Skocz do zawartości

MSI 7870 problem


Recommended Posts

Mam problem z tą kartą. Wcześniej miałem GTX460 też od MSI . Po zakupie 7870 przeinstalowałem system. W niektórych grach odnotowałem wzrost fps (np: Battlefield3 Arma2 czy TDU2), ale taki Bad Company 2 chodzi znacznie gorzej. Na GTX'e miałem bez problemu po 60-70 FPS ,a na radku po 25-45.

Przeinstalowywałem system, instalowałem stery(nawet tymi programami do update)

System to WIN7 64 bit,

Zasilacz: Huntkey 600W

 

Proszę o szybką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz co prawda nie rewelacja, ale tragedii też nie ma, dla pewności zrobił pomiar napięć miernikiem, choćby takim z supermarketu, za kilkadziesiąt złotych, jak przeprowadzić procedurę pomiaru masz w poniższym linku.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

Pomiar napięć pozwoli wykluczyć jedną z ewentualnych przyczyn spadku wydajności.

Zacząłbym monitorować pracę karty graficznej za pomocą MSI Afterburner w grach(w opcjach jest możliwość ustawienia w OSD wyświetlania prócz FPS-ów temperatury GPU oraz taktowanie GPU/GDDR)

Może karta nie wchodzi w swoje najwyższe taktowania przeznaczone do pracy w wymagających grach :/

Link to post
Share on other sites

Podobnie miałem i z GTX. Winowajcą był system. Na 7 tylko że 32 bit wszystko śmigało jak należy. Było dokładnie tak samo. Przeinstalowałem system i zobaczymy.

 

 

EDIT:

Miałem racje. Na 32bit śmiga jak należy.

Edytowane przez dudek079
Link to post
Share on other sites

No to będziesz miał bidę jak wejdą nowe konsole i ci co konwertują gdy z konsoli na komputer uznają że koniec z kompatybilnością gier z systemami 32 bit, (system 32 bit  widzi  max ~3,5 GB, a aplikacja może zająć max 2 GB, i takim cudem gry są uruchamiane w tych systemach, gdy będzie większy limit wykorzystania RAM-u przez aplikacje nie uruchomisz bardziej wymagającej gry na takim systemie :(

Link to post
Share on other sites

Po powrocie włączyłem kompa i jest to samo co wcześnie. Wczoraj działało dobrze a dzisiaj znowu.

Może jakieś pomysły. Wróciłem do 64 bitowego systemu.

 

 

Temparatury karty to max 55 stopni,

Użycie gpu w bfbc2 jest do 60% (ale to ze względu na procesor)

Taktowanie zaś to 1150 pod obciążeniem

 

Pomocy!!!

Edytowane przez dudek079
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...