Skocz do zawartości

POMOCY crossfire na Asrock 990fx extreme3


Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc, siedzę nad problemem 14h i nadal nic,  otóż:

 

Płyta: Asrock 990fx extreme3

Proc: fx-8150

Grafa 2 x gigabyte 7770

 

Problem jest w tym: Świeży windows, świeże sterowniki od amd 13.1 Niby crossfire jest włączony catalyst

jest włączony a wynik w 3dmarku06  taki sam jak z jedną kartą, w innych benchmarkach podobnie...

Instalowałem już starsze sterowniki, później AMD Profile i nic.... Oczywiście system widzi dwie karty itd..

Nie wiem dlaczego tylko nie rośnie wydajność. Jest jeszcze jedna rzecz która mnie martwi, dlaczego jedna karta ma 128bit a druga 32bit przecież ta płyta ma 2x16...

 

 

Błagam o radę!

Link to post
Share on other sites

Sprawdził bym osobno każda kartę, gdyby było z nimi O.K. bym rozłożył i złożył poza obudową, bo może coś nie łapało i dlatego"widzi"tak dziwnie te karty. W razie czego zamień je miejscami.

Komputer odpalisz przy zwarciu odpowiednich pinów, które to piny znajdziesz w instrukcji obsługi.

A i na koniec jaki masz zasilacz (marka model).

Link to post
Share on other sites

Karty już zamieniałem, BIOS w płycie najnowszy, w kartach orginalny. Obie karty same działają OK. Kolejny swieży windows i sterowniki 13.1 + amd profiles i... jest progres wyłączone crossfire 21100 w 3dmarku06 a włączone 21500 - jakaś masakra.... Zasilacz mam CORSAIR GS600. Całość już leży poza budą bo karty już zamieniałem jakieś milion razy...

Mam nadzieje że nie zasilacz:).... Dzięki za zainteresowanie!

Link to post
Share on other sites

A jaki masz system, bo zdaje mi się że np Windows Vista nie obsługuje dwóch kart, np jak w przypadku Hydra PhysX (połączenie Radeona do generowania grafiki i trochę mniej wydajnej karty Ge Force tylko do efektów PhysX).

Inne systemy nie mają takich problemów.

Link to post
Share on other sites

U mnie na CFX 2x5770 i 2x6870 tez mielem podobny problem z 3dmark06, ale na 3dmark 11 juz nie, na nowszym benchmarku wzrost wydajnosci byl ponad 50% w grach dochodzilo do 100%. No i powiedz jeszcze czy podkrecasz CPU? Bo moj PII x4 955 @4GHz nie dawal rady 2x6870 dopiero w parze z i5 3570 grafiki pokazaly co potrafia osiagajac zblozona wydajność do 7970 :)

Link to post
Share on other sites
Tak. I nawet starszego biosa wgrywalem i nic. Ciekawe jest to ze chłodzenie w tej drugiej włącza się dopiera jak startuje np 3dmark a pod windowsem sie zatrzymuje a amd overdrive gpu oraz ram ma 0mhz...

To się nazywa Zero State lub Core (nie pamiętam :P), grafika gdy jest niepotrzebna przechodzi w stan głębokiego uśpienia i pobiera tylko 3 W mocy :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...