Skocz do zawartości

GTX 660 + Sony Vegas Pro 12 - Pytanie/Problem


Recommended Posts

Witam wszystkich, mam problem z renderowaniem filmów w Sony Vegas Pro 12 na karcie GTX 660 GK106, nie wiem czy jest to normalne czy mam coś źle skonfigurowanego, bądź przyczyna tego problemu jest inna. Mianowicie podczas renderowania filmów za pomocą AVC/AAC w standardowych ustawieniach "Film internetowy 720p" + włączona opcja CUDA, 10 minutowy film renderuje się ~20 minut, użycie procesora wynosi wtedy 100% a użycie karty graficznej 0-4% w porywach wskoczy 10% ale to na sekundę. Dodam że przy pomocy OpenCL jest tak samo oraz gdy włączę tylko renderowanie za pomocą CPU użycie i czas renderowania jest taki sam. Wcześniej miałem GTX 560Ti i z tego co pamiętam filmy renderowały się 2x krócej niż ich długość, jednak skłoniłem się do wymiany na GTX 660 z powodu mniejszego poboru prądu, trochę wyższej wydajności w grach oraz tego iż dopłacić musiałem tylko 50zł. Jednak jestem negatywnie zaskoczony wydajnością w renderowaniu... Czy to wina Sony Vegas Pro 12, że nie obsługuje do końca poprawnie nowej architektury nVidii czy to wina karty?

Edytowane przez kicek9414
Link to post
Share on other sites

Nie znalazłem żadnego patcha mam najnowszy build, może być słabszy w obliczeniach od 560ti, ale dziwne jest to że karta w ogóle nie liczy, te 4% użycia to wydaje mi się, że jest od samego podglądu, który leci podczas renderowania.



Przepraszam, że się narzucam, ale ma ktoś jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...