Skocz do zawartości

GTS 250 vs HD 5770 karta do ok 200 zł


Recommended Posts

Siemka.
Szukam karty do ok 200 paru zł.
Nie spieszy mi się więc siedzę po aukcjach.

Z tego co czytałem to do wyboru najlepiej GTS 250, HD 5770 lub HD 5750.
Z tym że GTS 250 to  najczęściej 512Mb.

Jak myślicie za czym się rozglądać?
Miałem 8800GTS wiec widoczna będzie spora różnica w osiągach?
Czy pomiędzy GTS 250 a  HD 5770 warto się szarpać czy brać tańszą?

Procek AMD FX-4100 Quad 3,6Ghz

Ramu będzie 8Gb

A zasilacz zależnie od karty.

Link to post
Share on other sites

Ja bym się na Twoim miejscu nie oglądał za GTS250 i polował bym na przynajmniej tego HD5770 albo na coś lepszego. Jeśli natomiast mimo wszystko kusiłby Cię ten GTS to moim zdaniem lepiej szukać 9800GTX+ (ważne aby był z "plusem" na końcu) bo to dokładnie ten sam układ i taka sama wydajność co GTS250 a można je nieco taniej wyrwać. Niestety 9800GTX+ praktycznie były tylko z 512MB więc to jest ich minus, ale spotkałem raz w sklepie w Łodzi jedną sztukę 9800GTX+ Zotac-a, która miała 1GB. Chcieli za nią wtedy 180zł ale to było parę miechów temu, jakoś przed świętami. Jeśli natomiast chodzi o tego 8800GTS co mialeś to o ile była to wersja 512MB a nie 320 lub 640 to po jej podkręceniu do 740MHz na rdzeniu też byś miał tego GTS-a tylko że GPU było jeszcze wykonane w 65nm zamiast 55nm, jak 250-tka.

Link to post
Share on other sites

Ja przesiadłem się z 8800GS na HD6770 (to samo co 5770 tylko nazwę zmienili oszukańce jedne) i różnica była bardzo pozytywnie odczuwalna, z tym, że od razu zmieniłem płytę główną i procka z 5200+ na phenoma x4 be.

Kartę wczoraj w ramach prób zacząłem podkręcać i bez zająknięcia procek poszedł do końca skali czyli na 960MHz a pamięć na 1350 i dalej nie próbowałem. Z takimi taktami karta przekroczyła 3000 pkt w marku11 i większość gier chodzi na najwyższych lub wysokich ustawieniach.

Obecnie zakupiłem 6850, ale oddaję go bo jakiś lipny i miał wydajność tej podkrconej 6770 i jak będzie możliwość to biorę 7770.

Link to post
Share on other sites

Jeśli Ci się nie śpieszy to mimo wszystko na spokojnie próbowałbym zalicytować jakiego hd5770 na allegro. Przy odrobinie szczęścia da radę wyhaczyć takiego za te 250zł. Zawsze to nowsza konstrukcja i mniejsze zapotrzebowanie na moc od GTX260 (bez urazy Lordonos ;) )

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

Nie ma na co się obrażać sam napisałem że 5770 będzie trochę szybsza i zje z 50w mniej od mojej.

Jutro wystawię GTX na allegro, gdyby nie Crysis 3 to bym jej nie sprzedawał, wcześniej miałem GTX460 768 palita i to praktycznie to samo co GTX260.

Trzeba było jej nie sprzedawać jak teraz muszę z powrotem szukać karty z dx11.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...