Skocz do zawartości

ATI RADEON 9200 - wymiana na lepszy model


Recommended Posts

Witam. 

 

Zestaw 1: (obecnie użytkowany)

Płyta główna: Gigabyte GA-81RX 

Procesor: Intel Pentium 4 

Grafika: ATI Radeon 9200

 

Wyżej wymienioną kartę graficzną chcę wymienić na lepszy model, który mógłby idealnie współgrać pozostałymi komponentami. Komputer głównie używam do internetu, oglądania filmów oraz sporadycznej gry w proste gry internetowe.

 

Zestaw 2:

Płyta główna: Gigabyte GA-7N400  

Procesor AMD Athlon 

 

Proszę także o poradę przy którym "lepszym" zestawie pozostać wraz z nową kartą graficzną, którą mam nadzieje mi polecicie.

Edytowane przez peaceloveecstasy
Link to post
Share on other sites
Jaki budżet?Być może znajdzie się lepsza opcja niż wymiana modelu karty graficznej.

myślałem nad taką kwestią, żeby wyciagnać jak najwięcej z 1-go zestawu wydając jak najmniej pienędzy, ewentualnie wymienić cały zestaw, ale za bardzo nie jest mi to potrzebne, ponieważ komputer używam tylko do internetu, oglądania filmów, i grania w gry internetowe oraz jakieś starsze

 

dzięki za podaną propozycję, masz coś jeszcze na myśli do porównania?

 

Jakie to P4 i jaki Athlon?

P4 to 1.6 Ghz/512/400, jeśli znalazłaby się dobra karta za rozsądne pieniądze jestem skłonny dołożyć i wymienić procesor na lepszy, który będzie współgrał z kartą graficzną, najlepiej jak by karta dobrze pracowała z obecnym procesorem P4, ponieważ nie potrzebuję szybszego sprzętu. co do athlona to nie pamiętam, musiałbym go uruchomić i sprawdzić bo inaczej nie umiem określić jaki to dokładnie model.

 

ja mogę sprzedać athlona 3500+, karte graficzną 8600gt i zasilacz do tego konfigu. Cena do uzgodnienia ;)pisz pw jak zainteresowany.

jak coś to się odezwę do Ciebie.

Edytowane przez peaceloveecstasy
Link to post
Share on other sites

P4 to 1.6 Ghz/512/400

To dość słaby CPU, pewnie ten Athlon będzie wydajniejszy choć ciężko tak wróżyć na odległość. Niemniej jeśli wolisz platformę Intela to warto kupić jakąś szybszą P4 jest ich dużo i są tanie, np. taki: http://allegro.pl/intel-pentium-4-s478-3-0-1m-800-prescott-ht-1-rok-i2895680072.html

Link to post
Share on other sites
To dość słaby CPU, pewnie ten Athlon będzie wydajniejszy choć ciężko tak wróżyć na odległość. Niemniej jeśli wolisz platformę Intela to warto kupić jakąś szybszą P4 jest ich dużo i są tanie, np. taki: http://allegro.pl/intel-pentium-4-s478-3-0-1m-800-prescott-ht-1-rok-i2895680072.html

Wezmę pod uwagę powyższy procesor bo cena jest przystępna. Co do wymiany karty graficznej to jak sytuacja wygląda Twoim zdaniem? Weź pod uwagę cena/jakość, ponieważ nie chcę pakować kasy w ten słaby zestaw. Do wymiany mam jeszcze zasilacz. Mógłbyś jakiś zaproponować aby był odpowiedni do karty graficznej którą mam nadzieje mi zapodasz, do procesora (tego lepszego). Dobrze by było gdyby zasilacz był cichy.

 

Co do zasilacza to myślałem nad tym: http://allegro.pl/profesjonalny-fortron-350-w-hln-24pin-p4-pci-e-i2966178392.html

Edytowane przez peaceloveecstasy
Link to post
Share on other sites

Ja trzymam się z daleka od tego rodzaju "zasilaczopodobnych" tworów.

Kilka ładnych lat temu kupowałem zestaw i obudowę z zasilaczem (byłem młody i głupi, nie wiedziałem że czegoś takiego się nie robi)

Mimo że zestaw był tylko z Pentium 4 i z zintegrowaną kartą graficzną, miałem notoryczne problemy przez  zasilacz (restarty, aż do całkowitego padnięcia), jako że gwarancja była na zestaw serwis co róż wymieniał kolejno na Logic i w łaśnie Modecom z dumnym napisem "400W" , oczywiście jak tylko skończyła się gwarancja na zestaw zasilacz kaput, potem kupiłem solidny zasilacz 500W i służył bez problemu 7 lat, obsłuzył 3 CPU i 6 kart graficznych :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...