Skocz do zawartości

Prawidłowe temperatury ?


Gość vtruck754
Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość rezerwuar,

Recommended Posts

Gość vtruck754

Witam. Wpadł mi dzisiaj w ręce i5-2500k do którego zakupiłem chłodzenie Scythe Mine 2 (od razu proszę o opinie czy to był dobry wybór za ok 120zł). Pastę która była z coolerem od razu olałem ponieważ miałem w lodówce końcówkę Arctic Silver 5 i jakąś próbkę Prolimatecha pk-1. Zarzuciłem Arctica (który ma już ze 2 lata) ale nie było go tam za dużo. Temperatury przy 45x100 i 1,336v osiągają ok 70c na rdzeniu przy prime95 i 83c przy ibt i linpacku (rdzenie, sam cep nie przekracza 50c). Wszystko 100% stabilne. W pokoju jest dosyć zimno. Podbicie napięcia wyżej np offset +100 skutkuje temperaturami na poziomie 86-88c na rdzeń przy linpacku a to już za wysoko. Czy takie temperatury są ok dla tego coolera czy jednak opłaca się zmienić pastę na tego prolimatecha (widziałem, że jest droższy od arctica)? Druga rzecz, to co mogę jeszcze zrobić, żeby ustabilizować procesor,jak ustawiam mnożnik na 47 albo 48 przy 1,4v potrafi przejść 15 rundek linpacka ale jak ustawie blenda to jeden rdzen wysypuje po kilku sekundach. Internal pll voltage jest na enabled, bo przy disabled komputer nie włącza się już przy ratio 46. Próbowałem podbijać vtt do 1,15 i obniżyć ramy do 1333 ale bez różnicy..

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Gość rezerwuar

Moja sztuka na Gigabyte P67a-ud3p chodzi na 4.5GHz i napięciu 1.38V i w IntelBurnTest potrafi się rozgrzać do 86 stopni przy mocarnym chłodzeniu-Prolimatech Armageddon + 2x140mm fan. Powyżej tych 4.5GHz jest już niestabilny więc jak widzisz wszystko zależy od sztuki i myśle, że zostaw już na tym poziomie co ja mam bo i tak wydajność jest świetna a szkoda procesora znowu katować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Spoko. Właśnie głównie chciałem się upewnić czy z temperaturami wszystko ok ale jak mówicie, że są prawidłowe to dobrze. Swoją drogą ten linpack to jednak lipa jest, skoro potrafi przepuścić mi procka na 4,8 a stary poczciwy prime wykłada się od razu  :/ A co do pasty, opłaca się zmienić ? Korzystał ktoś z tego Prolimatecha ?

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

@up Dokładnie to samo miałem i ludzie, którym to pisałem nie wierzyli mi bo przecież linpack bardzo mocno obciąża procesor więc twierdzili, że jak tu jest stabilnie to jest ok. A właśnie, że nie bo jak sam zauważyłeś procesor potrafi przejść kilkugodzinny test w IBT i być stabilny jak skała przy bardzo wysokich temperaturach a w Prime 95 wysypać sie po kwadransie.Ja używam Arctic Silver 5 i uważam, że jest świetna - możesz zmienić paste jak chcesz-chociażby dla zaspokojenia ciekawości czy to coś da - choć wątpie.

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Chyba na razie odpuszczę z tą pastą. Przed chwilą sprawdzałem i 46x100 jest stabilne dopiero na poziomie 1,38v a przy takim napięciu sama zmiana pasty i tak nie ma sensu. Może jak zamontuję na chłodzeniu dodatkowe wiatraki (można jeszcze 2 dołożyć) a na razie zostaję przy 4,5 na 1,336v.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...