Skocz do zawartości

Wymaxowanie GTX 260, napięcie.


Recommended Posts

Witam, wcześniej zakładałem temat o podkręcaniu mojego staruszka:

Gainward 260gtx 1792mb GS (216p)

 

wyniki:

core: 730

 

Shader 1465

 

Memory: 1140

 

Nie żebym się chwalił ale powoli nadchodzi czas zmiany całego komputera na "nowszą generacje".

 

Ale zanim to nastąpi chciałbym się jeszcze pobawić i wyciągnąć z niej jeszcze więcej.

W jaki sposób moge jej podbić (odblokować) napięcie? w MSI Afterburner Core Voltage mam całkowicie zablokowane, w jaki sposób moge odblokować napięcia na niej?

Link to post
Share on other sites

A przypomniał mi się myk z odblokowaniem napięć w MSI Afterburner.

W folderze instalacji programu będzie to Program Files\MSI Afterburner jest plik MSIAfterburner.cfg
Otwierasz go za pomocą systemowego notatnika i znajdujesz wpis Unofficial Overclocking Mode - zmieniasz wartość na 1
Następnie znajdujesz wpis UnofficialOverclockingEula i wpisujesz
I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it
Zapisujesz  plik z zmianami i po ponownym restarcie komputera dowoltowanie powinno być odblokowane.

@ Up nie ruszaj BIOS-u na razie zobacz co się dzieje pod innymi programami , bo a nuż się uda, bez kombinowania.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites
Zgrywasz bios zmieniasz napięcie wgrywasz z powrotem tylko nie pamiętam jak ten program się nazywał.

 

NV Flash.

A jakie masz teraz napięcie ja na GTX260 mam 1.05V.

Właśnie, szukam i nie mogę znaleść, gdzie Ci to pisze ile masz vcore?

 

Jego max to chyba Voltage: 1.12 V

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites
jak edytujesz bios to pisze i w msi afterburner.

U mnie w Galaxy Extreme tuner pisze.

znalazłem bios do mojej karty

http://www.techpowerup.com/vgabios/64080/Gainward.GTX260.1792.090720.html

 

co i gdzie w jakiej zakładce zwiększać ;p? (nibitor)

 

W tych programach do podkręcania, mianowicie afterburner czy xtreme tuner plus, wogole nie pisze ile mam napięcia.

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...