Skocz do zawartości

i5-750 Chłodzenie BOX nie daje rady na fabrycznej częstotliwości


Recommended Posts

Jak w temacie. Musiałem obniżyć taktowanie do 2,53GHz, żeby dało się z kompa korzystać. SIC!

 

Proc jest na ASUSie P7P55D EVO z boxowym chłodzeniem, z pastą termo od Revolteca. Obudowa dobrze chłodzona dwoma Mistralami i jednym Zephyrem.

Link to post
Share on other sites

dobra mistrale i zephyr pracują teraz na większych obrotach i standardowe 2,66 GHz daje radę, natomiast 2,7 chociażby już się nie da. Uruchamiając AutoOC komp się wyłącza. Następne dwie próby włączenia pieca kończą się znów wyłączeniem po 8 sekundach. Za trzecim uruchomieniem komputer się normalnie włącza, zmieniając taktowanie na standardowe 2,660.
Z kolei gdy ustawiam manualne OC i sam delikatnie podnoszę mnożnik, napięcie itd. komputer... też się wyłącza. I również dopiero trzecia próba pozwala go uruchomić. Tylko w tym wypadku wyświetlany jest monit, że próba overclockingu się nie powiodła i mam dwie opcje do wyboru - zmiana ustawień (przenosi do biosu) lub ustawienia automatyczne (uruchamia na 2,660). Dodam, że procek jest używany, ale BOX jest nowy, bo w poprzednim piecu od razu na procku był montowany jakiś Silentium.
 

Temperatury (proc niczym nie obciążony, tylko Windows 8 ) wahają się od 80 do 98 stopni Celsjusza. To nie najlepiej.

Edytowane przez OHCS_97
Link to post
Share on other sites
Temperatury (proc niczym nie obciążony, tylko Windows 8 ) wahają się od 80 do 98 stopni Celsjusza. To nie najlepiej.

Nie masz przypadkiem uszkodzonych czujnikow? Te temperatury sa naprawde dziwne, jezeli sa prawdziwe to cud, ze ten procek jeszcze dziala.

Link to post
Share on other sites
może jeden z bolców z chłodzenia jest uszkodzony,lub żle zatrzaśnięty?

A i owszem, właśnie do tego doszedłem. Dwa bolce są wyrobione, nie da się ich zatrzasnąć. To znaczy da, ale to jest takie bardzo "na styk", takie niepewne. Obecnie (po poprawieniu owych bolców). Temperatury oscylują koło 38C bez obciążenia i około 58C przy obciążeniu Wiedźminem 2. Niestety, nie mogę tak korzystać z kompa wiedząc, że za chwilę może mi bolec wyskoczyć i wszystko pójdzie z dymem. Za godzinę zadzwonię do sprzedawcy, ciekawe - jak to rozwiąże. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...