Skocz do zawartości

Czy warto zamienić GTX 570 na 7950


Recommended Posts

Witam.

 

Jestem posiadaczem GTX-a 570 od Gigabyte. I teraz mam pytanie czy warto sprzedać GTX-a 570 i kupic 7950 ?

 

Geforca mam podkręconego na 860 MHz (rdzeń) 1060 Mhz (Pamięć), do tego procesor i5 3450 z podniesionym mnożnikiem na x39 (3.9 Ghz)

 

Czy przy tym procesorze odczuje większą różnice w grach niż na moim lekko podkręconym kotlecie od zielonych ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Miałem HD 6950 wykręconego na poziomie GTX 570 (950 MHz GPU/ 1400MHz GDDR) po przejściu na HD 7950 była spora zauważalna różnica, zwłaszcza w BF 3.

Porównanie kart

http://www.anandtech.com/bench/Product/518?vs=645

EDIT

Ja na swoim mocno wykręconym C2Q różnicę widziałem, to tym bardziej będziesz widział na swoim co nieco wykręconym :D

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

@Up przecież pisze autor w pierwszym poście

do tego procesor i5 3450 z podniesionym mnożnikiem na x39 (3.9 Ghz)

Według mnie ganianie nie wiadomo ile tego CPU niema sensu bo i tak był by dość wydajny do HD 7950.

Ale z poleceniem Sapphire VaporX HD 7950 się zgodzę również polecam :D

Link to post
Share on other sites

Począwszy od końca stycznia 2013 wybrane karty graficzne AMD Radeon HD Serii 8000 będą dostępne w komputerach stacjonarnych od głównych producentów OEM.

Zaczekaj chwile za rogiem jest seria 8xxx

Nie bd wielkiego skoku w wydajności .

Link to post
Share on other sites
Począwszy od końca stycznia 2013 wybrane karty graficzne AMD Radeon HD Serii 8000 będą dostępne w komputerach stacjonarnych od głównych producentów OEM.

 

Nie bd wielkiego skoku w wydajności .

 

Ale będzie +10% wiec po co ma teraz wymieniać ? GTX570 wystarczy obecnie

Link to post
Share on other sites
Czy warto zmienić na radeona, hmm

 

Sam właśnie bawię się na przemian dwiema kartami hd (ciągle się waham, którą i czy w ogóle zostawić), a w szufladzie leży stareńki gtx470.

 

Gdyby nie sterowniki 13.1 pewnie nie pomyślałbym nawet o hd7xxx, a tak odpowiem, trochę brakuje PhysX i Cuda, ale na HD7xxx bardzo dobrze działa OpenCl i rekompensuje tamte braki -- warto :)

Skoro brakuje PhysX w grach to może warto pomyśleć o Hybrid PhysX.

Wystarczy by płyta miała dwa sloty Pci Express X16

Zasilacz markowy dość mocny chyba coś z mocą~ 850 W powinien styknąć (GTX 470 ładny ma apetyt na papu :/

No i O.S,. Windows 7

Poniżej jest link o tym zagadnieniu :D

http://forum.pclab.pl/topic/390173-Radeon-GeForce-CrossSLI-PhysX-%3B/

Link to post
Share on other sites
gtx ma okropny apetyt na papu - dlatego na samą myśl o zrobieniu z niej karty physx mam mdłości.

 

Do tego moja, to wersja ze zmienionym chłodzeniem i całość ciepła z niej ląduje w obudowie i podgrzewa wszystkie inne podzespoły - chyba jednak podziękuję za physx z jej udziałem :/ ale dzięki za przypomnienie i Hibrid PhysX

Zawsze pozostanie odsprzedaż Ge Force 470 i zakup jakiejś np mającej mniejszy apetyt na papu o połowę Ge Force 650 Ti( karta trochę może za mocna do generowania samych efektów PhysX szybsza od GTX 470 :), ale bardziej opłacalną od miernot pokroju wersji Ge Force 650 bez Ti  :/

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...