego. Jedyna jego wada to że wymaga właśnie magistrali FW.

Link to post
Share on other sites

Konnekt 6 i 1k nie moje,dziękuje za drogo.Zostanę przy HD2 jednak z opami nie jest łatwo a płacić by samemu sprawdzać to co ja z resztą zrobie,stracę na te kostki więcej.Nie ma informacji żadnych odnośnie tych opa ? może jeszcze inaczej czy HD2 w muzyce bez wymian opa daje różnicę dużą do np xonara albo najprościej do jakiej klasy CD mogę porównać ?

 

i która będzie lepsza brzmieniowo zwykła czy Advanced DE ?

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites
HD2 bez problemu będzie grać dużo lepiej od Xonara, co do jakości dźwięku to umiejscowiłbym go na poziomie odtwarzaczy CD ok. 1500 PLN, może nawet ciut lepiej.

od większości tak, ale nie od wszystkich i na pewno nie od Essence STX oraz Essence One. Kolega pewnie też nie wie, ale wyjście słuchawkowe w HD2 jest słabe. Warto słuchawki podpinać po RCA.

 

Poszukiwania osobiście zaokrągliłbym do 0404 i HD2  z uwzględnieniem przede wszystkim z czym ma być to podłączone. 

 

0404 to wyrafinowane granie, bez podbarwień i bez szaleństwa z dobrą separacją instrumentów itp. 

HD2  zwłaszcza po wymianie wzmacniaczy zagra bardziej przestrzenniej.

 

HD2 i HD2 AD różnica się innymi oampami, niektórymi częściami i trochę brzmieniem, ale jest to ta sama klasa sprzętu.

Edytowane przez adivxv5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

od większości tak, ale nie od wszystkich i na pewno nie od Essence STX oraz Essence One. Kolega pewnie też nie wie, ale wyjście słuchawkowe w HD2 jest słabe. Warto słuchawki podpinać po RCA.



Wyjścia słuchawkowe w kartach dźwiękowych zrobione na scalakach to tylko ostatnia deska ratunku, nikt kto traktuje poważnie dźwięk nie podpina do nich słuchawek. Co do Xonarów to miałem na myśli tańsze modele o porównywalnej cenie oczywiście.

Pisałem do wzmacniacza i kolumn przez rca.A mogę jednocześnie używać dwóch kart dzwiękowych np starego xonara i hd2 przełaczając się w menadżerze urządzeń ?



Wystarczy w odtwarzaczu zmienić urządzenie wyjściowe, nie musisz nic przełączać w menedżerze urządzeń. Ja mam w tym momencie podpięte w sumie 5 kart dźwiękowych i wszystko działa w porządku.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...