Skocz do zawartości

Zestaw Komputerowy do 3200 zł, Dylemat :)


Recommended Posts

Ram 4gb mi w zupełności powinno wystarczy do codziennego użytkowania, zasilacz też 500W, większego niema sensu, do ramów to najlepiej cl7, jak pisaliście.

Więc tylko czekać do końca stycznia/połowy lutego aż ceny spadną i zacząć składać :)

Jeszcze jakieś końcowe sugestie co do mojego pc który zamierzam złożyć ?

Porady mile widziane.

A i co do podkręcania procka ta płyta ud3 będzie dobra ?

Link to post
Share on other sites

Procek i5 2.66 ghz

Płyta głowna UD3

Dysk Twardy Samsung F3

Pamięć Ram DDR3 tu myśle nad 1666/2000 Fimry OCZ Patriot, Geil lub A.data ale nie wiem czy cl7 czy cl9

Karta graficzna GX260/275 i co powiecie o tym http://allegro.pl/item874402324_twintec ... bo_pr.html

Z jakiej firmy brać karte Palita, Gigabyte, Saphire czy galaxy ?

Radeon 4890 nad nim jeszcze myślę ale jest mała nadzieja że znajdzie się w moim pc

Zasilacz OCZ 500W StealthXStream SLI 120mm 500 W OCZ500SXS/ OCZ ModXStream Pro 500W 2xSLI Ten 1 wiem że jest energooszczędny, nie wiem jak jest z tym 2

Obudowa: czy jest aż taka ważna ? interesują mnie takie RAIDMAX NINJA/SILENTIUMPC GLADIUS 600

Link to post
Share on other sites

Pamięć Ram DDR3 tu myśle nad 1666/2000

1600 MHz w zupełności wystarczy, 1333 Mhz też by starczyło

 

Karta graficzna GX260/275 i co powiecie o tym http://allegro.pl/item874402324_twintec ... bo_pr.html

świetny wybór to, chyba najlepszy GTX260 ;)

 

możesz też rozważyć :

http://bachcomp.pl/2830,produkt,XFX-Rad ... -Lite.html

http://bachcomp.pl/2700,produkt,SAPPHIR ... PCI-E.html

 

Zasilacz zdecydowanie OCZ ModXStream Pro 500W

 

Co do obudowy może być problem z tym zasilaczem bo ma stosunkowo krótkie kable

Link to post
Share on other sites

Weź ModXStream.

Obudowę weż Gladius. Obudowa jest o tyle ważna, ze po 1. musisz miec miejsce zeby ładnie ulozyc kable; po 2. musi umożliwiać dobrą wentylację, co oznacza lepsze chłodzenie podzespołów, po 3. jakbys chcial kupic kiedys dobre chlodzenie na procka to musisz miec duzą obudowe, aby kazde sie zmiescilo. Chodzi tutaj o szerokość obudowy w tym wypadku.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego OCZ ModXStream Pro 500W jest lepszy od OCZ 500W StealthXStream SLI 120mm

I na pewno obudowa Gladius-600 wystarczy do tych kabli ?

A co do ramów jaką firmę polecacie ? żebym brał i co jest za różnica między cl7 a c9 bo dokońca nie wiem

Link to post
Share on other sites

co jest za różnica między cl7 a c9

CL - to najprościej mówiąc opóźnienia pamięci, nie mają one praktycznie żadnego wpływu w codziennym użytkowaniu i w grach ;)

 

OCZ ModXStream jest pod każdym względem lepszy od SXS :

ma wyższą sprawność (86% vs 82%)

większy a więc cichszy wentylator

ma odpinane kable,

mocniejsze linie 12V

 

Co do płyty P55-UD3 to zapomnij o jakimkolwiek multiGPU bo czytałem gdzieś że ma jeden slot PCIE x16 a niższy x4 !

Link to post
Share on other sites

A co powiecie o UD2, tania i dobra płyta, podobno lepsza niż UD3, chce kupić dokładnie takiego kompa jak ty, tylko że grafe wezme 4890 albo 5850 jeszcze się zastanawiam :co:

 

Ram to sam nie wiem, lov woltage są drogie do 400 zeta nie znajdziesz dobrych :), na stronie producenta są podane ramy że działają nawet takie co mają po 1,8V-1,9V więc problemu raczej nie ma.

 

Sam nie wiem jaką obudowę, boje się że te kabelki będą za krótkie ;), a co powiecie o Ocz Fatal1ty 550W, podświetlany diodą no i 3 lata gwarancji, nie jak na większość 2 :pajac:

Link to post
Share on other sites

Podkręcają się tak samo do 4 GHz :)

Może masz na myśli test z pclab - tam się słabo podkręcała ale wystarczy grać nowy bios i jazda ! ;)

 

Podczas prób podkręcania (...) platforma testowa nie wykazała praktycznie żadnych różnic w podkręcaniu prezentowanych płyt Gigabyte UD3, UD4 i UD5. Na każdej z nich bez wyjątku udało się uzyskać stabilne taktowanie CPU na poziomie 4GHz (...) maksymalny stabilny zegar BLCK dla każdej z płyt wyniósł zaś 210MHz

http://www.frazpc.pl/artykuly/797/GIGAB ... /UD4/I/UD5

Link to post
Share on other sites

Tak sobie myślę czy nie lepiej wsiąść mi UD4 ma 3.0 USB szybsze odbieranie danych do pc i z :)

 

Na allegro u Sprzedawcy policzył mi za płytę główną UD3 i ram 4 gb A-Data 2000x CL9 XMP 1600 mhz Ready dobre ramy to są ? policzył mi za to 680 zł, myślę tu aby tak samo policzył ale z UD4 Co myślicie o tej płycie dobra jest czy nie lepiej by było wziąść od Asusa lub MSI ?

Link to post
Share on other sites

USB3.0 czy SATA III w płytach na s1156 jest tak niefortunnie opracowane, że jeżeli tego używamy to PCI-Ex16 przełącza się w tryb x8 i o żadnym multiGPU nie ma już mowy. Dopóki nowe USB/SATA nie będzie miało natywnej obsługi w chipsecie dopóty zawsze będzie miało jakieś ograniczenia (a jak nie zamierzasz kupować najnowszych i najdroższych dysków SSD to jest Ci to nie potrzebne).

 

To czyli po zmianie biosu na nowszy to Jest to samo do w UD3 ??

Jeszcze raz to napisz tylko zrozumiale.
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...