Skocz do zawartości

PHENOM II prosze o sprawdzenie czy dobrze wszystko ustawilem


Recommended Posts

Witam

Zacznę od konfiguracji zestawu:

PHENOM II 945 (95W)

Gigabyte 770t-ud3p

LIXIR Ddr3 1333 (1x2) (wiem, wiem ale na czymś musiałem wtedy zaoszczędzić)

ATI XFX 4890

corsair 550W

 

Wczoraj pierwszy raz podkręcałem procesor, wynik jaki uzyskałem to 3,4 ghz (mam chłodzenie boxowe - kolejna oszczędność - ale wszystko do czasu). Ram mam 1333Mhz po podkręceniu było 1512Mhz

http://img697.imageshack.us/img697/5616/73853015.jpg

wiec memory clock zmniejszyłem na 5.33 i miałem 1209Mhz (czy dobrze zrobiłem obniżając Mhz?)

Po 3h włączonego Orthos wszystko było ok, a temp procesora 54C. Proszę o sprawdzenia czy wszystko dobrze ustawiłem w biosie.

http://img189.imageshack.us/img189/1821/18822049.jpg .

Oraz jak mogę ustawić timing na ramie żeby było wszytko ok, bo tam nic nie grzebałem

http://img189.imageshack.us/img189/2665/51188654.jpg .

 

No i najlepsze zostawiłem na koniec, przed OC powinienem wyłączyć Cool'n'Quiet, CPU C1E State ale nie znalazłem tego więc wszystko chodziło jak się domyślam przy włączonych tych dwóch opcjach. Gdzie się to wyłącza?

Link to post
Share on other sites

Zapuść Orthosa (small ... na priority 9) i MemTesta, aby sprawdzić czy wszystko jest stabilne. No i podczas testu Orthosem sprawdzaj temperatury, bo BOXowy cooler może nie wyrabiać (najlepiej, żeby proc nie przekraczał 60 - 65 stopni podczas testu).

Link to post
Share on other sites

Ram sprawdź MemTestem. Jeśli przejdą całą pętlę bez błędów wszystko raczej jest dobrze. Możesz także spróbować Orthosa na Blend Test (również priority 9).

 

Aha i jeszcze jedno: Orthos na pewno obciążył wszystkie rdzenie? Bo jeśli tak to Proc jest dobrze ustawiony.

Link to post
Share on other sites

Musisz uruchomić 2 Orthosy w tym samym czasie, bo jeśli włączysz jednego to obciążysz tylko 2 z 4 rdzeni. Uruchom 2 programy, a następnie w menadżerze zadań ustaw koligację (dla jednego dla CPU0 i CPU1, a dla drugiego CPU2 i CPU3). Wtedy zapuść go na ok. 15 minut jeśli nie wysypie błędów to raczej jest dobrze. No i cały czas kontroluj temperatury.

Link to post
Share on other sites

Dla AMD niższa niż 65*C.

 

W Orthosa na 4 rdzeniach się nie baw bo przez te koligacje mimo, że procek jest stabilny mogą występować błędy/BSoDy. Zapuść OCCT najlepiej test Linpack, ustawiasz wtedy Test mode na MAX (90% Free Mem) i jeżeli przejdzie test godzinny/kilku godzinny to na 99% można powiedzieć, że masz stabilne OC.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...