Skocz do zawartości

HD 8xxx pci-e 3.0 zapytanie


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników
Mam do was pytanie  otóż mam w planach przesiadke z hd 6770 na hd 8xxx jednak  jest coś co mnie zastanawia. Karty radeon hd 8xxx są już pod pci-e 3.0  i nie wiem czy moja płyta główna mi pozoli na używanie tej karty. Chodzi mi  o to czy płyta główna  z wejściami pci-e 2.0  bedzie obsługiwać pci-e 3.0, jeżeli nie to dlaczego i czym się rożnia  te dwa wejścia. Moja połyta głowna to asus m5a78l le.
Jeżeli był już podobny temat prosze o odesłanie mnie do niego i wykasowanie tego ( w ostatnich tematch nie znalazlem podobnego)
Za wszelkie poprawne i pomocne odpowiedzi z góry dziekuje. :)

P.s sorki za literówki

Link to post
Share on other sites

pci-e jest wstecznie kompatybilny. Nie będzie żadnego problemu chyba, ze akurat Twoja płyta "nie polubi" tej karty, a takie rzeczy się zdarzają, to wtedy będziesz miał problem. Typ złącza pci-e nie ma znaczenia. Ja mam płytę z obsługą pci-e 3.0 a użytkuję kartę 8800gtx z pci-e 1.1.

Link to post
Share on other sites

Rożnica będzie taka jeśli wsadzisz kartę Pci Express wersja 3.0 do slotu Pci Express 2.0 to karta będzie pobierać tylko więcej papu z dodatkowej wtyczki zamiast pobierać więcej z slotu Pci Express 2.0.

Co do wydajności niema najmniejszego wpływu to że karta z Pci Ex. 3.0 siedzi w slocie płyty głównej który jest w wersji 2.0

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

do tematu:

 

Nie ma problemu. Takowy wystąpić może ( i pewnie wystąpi) tylko przy starych mobo z pci-ex 1.x (np nforce4 - coś z tamtych lat - karta się pewnie w ogóle nie zabootuje)

 

scr na dowód z mojej "nowości", którą właśnie testuje i nie wiem czy zostawić, czy wrócić do gtx470, czy zostawić 7970. 7870 bardziej mi się podoba, ze względu na niskie tempy i niski pobór "papu" %-)

Link to post
Share on other sites

A czego oczekujesz wybitnego po średniej półce serii HD8 względem HD7? Znając życie będzie jak z przejściem z HD5 na HD6 - "topowe" modele dostaną lekko poprawioną architekturę, zaś "środek" będzie właściwie tym samym co już było. Dość popularne u AMD. Nowość co 2 generacje i lekko odświeżone produkty co 1.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...