Skocz do zawartości

EVGA 2x Core I7 oficjalny temat!


Recommended Posts

Bazując na moich ostatnich pomiarach wziąłem na tapetę obudowy Lian Li. Poniżej macie linki z obudowami w które to może (aczkolwiek nie musi jeśli moje pomiary byłby złe) zmieścić się ta płyta. Zawsze pozostaje jakieś 1 1.5 cm zapasu na to żeby kabelki doprowadzić.

 

Obudowy ze starej serii:

PC-V2010A/B

Dane techniczne:

http://www.lian-li.com/v2/en/product/product06.php?pr_index=208&cl_index=1&sc_index=38&ss_index=95&g=spec

Zdjęcie:

http://lian-li.com/v2/tw/product/upload/image/V2010/note02s1.jpg

 

Obudowy z nowej serii:

PC-P80

Dane techniczne:

http://www.lian-li.com/v2/en/product/product06.php?pr_index=131&cl_index=1&sc_index=25&ss_index=61&g=spec

Zdjęcie:

http://lian-li.com/v2/tw/product/upload/image/PC-P80/specification002.jpg

 

PC-A77

Dane techniczne:

http://www.lian-li.com.tw/v2/en/product/product06.php?pr_index=212&cl_index=1&sc_index=25&ss_index=61&g=spec

Zdjęcie:

http://lian-li.com/v2/tw/product/upload/image/A77/a77-vga.jpg

 

Ponoć może jeszcze pasować Corsair Obsidian 800D ale to tak na styk..z 3mm zapasem. Koleś na forum EVGA pomierzył bazując na podstawie moich wyliczeń. Czyli można rzec że jest to raczej niepewne gdyż moje wyliczenia mogą się mylić o te kilka mm.

 

EDIT:

P80 - na wysokość zmieści się cała płyta i będą dostępne wszystkie sloty PCI-Ex

PC-A77 - fizycznie na wysokość powinna się zmieścić płyta pod warunkiem, że zamontujemy zasilacz u góry. Mimo wszystko nadal nie będą dostępne wszystkie gniazda PCI-Ex

PC-V2010A/B i Corsair Obsidian 800D - ciężko po zdjęciach wywnioskować...możliwe, że będzie taka sytuacja jak w PC-A77

Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości spytam bo nigdy nie miałem do czynienia z płytami z taka ilością slotów (Foxconn F1).czemu akurat 10 slotów PCI...na płycie jest 7 w pojedynczych odstępach.

 

Jeśli rzeczywiście jest potrzebnych 10 slotów to tylko Armorsuit P80 mógłby sie nadawać.

Link to post
Share on other sites

No dobra to żeby podsumować. Wszystkie przeze mnie wcześniej wymienione obudowy są w standardzie EATX czyli pomieszcza płyty o wymiarach 305*330m (wys x szer). Jedynie P80 ma standard XL ATX czyli pomieści płytę 347*330mm. I jeśli chcemy mieć możliwość wykorzystania wszystkich slotów PCI-Ex to tylko P80 (o ile na długość wejdzie). Reszta obudów zablokuje część slotów PCI-Ex pod warunkiem, że te obudowy w ogóle pomieszczą tak wysoka płytę.

Link to post
Share on other sites

NO PANIE I PANOWIE...SAM GURU SHAMINO PODAŁ GARŚĆ INFORMACJI O SWOJEJ PŁYCIE :P

 

FAQ of W555

 

You can run different models of Dual QPI Xeon together – such as 5520 + 5540, even Quad Core + Hexa Core together – but must be from same family – ie, NO for Westmere + Nehalem – Performance scaling is fine

 

You can run turbo mode on one CPU and non Turbo Mode on the other too

 

You can run a single CPU (Must be Dual QPI) in any one of the 2 sockets

 

You can run Non ECC normal DRAMs but also ECC Rams too

 

Dual QPI Xeon DRAM Multipliers/Uncore Multipliers are locked so you will only be able to use maximum 2:8 or 2:10 depending on segment of CPU

 

You can run 200 – 205MHz Baseclocks on air – 230+ needs LN2

 

Motherboard is 381mm width by 345mm length *)niewiele się pomyliłem :)

 

Motherboard supports 4-way SLI on current GTX285/upcoming Flagship VGA

 

Motherboard supports 4-way Quad Fire

 

Motherboard will ship with typical 1366 Xeon socket back-plates but normal X58 socket back-plates will be bundled in package

 

Motherboard bundled with ECP V3 – Vcore Boosters + Speedfan 100% Click Boost + CPUs/PCIEs Disable

 

Power Consumption Tests:

 

2.8GHz x 2 @ 1.20v w 24 threads Full Load + 12GB Rams + 1x GTX285 Classified Full Load = 535w from AC socket

 

2.8GHz x 2 @ 1.20v w 24 threads Full Load + 12GB Rams + 4x GTX285 Classified Full Load = 991w from AC socket

 

4.0GHz x 2 @ 1.30v w 24 threads Full Load + 12GB Rams + 1x GTX285 Classified Full Load = 766w from AC socket

.

4.0GHz x 2 @ 1.30v w 24 threads Full Load + 12GB Rams + 4x GTX285 Classified Full Load = 1,243w from AC socket

 

4.2GHz x 2 @ 1.40v w 24 threads Full Load + 12GB Rams + 1x GTX285 Classified Full Load = 913w from AC socket *)mój przyszły setup...+12GB Rams + 8HDD + HW Raid Controller + LC...bez 1.1-1.2KW się nie obędzie :) a jakby chciął SLI/CF zrobic to juz wogóle masakra

 

4.2GHz x 2 @ 1.40v w 24 threads Full Load + 12GB Rams + 4x GTX285 Classified Full Load = 1,390w from AC socket

więcej informacji tutaj:

http://www.evga.com/forums/tm.aspx?high=&m=207370&mpage=1#208399

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Hehe, ładne porównanie rozmiarów płyt głównych, jest ogromna , to trzeba przyznać.

A nawiązując do tego Xenona, to skoro można odpalić wszystko z jednym procesorem , to można rozłożyć koszta na dłuższy czas.15k , tak ale jeżeli teraz kupisz płytę , 1 proc. i te 6GB RAM to koszta się zmniejszą o jakieś 4k?/5k? , i wyjdzie na to że będzie to najlepsza płyta główna do rozbudowy.

 

(Czy trzeba mieć drugi proc. żeby obsadzić wszystkie sloty pamięci?, jeden proc=6 slotów , to czy jeden proc będzie ciągnąć 12 slotów pamięci?)

 

Obudowy... , po co się męczyć z kupnem tak wielkiej obudowy (i nie wiedzieć czy wejdzie) skoro można samemu zmodyfikować obudowę ?, widziałem jak ludzie przerabiają obudowy które mogły pomieścić 4 płyty główne E-ATX w jednym przedziale, a cena takiego czegoś nie była tak duża.Jak się samemu nie potrafi przerobić , to się idzie do serwisu, a oni się tym zajmą.

Kumacie? Wchodzi dziewczyna do domu i mówi coś w stylu -ładna szafa xD , ja bym nie wytrzyma :hahaha::hahaha::hahaha:;):D:wariat:

Link to post
Share on other sites

Ostatnio dla kolegi układałem konfig pod rendering (Cinema 4D m.in.) (zamierzona kwota była do max 15k, a jeśli można to i taniej)

 

Co do obudowy to wybór padł na: Antec P193 (około 690zł?)

zasilacz Antec CP-850 850W jednakże niespecjalnie się nadaje (o ile nie zrobimy sobie dodatkowego EPS)

nie mniej jest zasilacz BEQUIET DARKPOWER PRO P8-750W (BN124) MODULARNY, który takowe posiada oryginalnie

 

co do płyt głównych

pierwszym zamysłem była INTEL Workstation Board S5520SC (około 1500), jednakże ułożenie wtyków zasilania jest w niej z d..y :P przynajmniej mi się nie widziało w kontekście Antec P193 + BeQuiet, no ewentualnie można zawsze skorzystać z obudowy z zasilaczem INTEL Obudowa serwerowa SC5650WS, Tower / Rack 6U, 1000W PFC, black (cena jakieś 1300-1400zł)

 

i tutaj jednak warto wspomnieć i ciekawszych płytach głównych, tj:

Supermicro X8DAi (minus, że 12mc gwary)

Asus Z8PE-D12X

Asus Z8NR-D12

itd.

 

co do procesorów to już wedle cen, ja brałem pod uwagę 2 sztuki

Quad-Core Intel Xeon E5520 2,26GHz (ceną łączna około 2700)

 

jako iż założeniem była przewiewna obudowa, która wcale nie musiała być cicha, to chłodzenie:

INTEL CHŁODZENIE CPU XEON 55XX COMBO BXSTS100C (2x100zł)

 

/edit: co do RAM to 24GB Kingston (tj 4x6GB) wychodzi jakoś 2500

Link to post
Share on other sites

@_nick_: wnosi tyle, że nie ma po co czekać i wydawać więcej kasy na to co wypisujecie, bo można złożyć od ręki bardzo dobry zestaw za mniejszą kasę

poza tym jak przejrzysz temat to więcej znajdziesz "offtopów"

 

@KONAn:

odnośnie RAM napiszę Ci PW, bo _nick_ ma problem z offtopowaniem :P

 

a co do samej płyty to osobiście zostaję przy twierdzeniu iż jej zakup będzie nieopłacalny i tyle, ale rozumiem że wszystkim tutaj potrzeba 7xPCI-E =]

Link to post
Share on other sites

@_nick_: wnosi tyle, że nie ma po co czekać i wydawać więcej kasy na to co wypisujecie, bo można złożyć od ręki bardzo dobry zestaw za mniejszą kasę

poza tym jak przejrzysz temat to więcej znajdziesz "offtopów"

 

Ciekawe na ktorej z twoich alternatyw podkrecisz procesory i wlazysz 5 kart graficznych :P

Link to post
Share on other sites

a co do samej płyty to osobiście zostaję przy twierdzeniu iż jej zakup będzie nieopłacalny i tyle, ale rozumiem że wszystkim tutaj potrzeba 7xPCI-E =]

Nie koniecznie 7xPCI-E, ale mozliwosc zaawansowanego podkrecania oraz SLI/CF sa niezlymi atutami.

Link to post
Share on other sites

i po co mi te 5 kart? na płycie z quad sli/cf ??

w ogóle po co mi więcej jak 2 powiedzmy high endowe karty?

 

jeszcze szkoda, że nie dają w komplecie butli LN2 :P

 

tak na poważnie powiedzcie mi do czego wam by to było?

rozumiem że świetne OC, ale do czego?? ;-)

Link to post
Share on other sites

Jesli nie wiesz do czego ta plyta ma sluzyc to chyba to nie jest temat dla Ciebie.

 

To nie jest plyta glowna na serwer... to nie jest tylko lepsza platforma do grania. Ta plyta zostala zbudowana z mysla o extremalnych entuzjastach, takich dla ktorych wydanie 20 tysiecy zlotych na komputer jest akceptowalne, dla takich co buduja system z mysla o ekstremalnym podkrecaniu i biciem rekordow w tym zakresie, dla takich co lubia budowac platforme z 4x5870 + GTX285 dla fizyki z mysla o biciu rekordu 3dmarka...

 

Watpie zeby EVGA sprzedalo wiecej niz kilka (nascie?) tysiecy egzemplarzy tej plyty glownej... ale tu nie o to chodzi.

 

Na pewno rowniez sie znajda tacy co taka plyte glowna kupia do pracy lub do czegos w tym stylu:

Link to post
Share on other sites

Jesli nie wiesz do czego ta plyta ma sluzyc to chyba to nie jest temat dla Ciebie.

 

To nie jest plyta glowna na serwer... to nie jest tylko lepsza platforma do grania. Ta plyta zostala zbudowana z mysla o extremalnych entuzjastach, takich dla ktorych wydanie 20 tysiecy zlotych na komputer jest akceptowalne, dla takich co buduja system z mysla o ekstremalnym podkrecaniu i biciem rekordow w tym zakresie, dla takich co lubia budowac platforme z 4x5870 + GTX285 dla fizyki z mysla o biciu rekordu 3dmarka...

 

Watpie zeby EVGA sprzedalo wiecej niz kilka (nascie?) tysiecy egzemplarzy tej plyty glownej... ale tu nie o to chodzi.

 

Na pewno rowniez sie znajda tacy co taka plyte glowna kupia do pracy lub do czegos w tym stylu:

 

Jako że robię wizualizacje to będę potrzebował taki sprzęt do mojego render box-a który tez będzie moim podstawowym kompem do pracy :P. I nie będę miał Cf ani SLI..tylko GTX 285 ew. Quadro na chipie fermi..do tego jakiś kontroler dysków na PCIe x8 24 lub 48gb ramu i spokój na dwa lata. A komp zwróci się w pól roku :P. Za rok jak już xeony z 6 rdzeniami stanieją zrobi sie upgrade i podkręci do 4GHz...wyjdzie, że 100GHz czystej mocy renderującej bedzie :D

Link to post
Share on other sites

Hmm, z tego co sobie wydedukowałem to na tego mobacza można wsadzić np xeona E5504 za 800zł :wariat::rudolph:

tez mi sie tak wydaje... w koncu maja one podwojne QPI... a to ze sa slabo taktowane to nie powinno byc za duzym problemem bo bedzie je mozna na tej plycie podkrecic w odroznieniu od innych dwu-procesorowych (w kazdym badz razie tak mi sie wydaje :P )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...