Skocz do zawartości

Samsung P2050 czy BenQ G2020


Recommended Posts

Witam,

proste szybkie pytanie, zastanawiam sie nad monitorem 20" z cyfrowym wejsciem.

Jestem zainteresowany monitorami Samsung P2050 i BenQ G2020.

Z tego co wiem BenQ ma jedne z najlepszych przetworników obrazu i LAG w tym monitorze to raptem 8-9ms (nie mylic z GTG). Boje sie jednak troche ich technologii 2 lamp... Czy bialy bedzie dobrze odwzorowany?? Natomiast co do Samsunga nie wiem za wiele o tym modelu, lecz obecny LCD sprawuje sie dobrze, tak samo TV samsunga dziala bez zarzutu. Monitor ma sluzyc do gier/grafiki.

Bylbym wdzieczny za pomoc i ewentualne nawet kilku wyrazowe uzasadnienie swojej decyzji.

 

Prosze bez postow typu:

Kup wiekszy... (mam dwa razy wiekszy, ale sluzy do innych celow, chce 20" i kropka). Kup inna marke... (zastanawiam sie wylacznie nad tymi, zeby przekonac mnie do innego modelu potrzeba naprawde dobrych argumentow, a nie jedno krotkie zdanie bo tak)

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

Jak bym miał wybierać z tych dwóch to Samsung sam posiadam monitor Samsunga i działa już rok bez żadnych problemów. Ja ci jeszcze zaproponuję LG Flatron W2053TQ-PF który posiada funkcję SMART który pomaga gdy się długo spędza czasu przed komputerem, kontarst DC 50 000:1. Tutaj masz opinię jednego z użytkowników "Monitorek cudo! Bardzo elegancki , fajne dotykowe przyciski , dużo opcji ustawiania obrazu , dobre kolory i czerń :D Aż przyjemnie sie gra na tym monitorku . No i opcja Smart daje rade oczy nie bola po dlugiej pracy przy monitorze a to zasluguje na uznanie."

Link to post
Share on other sites

Nie powiem ciekawa promozycja, tez przeszla mi przez mysl wczesniej. Jednakze tu moj blad, zapomnialem podac, ze monitor musi posiadac mozliwosc zawieszenia na scianie. Ww model niestety nie ma takiej mozliwosci.

 

Teoretycznie oprocz modeli o ktorych mowa w temacie przez mysl przechodza mi tez:

Acer P205HABD (ale jesli monitory robia jak laptopy to ja dziekuje)

LG L207 WTP

 

Praktycznie rzecz biorac jednak zastanawiam sie miedzy samsungiem, a BenQ.

Oba monitory sa dość nowe i maja podobna date premiery: BenQ - marzec, Samsung - maj. W teorii technologie powinny miec ta sama.

 

Czy tez jakoscia sa na tyle zblizone, ze kwestia wybrania ladniejszego?? ;)

Link to post
Share on other sites

Wszystkie monitory jakie znalazłem w komputroniku z możliwością powieszenia na ścianie:

20'' BenQ G2020HD (DC 40 000:1, VESA 100x100mm)

20'' LG Flatron W2043T-PF (DC 30 000:1, VESA)

20'' Samsung SyncMaster 2033SW (DC 15 000:1, VESA 100x100mm)

20'' Samsung SyncMaster P2050 (DC 50 000:1, VESA 75x75mm)

20'' iiyama Prolite E2008HDS czarny (DC 30 000:1, VESA 100x100mm)

20'' Samsung SyncMaster F2080 (DC 100 000:1, VESA 100x100, 100x200mm)

Wszystkie mają mozliwość powieszenia na ścianie VESA. Samsung F2080 posiada matrycę cPVA i czas reakcji to 8ms.

Link to post
Share on other sites

akurat z tego to znow zostaje jak wczesniej

BenQ G2020HD i Samsung P2050.

LG jest stary technologicznie (ten model), iiyama jest brzydka,

Samsung 2033SW tez. A matryca F2080 ma ladne kolory i GTG moze miec male ale ich przetworniki obrazu maja wiecej na glowie przez co LAG jest wiekszy niz w TN i nie nadaja sie zabardzo do gier...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...