Skocz do zawartości

MSI HD 7970 Lightning podlaczenie - zasilanie 2x8 pin


Recommended Posts

Witam wszystkich takie male pytanie mam zamiar zamowic ta karte.Mam pewne watpliwosci co do swojego zasilacza (OCZ 650W 80 Plus Bronze) mam tylko 2 wtyczki PCIe.. 1x6 oraz 1x6+2 pin... Karta MSI HD 7970 Lightning wymaga podlaczenia 2x8 czyli barakuje mi 2 pinow czytalem duzo recenzji na temat ten karty i natrafilem na informacje co daje MSI w pudelku oto zawartoschttp://www.techpowerup.com/reviews/MSI/HD_7970_Lightning/images/contents.jpg

 

Sa tam jakies przejsciowki typu z 6 pinow na 8 czy to jest bezpieczne, musi w tym cos byc skoro sam producent wrzuca to do opakowania karty..Moje pytanie czy to jest bezpieczne takie podlanacznie przez przejsciowke?Nie chce wymieniac zsialacza.. ma dopiero 3 miechy... :/ (troche spartolilem sprawe z kupnem zasilacza) z gory dziekuje

Link to post
Share on other sites

Ja swojego Vapora mam podłączonego poprzez przejściówki z Molexów i działa.  Więc chyba większego problemu z tym nie będzie. Ale raczej posłuchaj doświadczonych kolegów gdyż ja dopiero zaczynam zabawę z sprzętem :)

Link to post
Share on other sites

Lepiej kupić sobie modularny zasilacz z wejściem wtyczki 2x8 PEG.

 

Masz zasilacz 650 watowy taki adapter przez przejściówke z Molexa można śmialo podłączyć. Kupiłeś 3 miechy temu dopiero..! Nic się nie stanie.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites
Lepiej kupić sobie modularny zasilacz z wejściem wtyczki 2x8 PEG.

Co ty za glupoty opowiadasz.

Jak nie masz w zasilaczu PCIE taki jak wymaga GPU,to po to są tam te przejściówki żeby podłączyć.Nic się nie stanie, nie boj się.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tylko pytanie, czy kolega będzie podłączać dwie karty ? Jak nie to przez przejściówki podpinamy i chodziło będzie że aż miło. Karta jest dobra i nie musisz przejmować się taką w sumie drobnostką :)

Link to post
Share on other sites

Czyli sugerujesz zeby te w pudelku MSI zostawic i nie podlaczac 6 pinow na 8 tylko przez molex tak to zrozumialem...Podczas pzregladnia pewnego forum znalazlem dosc stosowna odpowiedz karta Msi 7970 potrzbuje 300 W jedna wtyczka 8 pinowa generuje moc 150 W, razy  2 mamy 300 W czyli przejscowki nie przejda nie moge podlaczyc 8 i 6 to bedzie 225 W moze nie ruszyc

Edytowane przez Master360
Link to post
Share on other sites

PCIe Daje 75W dokladnie super strona http://www.playtool.com/pages/psuconnectors/connectors.html#peripheral polecam wiele mozna sie nauczyc troche jestem zakrecony co do tego zasilania teraz znowu wyczytalem ze karta potrafi zabrac nawet 375 W to duzo podlaczenie karty moim sposobem da jej 300W 8 pin 150W 6pin-75W i wejscie PCIe 75W.. nie chce efektu ze gram a tu komp sie wylacza bo karta nie ma wystarczajacej mocy chyba nowy zasilacz wchodzi w gre..

Link to post
Share on other sites

W czym widzisz problem ?



PCIe Daje 75W dokladnie super strona http://www.playtool.com/pages/psuconnectors/connectors.html#peripheral polecam wiele mozna sie nauczyc troche jestem zakrecony co do tego zasilania teraz znowu wyczytalem ze karta potrafi zabrac nawet 375 W to duzo podlaczenie karty moim sposobem da jej 300W 8 pin 150W 6pin-75W i wejscie PCIe 75W.. nie chce efektu ze gram a tu komp sie wylacza bo karta nie ma wystarczajacej mocy chyba nowy zasilacz wchodzi w gre..

To lepiej się do edukuj :P Karta może pobrać 375W jak będzie podkręcona do 1500MHz na rdzeniu ? w programie który wypruwa z niej wszystko co ma ? Gra nie spoci karty nawet do 200W :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...