Skocz do zawartości

Wymiana GTX 275 na HD 5850


Recommended Posts

Panowie tylko zapomnieliście, że jak kupuje się powiedzmy "high enda" to cena gra drugo rzędną rolę. Do tego nie wiem jak GTX 275 musiałby być wykręcony, żeby zrównać się z 295(pomijam sytuację złego skalowania się SLI) :)

Link to post
Share on other sites

R.I.P ja powiedziałem że prawie dorównuje,a nie że jest taki jak kotlet schabowy made in nvidia gtx 295....

 

Dlatego jak chce się bawić w mocne kręcenie to koniecznie niech bierze od filmy twintech.Wtedy może liczyć będzie nieco słabszy od gtx 295.

Link to post
Share on other sites

Sorki,ale taka sytuacja była że musiałem tak zrobić.To miało być tylko doradzenie czy gtx 275 jest lepszy od ati 5850.Sie zrobiły prawie 3 strony.Igoruss będziesz dzisiaj w karczmie bo ja se muszę strzelić wode sodową......

Link to post
Share on other sites

Co wy opowiadacie żaden gtx 260 nawet wysoko kręcony nie pokona radeona 5850 może w kilku grach są porównywalne ale to nie ta liga :) sam mam gtx 260 calibre świetna karta zwłaszcza chłodzenie i kreci się super rdzeń 750 shader 1590 pamięć 2540 ale do radka jej daleko

Link to post
Share on other sites

A podkręcony HD5970 zostawia Fermi w tyle :):P

Chodzą pogłoski że Fermi będzie mieć wydajność +/- HD 5870 ;)

 

"Same story at Cooler Master where we could see the future housing HAF X, unfortunately under NDA, which also will be certified Nvidia Fermi. Pourquoi ? Why? Parce que lui aussi est capable de participer activement à la dissipation de la chaleur générée par Fermi. Because he also is able to participate actively in the dissipation of heat generated by Fermi. L'ingénieur responsable nous a par ailleurs donné la consommation de Fermi : 300 watts ! The engineer has also given Fermi consumption: 300 watts! Il s'agit là de la limite autorisée par la norme PCI-Express 2.0 et pour rappel, Fermi n'est doté que d'un seul GPU ! This is the limit allowed by the PCI-Express 2.0 and recall that Fermi is equipped with a single GPU! Retard, consommation de 300 watts, chauffe importante, autant d'éléments qui nous font dire que Fermi a beau être un bijou technologique, il semble d'ores et déjà mal né. Delay, power consumption of 300 watts, heats important, all of which we are told that Fermi'm a technological marvel, it seems already born evil. Il se susurre d'ailleurs que la plus puissante des Fermi égalerait une Radeon HD 5870 mais pas la 5970. He also whispers that the most powerful Fermi also a Radeon HD 5870 but not 5970. Pour aller au-delà de la 5870, il faudrait augmenter les fréquences et… dépasser alors la limite des 300 watts. To go beyond 5870, should increase the frequency ... and then exceed the limit of 300 watts. La vie de Fermi pourrait dès lors être courte et la nouvelle génération arriverait nettement plus vite… A confirmer dans les mois à venir. Life Fermi could therefore be short and the new generation happen much more quickly ... be confirmed in the coming months."

 

link do źródła(po francusku :P)

http://www.pcworld.fr/2010/01/08/materiel/carte-graphique/ces-2010-nvidia-fermi-dissipation-thermique-tres-importante/468101/

 

@Edit

Do tego ma grzać się bardziej niż jakikolwiek HD5xxx, czyli karta będzie prawdopodobnie bardziej gorąca nić 5970 :D

http://www.tomshardware.com/news/nvidia-fermi-gpu-graphics,9384.html

Link to post
Share on other sites

wiesz co, spytaj kogoś z gtx275. Coś kiedyś czytałem że karty gainwarda (gtx260) się nie przełączają ale czy wszystkie? Raczej stawiam na to że się przełączaja, pobór prądu maja przecież w spoczynku nizszy niż radeon4890 (wg.testów) a jemu (4890ce) w 2d zegar gpu spada do 240mhz

zaraz, przeciez ty masz gtx275, tak cięzko ci sprawdzic zegary karty w systemie?

Link to post
Share on other sites

Witam.Co do tych wszystkich porównań to GTX 260 po OC jest blisko GTX 275 z kolei sam GTX 275 po OC to praktycznie to samo co droższy GTX 285.Oczywiście Radzio HD 5850 często prezentuje wydajność GTX 285,a i w niektórych grach jest szybszy.W tym wszystkim chodzi już bardziej o cenę karty aniżeli o samą wydajność.Na wszystkich tych grafach i tak pogramy w wysokich ustawieniach we wszystkie gry.Sam posiadam GTX 275 od Gigabyte wersję OC i mogę powiedzieć że karta spisuje się świetnie we wszystkich grach.Do tego ma bardzo przyzwoite temperatury ponieważ u mnie wentyl jest ustawiony na stałe w 50%,a sama karta osiąga maxymalnie 74 stopnie.Czyli jest i cicho i niezbyt gorąco ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...