Skocz do zawartości

Zasilacz do i5/i7 <250zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez rysiooo,

Który zasilacz wybrać?  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który zasilacz do zestawu

    • XFX Core 550W
    • Deus G1 500W
    • Deus G1 600W
    • Be Quiet E7 450W
    • OCZ ZS 550W non-modular
    • OCZ ModXStream Pro 500W
      0
    • OCZ SXS2 500W
      0
    • Thermaltake TR2 500W
      0
    • Thermaltake Smart 530W
      0


Recommended Posts

Witajcie, jako że przekopałem wiele wątków i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi chciałbym się was doradzić w kwestii zasilacza do poniższej konfiguracji. Odrazu na wstępie powiem, że nie będę dokładał więcej do przeznaczonej kwoty, bo bardzo możliwe, że za około roku (po premierze proców 4G) zostanie zmieniony PC. Zależy mi na tym aby były napięcia bezpiecznie stabilne (nie będę biegał z miernikiem i mierzył napięć, żeby się jarać jaki to on stabilny), czyli żeby nie wyrządził bałaganu podzespołom. Również to, aby był cichy jest dla mnie bardzo ważne. Czyli w sumie to co każdy chyba wymaga od zasilacza.

- procesor i5-3570k

- radeon 7850 OC 2GB

- Z77 G43

- 16 GB RAM

-  małe SSD + 500 GB WD Black

- Macho

- napęd BR

To chyba wszystko co zostało zamówione...

Po przeczytaniu wielu, wielu, wielu tematów odnośnie zasilaczy mój wybór oscyluje pomiędzy:

- Thermaltake Smart 530W (to jest dla mnie niewiadomo, chyba słabo szukałem informacji o nim) - 220zł

- Thermaltake TR2 500W (podobnie jak wyżej) - 225zł

- OCZ SXS2 500W (niby głośność tutaj wpływanegatywnie na ocenę - sam niesłyszałem) - 230zł

- OCZ ModXStream Pro 500W (różni się od poprzednika tylko tym, że jest modularny?) - 235zł

- OCZ ZS 550W 135 non-Modular - 225zł

- Be Quiet! E7 450W (niby cichy, ale czy starczy mocy?) - 230zł

- Deus G1 500W i Deus G1 600W (o 600W czytałem i niby taka jakość jak XFX 550, tutaj się zastanawiam czy 500W jest tak samo dobry jak 600W, bo takiej mocnej maszyny to raczej mi nie trzeba) odpowiednio 205zł i 235zł

- XFX Core 550W - 245 zł.

 

Dla leniwych, który nie chcą się wypowiadać co jak i dlaczego stworzyłem ankietę, a dla chcących mi konkretnie pomóc i uzasadnić dany wybór prosiłbym o skomentowanie. Odrazu dodam, że zestaw nie będzie rozwijany (może jedynie czytnik karta jakiś), więc nie musi być to przyszłościowe w sensie modernizacyjnym. OC procesora jakość bez szaleństw do tych stabilnych wartości (max 4,2). OC karty "stockowe" bądź z czasem lekkie kręcenie. Nie będę cisnął rekordów benchmarkowych.

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

XFX Core 550W posiada bardzo mocną linię 12V (528W) która w tych czasach jest najważniejsza.Posiada 3 letnią gwarancję.Kabel w oplocie i dość ciekawy design.

Ciekawą rzecz znalazłem na ceneo za cytuję ,,Zasilacz chłodzony wiatrakiem 135 mm z aktywnym układem PFC." http://www.ceneo.pl/11379165#tab=spec

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Deus bedzie cichszy od Xfx

Zobacz na Antec hcg 520 lub fractal design integra 500

Zs-jest dosc glosny

Modxstream- taka budzetowka,drugi ocz takze nie jest az tak cichy.

Bequiet-nie jest taki quiet.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

<blockquote class='ipsBlockquote'data-author="rysiooo" data-cid="826219" data-time="1358617993"><p>

Dzięki za odpowiedzi i ankietę. Zastanowię się pomiędzy xfx - cena wzrosła do 250zł, a Deusem 500 - cały czas na granicy 200zł.</p></blockquote> gdzie ty znalazles xfx'a za 250zl? Na morelach jest za 238zl co jednak nie zmienia faktu, że deus jest tańszy.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
<blockquote class='ipsBlockquote'data-author="rysiooo" data-cid="826219" data-time="1358617993"><p>

Dzięki za odpowiedzi i ankietę. Zastanowię się pomiędzy xfx - cena wzrosła do 250zł, a Deusem 500 - cały czas na granicy 200zł.</p></blockquote> gdzie ty znalazles xfx'a za 250zl? Na morelach jest za 238zl co jednak nie zmienia faktu, że deus jest tańszy.

W sklepach z odbiorem osobistym jest doliczana przesyłka i wychodzi 250zł, natomiast Deus w sklepie w granicach 200zł. Jeszcze się zastanowię, poczytam. Szkoda, że się nie pospieszyłem, bo na początku tygodnia XFX kosztował 230 :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...