Skocz do zawartości

EVGA 2x Core I7 oficjalny temat!


Recommended Posts

Mierzcie swoje obudowy:

"The result is a motherboard based on the CEB form factor, a dual-socket derivate of ATX, with specified dimensions of 305 x 267 mm"

 

Bloomfield:

" SemiAccurate claims that they've determined how EVGA will modify the board to add support for the cheaper LGA1366 chips. To begin with, Intel's 5500 chipset is to be used, rather than the X58 desktop chipset. (...) Lastly, EVGA is to be using an old trick when placing two processors on a single motherboard: rathre than directly connect the processors to one another, the chipset is to function as a switch between the two. It's likely that this means the connection between the chips will be slightly slower than when using the QPI-interface. It's still unclear if this is truly EVGA's solution and how it will affect the performance. EVGA has not responded."

 

 

EDIT: No i finalnie nazwa: EVGA 270-GT-W555 :menda:

 

 

EDIT2: Jakies spostrzezenia?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jakiś koleś na forum EVGA.com pyta:

The other thing is I read on some sites, that this board can do i7 920+ and/or Xeon CPUs. Anyone know what type of RAM this will take ? Thanks

EVGA tech support odpowiada:

you can NOT use an i7 920.

Jeśli chodzi o pamięci to ten sam koleś z tech supportu napisał, że będzie można używać "non ECC memory"...zastanawiam się tylko czy będzie można także używać wersji ECC oraz ECC-R

 

Jeśli chodzi o wymiar to nie chce mi się wierzyć, że taka krótka będzie.

 

PS

Jaką długość mają gniazda pamięci DDR3 na płytach ???może ktoś zmierzyć ??

 

Mierzcie swoje obudowy:

"The result is a motherboard based on the CEB form factor, a dual-socket derivate of ATX, with specified dimensions of 305 x 267 mm"

Coś mi tutaj "śmierdzi"...aha to ten wymiar 305...to jest wymiar standardowego ATX więc mało prawdopodobne jest aby ten wymiar był właściwy. Patrząc na zdjęcia płyty to bardziej mi się widzi EATX na szerokość czyli 330mm (albo i nawet więcej) a na długość..hmm...305mm ?? lub 347mm(EATX)...

Do mojej budy na szerokość byłbym w stanie zmieścić do 350mm ale na długość tylko 305 czyli EATX...pewnie trzeba będzie sprzedać budę...

Link to post
Share on other sites

koszt nowej obudowy w porownaniu do calego sprzetu jest wrecz marginalny... jaka by to obudowa nie byla :)

Nie koniecznie, serwerowe budy potrafią kosztować po ~3k zł więc koszt taki marginalny by nie był.

Ciekawym, czy do tego by się zmieściła...

Na wcześniejszych stronach masz listę możliwych obudów do których jest szansa, że płyta wejdzie i nie ma na niej ani tego Corsaira ani LL.
Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się że jest marginalny. 2k+ to zawsze jakaś kasa. Ja mam do wyboru albo złoże dwa sprzęty XEON W3520, 24GB ramu itd itp albo jeden ale porządny. Na razie skłaniam się ku tej drugiej opcji i w tym ma mi EVGA pomóc. Lubie mieć wszystko na miejscu w jednej budzie bez "render farm" itp. Tak sobie pomyślałem ile mógłby kosztować mnie sprzęt na tej płycie i wychodzi całkiem spooro. Poniżej podaje przykładową konfigurację (całość na wodnym chłodzeniu które już mam i dokupiłbym tylko parę rzeczy do kompletu) - zaznaczam że nie jest to pod gry ani folding ani tym podobne...po prostu czysty rendering 3DS MAX i inne.

 

1. Mobo - 2500 ??

2. Procki - 2x1500 minimum

3. Ram - 24GB (3500) lub 48GB 7000

4. Buda - około 2000

5. Zasilacz - 1000 minimum ale są plany żeby wziąć Koolanca i wszystko zwodować czyli 2000 wychodzi

6. Dysk INTLE SSD 80Gb

7. Kontroler Adaptec na 12 HDD (6*250Gb RAID 10 + 2x1.5TB Raid1) i zostaje reszta na SSD Raid 0 w przyszłości

 

Sumarycznie wychdzi duuzo...około 15k

 

Grafikę i WC już mam więc i tak jest to wersja okrojona wyceny...

 

Co do wyceny że jak ktoś ma kompa za 15k+ to różnica 2k+ jest marginalna...znowu się nie zgodzę...nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora..inni robią to bo mają kasę a inni potrzebują kompa do pracy i m ana nich zarabiać i nie chcą wydawać majątków tylko tyle ile naprawdę muszą.

 

Ludziska mam dla was małą i niemiła niespodziankę :)

 

Wziąłem zdjęcie płyty zrobione z góry (nie było idealnie z góry ale innego nie znalazłem) i wrzuciłem do AutoCAD-a. Wiedząc jaki jest rozmiar otworów montażowych dla LGA 1366 (80mm) skalibrowałem sobie zdjęcie i dzięki temu mogłem odczytać przewidywane wymiary płyty (z dokładnością do 0,5-1mm). I co się okazało ???.

Okazało się, że płyta to wielki monster i basta. W załączniku plik pdf z wymiarami. Szukajcie budy, która to pomieści. Moja CoolerMaster CosmoS nie daje rady z żadnym wymiarem. :)

 

Tutaj macie PDF-a żeby zobaczyć jakie są wymiary płyty. (plik jest duży ale to dla niedowidzących taki zrobiłem :))

http://viewer.zoho.com/docs/tbPBi

 

Kolejne potwierdzenie, że zwykłe I7 nie będą działać z ta płytą (bynajmniej w konfiguracji dwuprocesorowej)

Wypowiedź menadżera produktu EVGA z ich forum:

 

"Sorry to be the bearer of bad news. This board is designed to work with Xeon based CPU's. (Dual QPI)"

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...