Skocz do zawartości

Artefakty hd4850.


Recommended Posts

Hej, mam duży problem z vertexem 4850. Grając w Arme II OA, wyskakują mi artefakty, potem że porgram ARMA II OA przestał działać. I gdy chcę otworzyć przeglądarkę, to nic się nie dzieje. Steam się też wiesza. Stało się to po zainstalowaniu TYCH ( http://forum.mywindows8.pl/temat-Catalyst™-12-10-Legacy-for-AMD-Radeon™-HD4-3-2000-Mobility-Ready-for-Windows®-8 ) sterowników. Zainstalowałem nowsze i to samo. Nawet na niepodkręconej karcie też tak się dzieje. Podczas tych 2minut jakie mogę pograć w Armie to mam 50 stopni na grafice.

Black Ops II to samo, ale jak uruchamiam po armie.

Edytowane przez 12wertpos
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze odinstaluj wadliwy sterownik wyczyść rejestr systemowy programem CCleaner następnie użyj programu Drive Sweeper do wyczyszczenia z resztek po sterownikach AMD,  po wymaganym restarcie wgrać najnowsze ze strony AMD takiej jak w linku poniżej jest najnowszy sterownik dla Windows 8 32 bit.

Pamiętaj by zawsze pobierać sterowniki z głównej AMD no chyba że zapchany serwer mają to wtedy możesz pobrać z specjalistycznej np techPower Up

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/legacy/Pages/legacy-radeonaiw-vista32.aspx

Gdyby nie zadziało sprawdził bym kartę na innym sprzęcie, z co najmniej 400W markowym zasilaczem , kolejnym kandydatem będzie do sprawdzenia zasilacz jak to zrobić masz napisane poniżej w linku

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

By wykluczyć błąd sprzętu sprawdził bym jak to działa na jakiś discro Live CD Linuxa.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

lo matko...co Ty piszesz...jakie najnowsze stery do 4850??chcesz zeby czleczyna 1/3 wydajnosci stracil??

 

@autor:stery faktycznie wywal te co masz a pozniej wgraj ale w wersji 11.11 i ZADNE inne !!nie daj sie na takie glupoty namowic!!nie wspominajac,ze stery powyzej 12.6/10 nie wspieraja juz tych kart...no ale ludziska nadal twierdza ze najnowsze...ech...hakierzy...

niemniej i tak wgraj 11.11 mimo ze starsze od tych co pisalem bo sa najwydajniejsze...

no i kolejna sprawa:podkusilo Cie kupic ta karte...ale od razu mowie Ci co zrobic:jak gwarancja jeszcze jest to biegusiem oddawaj ja!te karty maja olbrzymie problemy z pamieciami i nic na to nie poradzisz!one przyslane prosto z fabryki potrafia byc juz uwalone...przykre to troche ale tak jest...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ Up Sam przed wstawieniem linka do sterowników do HD 4850 do systemu Windows 8 32 bit wypełniłem "ankietę" i wyświetliło mi że można wgrać najnowsze 13.1

Masz tam napisane:

"

 

AMD Catalyst™ Display Driver

 

 

 

 

 

 

 

 

Version

13.1 

Operating System(s)

Windows Vista - 32-Bit Edition; Windows 7 - 32-Bit Edition; Windows 8 - 32-Bit Edition 

Products Supported

 

AMD Catalyst™ Driver for AMD Radeon™ HD 4000, HD 3000 and HD 2000 Series

AMD has moved to the AMD Radeon™ HD 4000, AMD Radeon HD 3000, and AMD Radeon HD 2000 Series new driver support model.  These updates will focus on resolving application specific issues and critical updates. The reason for the shift in support policy is largely due to the fact that the AMD Radeon HD 4000, AMD Radeon HD 3000, and AMD Radeon HD 2000 Series have been optimized to their maximum potential from a performance and feature perspective.

Applicable Products:

This article applies to the following configuration(s):

Hardware:

AMD Radeon HD 4000 Series
AMD Radeon HD 3000 Series
AMD Radeon HD 2000 Series
AMD Radeon HD Series AGP                                                                                                                               "

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

@Messer

 

przeczytaj to sobie, żebyś nie żył w błogiej nieświadomości

http://forum.pcformat.pl/Radeony-HD4000-i-starsze-uwaga-na-sterowniki-t

 

to , że na najnowszych uruchomisz system i grę, nie znaczy że są nadal wspierane pod względem wydajności - a że wychodzą ? musi amd coś wypuszczać , bo by jechali po nich jak po łysej kobyle

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No tak ale tu jest mowa o systemie Windows 8, a raczej sterowniki nie były pisane z takim wyprzedzeniem pod ten system, co innego jeśli by stabilnie działały z kompatybilnością Windows Vista/7.

EDIT:

A tego nie wiem jak by działało to pod Windows 8, i dlatego proponuję na skróty te najnowsze, które powinny działać bez problemowo pod tym systemem .

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

 To wyprowadziłeś mnie w maliny szukasz sterów na stronie o Windows 8 , a ja myślałem że masz ten system, skoro szukałeś tam sterowników :P

Co do tematu zrób tak jak pisałem w pierwszym poście.

Gdyby nie zadziało sprawdził bym kartę na innym sprzęcie, z co najmniej 400W markowym zasilaczem , kolejnym kandydatem będzie do sprawdzenia zasilacz jak to zrobić masz napisane poniżej w linku http://www.elektroda...pic1199202.html By wykluczyć błąd sprzętu sprawdził bym jak to działa na jakiś discro Live CD Linuxa.

Link to post
Share on other sites
Miałem taki sam problem na HD4850 od Gigusia, karta poszła na złom i musiałem kupić nową bo sypała artefaktami w grach, później juz wysypywała sie przy filmach na yt.

To prawda że potrafią się sypać te karty, (brat miał Asusa HD 4850 i to samo było) wszystkiemu winne były tzw "zimnie luty" z "ekologicznym"  bezołowiowym lutowaniem (dlaczego "ekologicznym" w cudzysłowie, bo przez taką pierdółkę karty zamiast dłużnej służyć nadawały się tylko na złom wypełniając składowiska odpadów :/

Problem ten można "naprawić" w warunkach domowych wygrzewając rozebraną kartę z chłodzenia i innych demontowanych elementów karty w piekarniku z termoobiegiem, z nastawioną temperaturą na 190 stopni, sam proces powinien trwać ~ 9 minut.

Innym sprawdzonym sposobem jest wygrzanie samego GPU z odległości 10 CM na 10 sekund za pomocą opalarki na gorące powietrze, prócz tego że sam proces jest szybki dodatkowo ma ten plus nie naraża inne podzespoły (szczególnie kondensatory) na niepotrzebne działanie wysokich temperatur.

Wyżej wymienione sposoby "naprawiają" kartę na krótkotrwały czas, bo nie wiadomo  ile taka karta wytrzyma może miesiąc, albo kilka dni :/

Link to post
Share on other sites
zreinstaluje arme, jak to się utrzyma to odsyłam kartę na gware.

A sprawdzałeś zasilacz miernikiem i kartę na innym komputerze.

Żeby nie było manka za testowanie sprawnego sprzętu w serwisie, trzeba sprawdzić czy nie jest winna jakaś inna cześć Twojego komputera.

Link to post
Share on other sites

Tylko skąd wezmę kartę graficzną inną? Jeszcze pytanie, czy przywracanie systemu może pomóc? Bo mam punkt przywracania i jako opis jest: Instalacja pakietu sterownika urządzenia: Advanced Micro Devices, Inc. Karty graficzne. Tylko nie wiem czy jest to przed instalacją czy już po.

Link to post
Share on other sites

A jakie masz sterowniki te stare polecane do kart z tej serii 11.11?

No i jakie wyniki z sprawdzenia zasilacza, tu wystarczy zwykły miernik z supermarketu za 20 zł, jeśli nie masz może u sąsiada będzie do pożyczenia.

Sposób pomiaru i cała reszta jest w wspomnionym drugim linku w moim pierwszym poście.

Link to post
Share on other sites
Dobra, zrobiłem przywracania i działa! :) Dzięki wszystkim, sterowniki 11.11 naprawdę są lepsze. 

wiem...jako jedna z kart mam 4850 od daty jej premiery w roznych wersjach :P dlatego wiem cos o tym :)

 

ty swiezy test na sterach 13.1

http://www.3dmark.com/3dm06/17105829

 

i jak widac lipa totalna...

 

ale wlasnie obadalem w benchmarku haven i w dx10 jest wynik poprawny...

pod dx9 tez....zaraz obadam  w grach,....:P

Edytowane przez DoberMan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...