Skocz do zawartości

Wymiana GTX 275 na HD 5850


Recommended Posts

Dużą różnicę to nie zauważysz, masz bardzo dobrą karte i nie wiem co Ci strzeliło, żeby ją wymieniać.Poczekaj na fermi i jak zobaczysz, że nowy produkt Nvidi będzie dużo wydajniejszy od twojej karty to wtedy ją zakupisz, a tak to w ogóle nie ma sensu wymieniać.

 

Pozdrawiam ! :rudolph:

Link to post
Share on other sites

skoro teraz gry chodzą Ci napewno na wysokich detalach i dużej rozdziałce to narazie niezmieniaj jej.Toniek 94 ma rację.Poczekaj na Fermi.Najlepiej poczekaj trochę dłużej aż ceny spadną bo napewno niebędą na początku najmniejsze. :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Zostań przy GTX275 i go kręć.Nie opłaca się teraz kupywać radeona 5850.Mam gtx260 który po podkręceniu siedzi na ogonie gtx 285 i nie mam zamiaru na razie go wymieniać.Tak jak wszyscy mówią na tym forum-czekaj na fermi,choć mam wątpliwości co do ich cen :)

Link to post
Share on other sites

Tak więc leć szybciutko do sklepu i bierz s powrotem GTX260.No niech będzie ten palit.sr**ć na DX11,póki co to nic nowego do gier nie wprowadza,może w aliens vs predator czy battlefield bad company 2,ale to jeszcze troche czasu.Gtx 260 kręć kręć,a zobaczysz jak bardzo będą ci kumple z 5850 zazdrościli :)

Link to post
Share on other sites

Tak więc leć szybciutko do sklepu i bierz s powrotem GTX260.No niech będzie ten palit.sr**ć na DX11,póki co to nic nowego do gier nie wprowadza,może w aliens vs predator czy battlefield bad company 2,ale to jeszcze troche czasu.Gtx 260 kręć kręć,a zobaczysz jak bardzo będą ci kumple z 5850 zazdrościli :)

Nie popadajmy w skrajności. Dobrze kręcony GTX 260 zyskuje na wydajności, ale w wysokich rozdzielczościach + FSAA x4 jednak ustępuje HD 5850 i to jest fakt. Jednego stać na HD 5850, innego na GTX 260.

Link to post
Share on other sites

Tak więc leć szybciutko do sklepu i bierz s powrotem GTX260.No niech będzie ten palit.sr**ć na DX11,póki co to nic nowego do gier nie wprowadza,może w aliens vs predator czy battlefield bad company 2,ale to jeszcze troche czasu.Gtx 260 kręć kręć,a zobaczysz jak bardzo będą ci kumple z 5850 zazdrościli :)

Nie popadajmy w skrajności. Dobrze kręcony GTX 260 zyskuje na wydajności, ale w wysokich rozdzielczościach + FSAA x4 jednak ustępuje HD 5850 i to jest fakt. Jednego stać na HD 5850, innego na GTX 260.

Tak ale radek kosztuje 1000zł a gtx 260 niecałe 600-650zł,a wydajnością niewiele odstaje nie mówiąc już o oc :P

Link to post
Share on other sites

Tak więc leć szybciutko do sklepu i bierz s powrotem GTX260.No niech będzie ten palit.sr**ć na DX11,póki co to nic nowego do gier nie wprowadza,może w aliens vs predator czy battlefield bad company 2,ale to jeszcze troche czasu.Gtx 260 kręć kręć,a zobaczysz jak bardzo będą ci kumple z 5850 zazdrościli :)

Koledzy podkręcą radka i nie będzie czego zazdrościć( nie wspomnę, że nawet bez OC nie mają czego zazdrościć) :P

http://nvision.pl/_images/art/karty_graficzne/sapphire_radeon_hd_5850/oc-stalker-1680.gif

http://nvision.pl/_images/art/karty_graficzne/sapphire_radeon_hd_5850/oc-farcry2-1680.gif

Link to post
Share on other sites

Tak tylko zauważ R.I.P że gtx260 został nieznacznie podkręcony :)

No ok, ale mówiłeś, że GTX 260 OC to prawie to samo co 285(IMO bliżej mu do 280) więc można przyjąć, że 285 z testu to podkręcony GTX260 :P Co i tak wiele nie zmienia bo podkręcony 5850 wręcz odstawia "zielonego" ;)

 

R.I.P ale zauważ że GTX260 po OC praktycznie zrówna się ze stockowym HD5850 a kosztuje 60% jego ceny :P

A 5850 po OC praktycznie zrównuje się z GTX 295 :D
Link to post
Share on other sites

Tak tylko zauważ R.I.P że gtx260 został nieznacznie podkręcony :)

No ok, ale mówiłeś, że GTX 260 OC to prawie to samo co 285(IMO bliżej mu do 280) więc można przyjąć, że 285 z testu to podkręcony GTX260 :P Co i tak wiele nie zmienia bo podkręcony 5850 wręcz odstawia "zielonego" ;)

 

R.I.P ale zauważ że GTX260 po OC praktycznie zrówna się ze stockowym HD5850 a kosztuje 60% jego ceny :P

A 5850 po OC praktycznie zrównuje się z GTX 295 :D

Tak powiedziałem,że prawie dorównuje gtx 285,jak ja to ująłem liże du*e :D.Mówię tylko że kręcony gtx 260 jest porównywalny do 5850,więc moim zdaniem opłaca się bardziej gtx 260,a te 400zł które zostanie to może kupić np.dobre chłodzenie do procka żeby karta w pełni okazała swoje możliwości + zasilacz 600-700watt,może jak zostanie troche kasy to może dołożyć troche dobrego ramu :P

Link to post
Share on other sites

Masz rację ale GTX260 kosztuje 650 zł a HD5850 1100 zł więc łatwo policzyć która karta jest bardziej opłacalna :)

5850 może być dobrą alternatywą dla GTX285 - jest praktycznie pod każdym względem lepszy i tańszy ale obecnie najlepszą kartą "z górnej półki" pod względem cena/wydajność/OC jest niezaprzeczalnie jest GTX260 :D

 

 

A tak wogóle to się OT robi tak więc :

 

Autorze tematu na razie zostaw GTX275 i poczekaj do premiery Fermi i wtedy kup coś szybszego :P

Link to post
Share on other sites

Albo dołożyć troche kasy i ma już gtx 275 a ta nawet nie kręcona już jest zrównana z 5850... :)

 

A to jeszcze lepiej bo ma dodatkowe 100zł jeżeli chce kupywać gtx 260-tu już może się zastanawiać nad bardzo dobrą płytą główną..a co do gtx 275 to OC tej grafiki dochodzi to wyników niekręconego gtx 295 :D .Więc pozostaje 150zł i mieć kartę która po OC DORÓWNUJE GTX 295.Mówie to po to żeby ktoś nie pomyślał że jest taka sama jak GTX 295.Czyli ja zostaje niestety ale za gtx260.. :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...