Skocz do zawartości

Club3d Radeon 7870 XT Thaiti Problem!


Recommended Posts

Witam.

Zakładam temat na tym forum, może tutaj dowiem się czegoś wiecej.

Otóż tak kupiłem kilka dni temu w sklepie esc.pl RADEONA 7870 XT z rdzeniem thaiti za 869 zl. Problem polega na tym ze karta na moim komputerze nie wyswietla obrazu! Sprawdzalem karte w 2 innych komputerach i karta dziala normalnie wyswietla obraz!

Moj Pc

MSI P67A GD55

i5 2500k 4.5 ghz

12 gb ram 1600 mhz

Zasilacz fortron everest 500 w 80 plus

Na innym forum uzytkownik mial ten sam problem z ta karta i pomogla mu aktualizacja biosu, bo tez posiadal plyte glowna p67. Ja takze zrobilem aktualizacje biosu do najnowszej wersji, lecz nic to nie pomoglo, karta dalej nie wyswietla obrazu. Wkladalem 2 slot pcie i to samo.

Wszystko wtyczki sa podlaczone, probowalem przez kabel hdmi i dvi, i nic..Poprzednia karta gtx 560 ti dzialala normlanie, kolegi 8800 gt i radeon 4890 tez dziala czyli sloty pcie sa dobre.Nie mam juz pomyslow, i jutro zamierzam zwrocic karte do sklepu bo mam na to 10 dni. Ale moze jest jeszcze jakas nadzieja, macie jakies pomysly?

Link to post
Share on other sites

W biosie ustawiałeś opcje zamiast DP, zmień PCI-E albo wyłącz integra Onboard display. bo może masz ustawione dualgraphics w DP , procek 2500K nie obsługuje właśnie integry z grafiką , tylko 3570K UEFI boot może obsługiwać kartę. sprawdz ustawienia graficzne w biosie. Zrób reset default bios na wszelki wypadek.

 

Video card en moederbord incompatible?

 

W biosie należy wyłączyć integrę "Init Display First" "PEG" "Internal Graphics"  disabled. ponieważ twoja płyta nie obsluguje integry z lucid virtu mvp IGPU z procesorem 2500K.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

U mnie na z68 zero problemów z tą kartą. Pisz do MSI, niech ci przygotują bios z obsługą twojej karty. Niektórzy ludzie mieli problemy ze zwykłymi 7870 na płytach Asrocka, i dostawali poprawione beta biosy po napisaniu do wsparcia technicznego. Ale jak to będzie z msi to nie wiem..

Link to post
Share on other sites

Nie mam wogole takich opcji w biosie jak INTEGRA ONBOARD DISPLAY czy "Init Display First" "PEG" "Internal Graphics", dlaczego inne karty umnie dzialaja, do nie dawna gtx 560 ti soc bez problemu i zadnych ustawien w biosie.. Teraz siedze na starym radku x1600 i zapierdziela jak suszarka :P. Watpie ze trzeba cos przestawiac w biosie jak inne karty dzialaja..

Link to post
Share on other sites

ja mam w biosie UEFI, INTEGRA ONBOARD DISPLAY włączone - enabled 

 

Internal Graphics mam DP albo PCI-E albo HDMI.

 

masz dual UEFI bios na płycie?

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

Masz inna plyte glowna, umnie tych opcji nie ma,czy jest umnie dual UEFI bios? Nie wiem bo nie znam sie na tym tak dobrze a jak to sprawdzic? Moja plyta nie ma zintegrowanej karty graficznej, tylko procesor posiada zintegrowana karte ale jej nie uruchomie bo plyta nie ma zadnych wyjsc pod monitor. Powiedzm i dlaczego inne karty dzialaja umnie a ta nie?

Link to post
Share on other sites

Zrobilem aktualizacje biosu do wersji MS 7681 1.J0, w opisie pisalo tak:

 

This BIOS fixes the following problem of the previous version

- Improved Vga card compatibility.

 

Ale w moim przypadku to nic nie pomoglo dalej karta nie wyswietla obrazu, chyba nic juz nie da sie zrobic.

Link to post
Share on other sites

Przed chwila byl generalny reset biosu, wyjalem baterie odczekalem 10 minut, wyjmowalem takze zworke, bios zresetowal sie do ustawien standardowych, ale nic to nie dalo. Dalej jest brak obrazu z karty..

Moge to nazwac niewiarygodne ale prawdziwe... Jutro odsylam karte, juz nie mam na to nerwow :)

 

Kupie chyba gtx 660 ti, bo radeona juz sie boje :)

Link to post
Share on other sites

Czytałem o tym,że karty Tahiti mają dx 11.1 PCI-E 3.0

 

Jednak płyty ze slotem pcie 3.0 na płytach z chipsetem Z77 tylko muszą posiadać procesor 3570K lub 3770K ze wsparciem graficznym pcie 3.0 w trybie dx 11. Ta karta wymaga zgodności z integrą w trybie UEFI bios.

 

Nie mam pojęcia dlaczego u autora nie trybi MSI P67A GD55 bo ma procka 2500K. z tym ma problem

 

Jest napisane ze specyfikacji  Intel Core i5-2500K Sandy Bridge GPU Performance....

Support for DirectX 10.1. Yes, no DirectX 11 support.

 

brak zgodności , brak kompatybilności tu się zgadza.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego ta karta umnie nie chodzila, ale to jest juz nie wazne, bo dzis odeslalem karte do sklepu :).

Teraz mam takie pytanie, co teraz mam kupic? Zastanawiam sie nad GTX 660 Ti Gigabyte lub Radeon 7950 rowniez od gigabyte, z tym ze radeona boje sie juz kupic :). A wiem ze taki gtx 660 ti bedzie dzialal napewno. Moge miec te karty w dobrych i podobnych cenach, co bardziej polecacie?

Link to post
Share on other sites
Nie wiem dlaczego ta karta umnie nie chodzila, ale to jest juz nie wazne, bo dzis odeslalem karte do sklepu :).

Teraz mam takie pytanie, co teraz mam kupic? Zastanawiam sie nad GTX 660 Ti Gigabyte lub Radeon 7950 rowniez od gigabyte, z tym ze radeona boje sie juz kupic :). A wiem ze taki gtx 660 ti bedzie dzialal napewno. Moge miec te karty w dobrych i podobnych cenach, co bardziej polecacie?

Witam,

Problem przekazany inżynierom

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam sie nad GTX 660 Ti Gigabyte lub Radeon 7950

Skoro wybór ma być z pomiędzy tymi dwoma modelami, polecę Shapphire VaporX HD 7950(sam mam  i polecam), ma bardzo ciche i wydajne chłodzenie, ponadto dzięki odblokowanym napięciom GPU/GDDR  najlepiej się kręci wśród modeli HD 7950.

Dodatkowym argumentem za Radeonem z serii HD 7XXX jest to że dzięki najnowszym sterownikom, seria dostała ładnego kopa(w przypadku HD 7950 to aż ~ 20% :D

Recenzja

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_7950_Vapor-X/1.html

Link to post
Share on other sites

MSI team, mam pytanie. Ja po aktualizacji biosa (na ms-7673 1.J0) prawdzie hd7870 xt zadziałał, ale mam taki problem. Gdy wyłączam system to czasem (nie zawsze) staje to w miejscu, w win7 na "zamykanie systemu" i tak dziś przez przypadek całą noc komputer się wyłączał i się nie wyłączył. Co zrobić?

Link to post
Share on other sites

No pozniej uaktualnie ten bios. A waszym zdaniem co bedzie wydajniejsze po  OC Gigabyte gtx 660 Ti czy Radeon 7950 Gigabyte windforce x3? Do radeona musialbym doplacic tylko 40 zl, moze by sie oplacalo, teraz mam ten poprawiony bios to powinien kazdy radeon dzialac :)

Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/60752-asus-gtx-660ti-czy-asus-hd-7950/

Ja bym wziął radka,tylko może nie koniecznie gigusia bo mają te napięcia poblokowane i nie zrobisz OC,koleś nijaki adam w temacie o wynikach z 3d marka 11 podkręcił 7950 tak że poszła lepiej niż moja 7970 też po OC.

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

A mówiłem pisz do wsparcia technicznego. Jak widzisz już byś miał problem z głowy i działającą kartę. 

 

nie przyszla góra do mahometa, przyszedł mahomet (msi team) do góry

 

ale odrobinę za późno ;)

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites
No pozniej uaktualnie ten bios. A waszym zdaniem co bedzie wydajniejsze po  OC Gigabyte gtx 660 Ti czy Radeon 7950 Gigabyte windforce x3? Do radeona musialbym doplacic tylko 40 zl, moze by sie oplacalo, teraz mam ten poprawiony bios to powinien kazdy radeon dzialac

 

Bierz hd7950 zdecydowanie wydajniejszy od gtx660ti.Tu masz za 1100zł:

http://www.morele.net/karta-graficzna-power-color-ax7950-3gbd5-2dhpp-464600/ 

 

Gigabyte nie warto brać bo ma zablokowane napięcia co znacznie obniża możliwości karty.

Edytowane przez PCLabspec
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...