Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poszukuję dobrych pchełek tak do max 800zł (co nie znaczy, że pogardzę takimi w cenie ok 300zł :] )

Przede wszystkim mają dobrze grać, i też nieźle wyglądać.

Interesują mnie głównie firmy: Sennheiser / Koss / AKG.

Bardzo mile widziany też kontroler dźwięku / przewijacz songów.

Póki co używam iSprzetu ale niedługo przerzucam się na flashplayerowy sprzęt, czekając na coś typu sgs4 :|

 

Póki co moim faworytem do kupna jest Sennheiser CX880 (http://www.morele.net/sluchawki-sennheiser-cx-880-504247-417388).

 

Przeszkadza mi w nich wygląd kontrolera dźwięku i fakt, że obie słuchawki są równej długości (lubię, jak jedna słuchawka jest dłuższa od drugiej, dzięki czemu mogę ją przewiesić przez szyję i słuchawki się trzymają). Nie lubię jak pchełki muszą mi dyndać na koszulce.

 

Polecicie mi jakieś pchełki pasujące do moich wymagań? Chce żeby były z górnej półki, czyli świetnie grały i nie psuły się z byle powodu.

Link to post
Share on other sites

http://sonusmobile.pl/product-pol-185-Sluchawki-Audeo-PFE-132-z-mikrofonem-.html

Mam PFE 012 i już ten model jest świetny, jak na moje mało wprawne ucho, pod względem jakości generowanego dźwięku, więc powyższe słuchawki powinny spełnić wymagania nawet bardzo wybrednego słuchacza. Skoro słuchasz na iPhonie/iPodzie, to nie będzie problemu z napędzeniem a słuchawki odwdzięczą ci się neutralnym i czystym dźwiękiem, który możesz lekko modyfikować dołączonymi w zestawie filtrami. Z piankami Comply dźwięk jest jeszcze pełniejszy, dzięki lepszej izolacji od hałasu otoczenia (ino trzeba się nieco nagimnastykować, żeby je umieścić w uchu).

Kabel idzie dookoła małżowiny usznej. Z początku mi to przeszkadzało, ale to dobry patent, po kabel nie szura po ubraniach i nie przenosi szmerów na odsłuch (w powyższym zestawie masz specjalne prowadnice). Z pewnością słuchawki warte uwagi, choć mając taki budżet możesz przebierać jak w ulęgałkach.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie "lepsze" słuchawki są dokanałowe?

Czytałem wiele negatywów "zdrowotnych" o nich, miedzy innymi że przez brak doplywu powietrza "kiśnie mi ucho" i mam tam lęgowisko bakterii.

No i trochę boli mnie fakt, że prawie nic z zewnątrz nie słychać (np. jadąc na rowerze, wole słyszeć co się dookoła dzieje).

Co do phonaków, w opisie mają pilot do iPhone, a czy działa on na "nie iSprzecie" ? Jak już mówiłem planuje przerzucić się na androidowy sprzęt.

Btw. Czym konkretniej różnią się te 2 modele słuchawek od tych co ja podrzuciłem? Bo na pewno duża różnica w cenie :3

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o aspekty "zdrowotne": tak, dokanałowe grają najbliżej właściwego narządu słuchu, w związku z czym teoretycznie są najbardziej szkodliwe dla słuchu. ALE: wystarczy posiadać śladowe ilości zdrowego rozsądku, zwanego potocznie chłopskim rozumem, aby pogodzić korzystanie z dokanałówek z zachowaniem słuchu. Wystarczy nie napierdzielać maksymalnym poziomem głośności przez kilka godzin dziennie każdego dnia. Zresztą jedną z zalet tej konstrukcji jest to, że nie trzeba ustawiać wysokiego poziomu głośności, aby basy były mocne i głębokie a pozostałe pasma wyraźne, właśnie ze względu na ciasne ułożenie słuchawek w uchu. Owszem rośnie ciśnienie w uchu, więc dobrze wyjąć je raz na godzinę czy dwie przy dłuższych sesjach. No i trzeba utrzymywać ucho w nienagannej czystości, ale to jest dobra zasada niezależnie od stosowanego typu słuchawek...

O działanie pilota z "nie iSprzętem" zapytaj w sklepie. Zerknij również na inne modele, nie trzeba wydawać 800 zł, żeby cieszyć się bardzo przyzwoitym dźwiękiem ze słuchawek.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie basów: Czy nie są w tych modelach aż ZA MOCNE? Nie lubie mocnego dudnienia słuchawek.

Odnośnie słuchawek: A jakieś podobne modele tylko normalnie "wiszące", a nie z kabelkiem na uszach? Znając "swoje problemy" pewnie bedzie dla mnie uciążliwe leżenie kabelka na uchu.

Link to post
Share on other sites

Moje mają zielone filtry (basowe) i w żadnym razie nie są przesadzone, nie ma mowy o żadnym dudnieniu. To w dalszym ciągu słuchawki z zachowaną rozsądną równowagą pomiędzy pasmem niskim, średnim i wysokim z lekkim uwypukleniem tego pierwszego. Zresztą filtry możesz dobrać pod własne preferencje. Kabel prowadzony za małżowiną nie uwiera ani nic z tych rzeczy, tym bym się nie martwił. Nie miałem innych wartych polecenia dokanałówek, więc nie mogę polecić nic z własnego doświadczenia. Zerknij tu: http://www.techfanatyk.net/polecane-sluchawki-przenosne/

i tu: http://pclab.pl/art42498.html

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Moge te sluchawki wsadzac na odwrot?

W sensie ze lewa do prawej a prawa do lewej zeby dobrze siedzialy w uchu ale kebelek wisial a nie siedzial na uszach? Czy nie beda sobrze siedziec w uchu? Bo mi sie wydaje ze powinno byc ok, wsadze je lewa do prawej i zamiast kabelkiem w gory to kabelkiem w dol.

 

A miedzy ie80 a ie60 jest duza roznica?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...