Skocz do zawartości

gtx 580/590/660ti/670 ktora wybrac...


Recommended Posts

Czołem,

zamierzam wymienić moją grafę gtx560ti.

 

Biorę pod uwagę:

gtx 580 v gtx590 v gtx660ti  - z 3GB jesli taa znajde... - no moze jeszcze gtx 670 :)

(proszę mi nie wyjeżdżać z radeonami, bo one mnie nie obchodzą)

 

hi-enda starszej generacji czy może średniaka obecnej?

w testach gtx660ti jest najszybszy, ale ma znacznie wolniejsza szynę.

Nadmienię, że pracuję z filmem i grafiką.

 

Obecna 560ti daje radę w filmie, ale podczas pracy z blenderem już nie jest tak kolorowo.

Link to post
Share on other sites

Wybór prosty gtx 670 który ma świetną wydajność Dlaczego nie chcesz radków.

 

Średnio wychodzi że ASUS GeForce GTX 670 Direct CU II TOP jest wolniejszy od GTX'a 590 (referenta) o 6% więc myślę że nie warto brać gtx 590 który jest znacznie prądożerny.

Edytowane przez PCLabspec
Link to post
Share on other sites

AMD nie chcę z tego względu, ze oprogramowanie ktorego uzywam - supportuje Nvidie.  z AMD wystepuja konflikty, i nie ma pelnego wsparcia.

tu zalezy mi szczegolnie na wydajnosci, szczegolnie podczas przeliczania ciężkich scen w blenderze i Afterze.

 to będę rozmyślać na zakupem 670, chyba ze nieoczekiwanie jakies dobre quatro wyrwe za rozsadną cenę- w co wątpię.

 

a co myslicie o tej 660ti? z tego co patrze to ona jest minimalnie slabsza od 670.

Link to post
Share on other sites

Szukaj gtx570 / 580 - lepiej dają radę niż Keplery. Ewentualnie z braku laku Kepler, ale miej świadomość że starsza generacja lepiej "pracuje", za to seria 6xx lepiej "gra". Poszukaj info na necie na ten temat (w szczególności dotyczy to AE). Co do Blendera to często spotykałem ATi, ale kilka razy ktoś coś tam narzekał że nie działa w 100% OK. Zresztą nawet wychwalane karty od zielonych również potrafią krzaczy - wracając do tematu Fermi pomimo mniejszej ilości rdzeni CUDA, radzi sobie znacznie lepiej, bo ma dosyć dobre parametry pamięci + kontroler  + szyna. W Keplerze masz ciachniętą szynę pamięci + kilka poważnych zmian w procesach obliczeniowych, które ograniczają karty w  ważnych dla nas tematach - obliczenia na podwójnej precyzji wykonywane są w 1/8, na Ati czy Fermi masz tak jak powinno być czyli 1/2. Mam nadziej że trochę rozjaśniłem temacik  :P

Link to post
Share on other sites

660ti to dobra karta ale waska szyna może nie przeszkadzać dziś ale w przyszłości, kto wie. Zależy też na jakiej rozdzielczości grasz. Im większa tym gorzej dla 660ti. Gorzej też z podkrecaniem w stosunku do 670. Jeśli ci te wady nie przeszkadzają to śmiało weź 660ti, która też nie powinna cię zawieść

Link to post
Share on other sites
AMD nie chcę z tego względu, ze oprogramowanie ktorego uzywam - supportuje Nvidie.  z AMD wystepuja konflikty, i nie ma pelnego wsparcia.

tu zalezy mi szczegolnie na wydajnosci, szczegolnie podczas przeliczania ciężkich scen w blenderze i Afterze.

 to będę rozmyślać na zakupem 670, chyba ze nieoczekiwanie jakies dobre quatro wyrwe za rozsadną cenę- w co wątpię.

 

a co myslicie o tej 660ti? z tego co patrze to ona jest minimalnie slabsza od 670.

Tak z ciekawości jaki proc i ile ramu? :)

Do aftera z 16 gb ramu by się przydało.

Link to post
Share on other sites
@@rzyd25

 

i7 2600k, delikatnie kręcony do 4,2GHz

pamieci 24GB 1333 (2x4,2x8)- podkrecone do 1632Mhz. na początku miałem 8GB, ale pamięć bardzo szybko się zapełniała i praca stawała się koszmarem. 

 

@@stelek,

 

dzięki troszkę mi przybliżyłeś temat, nadal będę drążyć i szukać odpowiedzi. bo szukam czegoś maksymalnie wydajnego, niekoniecznie najnowszego. Pewnie masz rację, najnowsze produkty Adobe (AE, PR) wykorzystują wsparcie grafiki tylko z gtx 570,580,590 za to żaden 6xx nie jest supportowana, podobnie jak mój obecny 560ti.

Link to post
Share on other sites

Henus7 Niby tak oraz tańsza, jednakże 670 po podkręceniu wyciąga tyle ile 680 a do tego ma lepsza szynę niż niestety 660ti.

Oczywiście 660ti jest dobra, lecz ma już niestety mniejszą szynę.

 

Chodzi o to że seria 500 niby lepiej sprawdza się w programach, ale tak naprawdę jeżeli chcemy profesjonalne zastosowania, to bierzmy Quadro ...

 

Ale tak naprawdę prostym trickiem ponoć można do listy adobe dodać karty serii 600 (Przy najbliższej okazji sprawdzę czy ten trick działa). W Adobe 5.5 były wspierane: (plik cuda_supported_cards.txt)

 

 

 
GeForce GTX 285
GeForce GTX 470
GeForce GTX 570
GeForce GTX 580
Quadro CX
Quadro FX 3700M
Quadro FX 3800
Quadro FX 3800M
Quadro FX 4800
Quadro FX 5800
Quadro 2000
Quadro 2000D
Quadro 2000M
Quadro 3000M
Quadro 4000
Quadro 4000M
Quadro 5000
Quadro 5000M
Quadro 5010M
Quadro 6000

 

I tak tutaj postawiłbym w takich programach na mocniejszy cpu jeżeli nie są to bardzo profesjonalne zastosowania.

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

dobra, załóżmy że mam do wyboru

 

profesjonalnego nV quadro 2000 i hi-endowego gtx580. Półka cenowa między 1200-1700zł.

580 teoretycznie ma większe osiągi,szyne,rdzeni cuda itd.... niż Q2000.

 

sytuacja

Czy podczas renderingu sceny składającej się z wielu obiektów, milionów meshów,teksturowania i efektów physx itp,

lepiej sobie poradzi gtx580 czy Q2000??  Niestety nigdy nie miałem możliwości przetestowania i porównania kart tej klasy.

 

@@Rexlu, procek jest w porządku, na obecnej karcie 560ti rendering wykonuję 2,5 raza szybciej niż na procesorze, więc póki co nie chciałbym go wymieniać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...