Skocz do zawartości

Składanie komputera od podstaw


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!

Na innych forach niestety nie uzyskałem odpowiedzi, więc spróbuje tutaj. Mam nadzieje, że mi pomożecie. A więc od pewnego czasu czaje się na złożenie komputera, przy dość niskim budżecie, który osiągnął by sporą wydajność. Jestem można powiedzieć średniozaawansowanym nowicjuszem, chciałbym abyście możliwie doradzili mi w mej konfiguracji. A więc:

 

Procesor: AMD Athlon II X3 425 - wydaje mi się dobrym rozwiązaniem z ograniczonym budżetem, miodzio by było odblokować czwarty rdzeń.

 

Pł. główna: GIGABYTE GA-MA770T-UD3P - Czytając opinie, dość dobra, tania mobo. Sporo złącz usb, lecz bez zbędnych wodotrysków.

 

Ram: GOODRAM DDR3 2GB PC1333Mhz - Mam zaufanie do firmy, w przyszłości dokupię drugą kość 2gb.

 

Karta graficzna: GTS 250 GeForce PALIT 512MB - Tu wciąż nie jestem pewien, lecz czytając opinie jestem pozytywnie nastawiony.

 

Dysk twardy: 250GB Seagate 3,5" - Mój znajomy ma dysk tej marki i jest zadowolony. Większa pojemność nie jest mi potrzebna, w laptopie (narazie 1 Pc w domu) również mam dysk 250gb i jego wykorzystanie to około 40% przy dość dużym bałaganie.

 

Napęd płyt: Ostał mi się półtora roczny ze starego pc z nagrywarką DVD, CD.

 

Monitor: Stary ale jary 17" Lcd Mediona. Mam do niego sentyment, kosztował około 2 kafle, służył mi od 2003 i ma się dobrze.

 

Pozostało mi wybrać zasilacz: 450-500W dobrej marki, nie jakiś superpałer , myślę nad OCz StealthXStream 500 wattów.

 

I obudowe: Bez bajerów typu zatrzaski na dyski, dvd itp, ważne aby zmieściła się karta grafiki (Słyszałem, że niektóre po prostu są za duże), choć ekranikiem ldc bym nie pogardził.

 

Chciałbym się zamknąć w 1500-1650 złotych. Proszę, abyście wypowiedzieli swoje sugestie oraz doradzili w sprawie zasilacza i obudowy oraz czy procesor będzie poprawnie śmigał z tą mb.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Procesor - świetny wybór ;) 3,5Ghz na 1,32V, 3,9 na 1,47V

Płyta główna - OK, możesz jeszcze rozważyć MSI 770-G45, 785G-E53 - sam zastanawiałem się niedawno nad jej kupnem (chłodzone mosfety kuszą) ale odstraszył mnie brak recenzji w sieci bądź coś od Asrocka - M3A770DE bądź M3A785GXH/128M. Z każdej płyty powinieneś być zadowolony.

RAM - po zakupie spróbuj w BIOs ustawić timingi na 7-7-7-20 zamiast standardowych 9-9-9-30. Powinno się udać (u mnie 3 kości tak chodzą :D )

Dysk - mimo wszystko radzę 500GB. Cena niewiele wyższa, a wyższa wydajność ( w przypadku dysków jedno talerzowych).

 

obudowę i zasilacz takie jakie proponuje Igoruss :)

Link to post
Share on other sites

Przy 10 sekcjach zasilania nie ma obaw o żywotność tych mosfetów, dadzą sobie radę bez chłodzenia ;)

 

Argument co do zasilacza - 500W nie będzie potrzebne, porządne 400W styknie. Poza tym SXS500W jest głośny (wersja 400W już jest bardzo cicha).

Link to post
Share on other sites

Ze swojej strony proponuję dysk Samsunga 500GB F3 (ostatnimi czasy dysk jest na topie) oraz zasilacz Corsair 400W (mocniejszy nie jest Ci potrzebny, bardzo dobra konstrukcja). Płytę główną wskazaną przez Ciebie, a obudowę wg uznania, o Cooler Master serii Elite aż się prosi (solidna za odpowiednią cenę). Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszyskie odpowiedzi. Wyszło coś takiego

 

Karta graf. Gainward GeForce GTS 250 383,90

Ram GOODRAM DDR3 2GB 1333MHz CL9 148,00

Dysk Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB 194,90

Procesor AMD Athlon II X3 425 249,00

Płyta główna GIGABYTE GA-MA770T-UD3P 281,90

Zasilacz Corsair CMPSU-400CXEU 400 183,75

obudowa Cooler Master RC-334-KKN1-GP 131,89

Razem ~1570

 

Trzeba jeszcze opylić gdzieś memorki i mobo ze starego pcta.

 

A jak ze współpracą procka z płytą główną? Ja myśle, że na 95% powinien działać.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszyskie odpowiedzi. Wyszło coś takiego

 

Karta graf. Gainward GeForce GTS 250 383,90

Ram GOODRAM DDR3 2GB 1333MHz CL9 148,00

Dysk Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB 194,90

Procesor AMD Athlon II X3 425 249,00

Płyta główna GIGABYTE GA-MA770T-UD3P 281,90

Zasilacz Corsair CMPSU-400CXEU 400 183,75

obudowa Cooler Master RC-334-KKN1-GP 131,89

Razem ~1570

 

Trzeba jeszcze opylić gdzieś memorki i mobo ze starego pcta.

 

A jak ze współpracą procka z płytą główną? Ja myśle, że na 95% powinien działać.

Z jakiego sklepu masz te ceny? Widzę, że są dość korzystne ;D
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...