Skocz do zawartości

fujifilm finepix hs25 exr co sądzicie?


Recommended Posts

Aparaty Fuji z tej półki są bardzo słabe. O wiele lepiej będzie się sprawował Sony HX200 lub Canon SX40. Tak więc jeśli jeszcze nie kupiłaś albo możesz zwrócić to polecam. No i oczywiście jeśli cena nie za wysoka, bo te co podałem są jednak trochę droższe. Mimo to o aparatach Fuji z tej serii mam jak najgorsze zdanie i wg mnie już bardziej opłaca się kupić kompakt Canona SX240 z trochę mniejszym zoomem, lepszą jakością zdjęć porównywalną ceną.

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@KarolMarks, naprawdę nie polecam. Uwierz mi, testowałem go, testowali moi znajomi. Porażka i tyle. Jedyny plus to manualny zoom. Poza tym stabilizacja bardzo słaba - przy maksymalnym przybliżeniu ciężko zrobić dobre zdjęcie. Jakością też nie powala. To, że wygląda profesjonalnie to nie znaczy, że robi dobre zdjęcia.

 

Jeśli szukasz czegoś z wielkim zoomem to zarówno Sony HX200 jak i Canon SX40 kładą go na łopatki. Fakt, że są troszkę droższe. Dlatego moim zdaniem o wiele lepszym wyborem jest Canon PowerShot SX240 (porównywalna cena). Zoom ma 20x - potrzebny ci większy? Jeśli nie jesteś maniakiem fotografowania ptaków to myślę, że niepotrzebny. A zyskujesz nie dość, że lepsze zdjęcia, to jeszcze mniejsze gabaryty sprzętu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

A tak z ciekawości, dlaczego to jest główne kryterium? Chyba lepiej mieć aparat robiący dobre zdjęcia? :-P

 

Sony ma pierścień na obiektywie który symuluje manualny zoom lub może służyć do ręcznego ustawiania ostrości. Wiadomo, że to nie to samo ale działa bardzo fajnie.

Link to post
Share on other sites

 

 

W tych granicach cenowych lepszym wyborem będzie  Canon PowerShot SX240 ?

Zdecydowanie tak. 20x zoom do większości zastosowań jest aż nadto wystarczający. Będzie robił lepsze zdjęcia, a i sam aparat jest wygodniejszy bo można go schować do kieszeni zamiast nosić wielką torbę na ramieniu.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie tak, ale możesz się jeszcze zastanowić nad jakimś Sony np. WX100, czy HX10. Soniaki kręcą lepsze filmy niż Canony i mają dodatkowe funkcje, jak lepsza automatyka (auto+), zdjęcia panoramiczne, tryb HDR, itp... Ale WX100 ma mniejszy zoom, a do HX10 chyba będziesz musiał trochę dołożyć. Tak więc jeśli nie zależy ci na dodatkowych funkcjach (panoramki i inne bajery są fajne na pierwszy tydzień zabawy, później jedynie HDR może być przydatny), to bierz tego Canona.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...