Skocz do zawartości

hd 7950 vapor x problem z zacinaniem


Recommended Posts

witam wlasnie dzis zainstalowalem w/w karte odpalam gre i gra sie scina tzn nic sie nie da zrobic dopiero wcisniecie ctrl+alt+delete pomaga gra wychodzi do pulpitu klikam na nia i dziala i tak co 20 sec. przypominam gra sie wogole nie wylacza tylko nie wiem czy to dobrze ujme freezuje mowa tutaj o AC3 w mniej wymagajacych grach jest to samo tylko ze gra minimalizuje sie na pasek sama od siebie.Zauwazylem w msi afterburne ze w tym czasie praca gpu spada do zera.Sterowniki najnowsze,ma ktos jakis pomysl co to moze byc?

oto specyfikacja moje komputera

procesor i3 2120
plyta msi z77a-45
karta graficzna radeon hd 7950 vapor-x
dysk segate niestety nie znam dokladnego modelu
ram kingston 1333 ustawienia auto
zasilacz ocz corexstreme 500w

zalanczam screena z msi afterburner z wykresami zaraz po wywaleniu

http://imgup.pl/di/GK55/Bez%C2%A0tytu%C5%82u.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze cudów w grach nie wymagaj  bo procesor jest tylko dwu rdzeniowy,

Co do samej karty na którym BIOS-ie masz ustawioną kartę.

Z sterownikami może miałeś  wcześniej zainstalowane inne straszą wersję, wtedy odinstalowałbym wszystkie sterowniki  wyczyścił systemowy rejestr programem CCleaner, potem uruchomić program DriweSweeper i zaznaczyć odinstalowanie resztek sterowników AMD (nVidia również jeśli była wcześniej karta z GPU tej firmy), po wymaganym restarcie odnowa wgrać sterowniki do karty.

Innym podejrzanym mógł by być zasilacz, wiec w przypadku nie powodzenia po zastosowaniu się do moich powyższych porad, zostaje sprawdzić zasilacz miernikiem.

http://www.dzikie.net/index.php?art=napiecia

Gdyby i zasilacz był w porządku sprawdził bym działanie karty w innym komputerze.

Link to post
Share on other sites

A resztę zrobiłeś jak wyżej pisałem z pomiarem napięć zasilacza w spoczynku i po uruchomieniu gry, dalej choćby sprawdzenie na innym komputerze z markowym 500W zasilaczem.Gdyby i na innym sprzęcie były problemy znaczy że coś z kartą nie tak :/

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze niemów że stać Cię na taką kartę  a nie stać Cię na głupi miernik :P  (Wcale nie musi być profesjonalny za 300zł wystarczy z marketu za 20 zł i najlepiej od razu dokupić i zamontować nową baterię 9V, bo słaba bateria  wpływa na wynik odczytu miernika, a taki supermarketowy miernik nie wiadomo ile w kontenerze przeleżał nim go u nas wypakowano)

U siebie zainstalowałem MSI afterburner 2.3.0 głównie do monitorowania temperatur i do wyświetlania FPS-ów dodatkowo na tym programie można robić O.C. bo prócz standardowej regulacji fazy mocy, jest możliwość podnoszenia napięć dla GPU (do 1,3 V) i GDDR (do 1,6V).

Do pracy gdy jestem w pulpicie  ustawiłem sobie najniższe taktowania na jakie suwak pozwalał.

Tak mam ustawione:

Napięcie GPU 0,899

Napięcie GDDR 1,5V(standardowe obniżyć się nie da)

Power limit - 20%

Core Clock 475 MHz

Memory Clock 625

I na tych parametrach jak wspominałem mam ustawione zegary do pulpitu oglądania filmów itp, obraz z najnowszymi sterownikami mi nie skacze( w becie 12,11 zdarzało to się)

Nie sprawdzałem działanie tego trybu w mało wymagających grach np Battlefield 1942, Battlefield 2, ale generalnie do gier używam normalnego taktowania  po przełączeniu na drugi BIOS z taktowaniem 950/1250 MHz GPU/GDDR, z domyślnym napięciem dla GPU 1,125 V, i z Power Limit na 0.

Z tego co zauważyłem na tym modelu karty jest kilka profili taktowania GPU/GDDR

300/150   MHz ( do pulpitu, i podczas ładowania gry)

500/1250 MHz (rzadko się pojawia, ale to może dlatego że gram w dość wymagające tytuły)

850/1250 MHz( max taktowanie pod pierwszym domyślnym BIOS-em)

950/1250 MHz( max taktowanie na drugim BIOS-ie)

Nie zauważyłem żeby te taktowanie płynie przechodziło między w/w trybami, tylko jest jedna wartość i nagle wskakuje inna wartość  z innego profilu taktowań GPU/GDDR.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...