Skocz do zawartości

AMD Catalist 13.1 - wasze odczucia z testow


Recommended Posts

przecież pisanie czy to na stronce amd czy nvidia, że stery poprawią wydajność o więcej niż 50% to bujda, no chyba, że gra jest skopana.... to co sobie producent piszę to można między baje włożyć.... testy, testy, testy.

Każdy producent tak robi, czysty marketing :) 

Link to post
Share on other sites

w markach podniesli wydajnosc marginalnie jesli porownac do 12.11 (przynajmniej w cf)

w grach zero roznicy

mi sie wydaje ze oni te poprawe wydajnosci 13.1 porownuja do innych oficjalnych (nie bety 12.11) na ktorych nie bylo tak kolorowo z wydajnoscia

 

jednak poprawe plynnosci widac i to spora na CF nawet w 3dmark11 i Heaven

Link to post
Share on other sites
coś na jesieni było.... właśnie tam wyszło, że nowy stery nvidii spisują się gorzej od starszych ;)

 

spojrzałem właśnie na te testy, jednak głupotę napisałem, widać utkwiło mi coś w głowie z jednej z gier...chociaż 0,7% to żaden wzrost ;)

 

Te stery 13.1 to pewnie tylko "oficjalne" 12.11 z poprawionymi mikro przypięciami i kilkoma grami...

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

jeżeli była by to beta oficjalna, pojawiłoby się to na stronie AMD, jeżeli tak się nie stało to może być to próbka przypadkiem wpuszczona do sieci, co w każdym bądź razie nie gwarantuje stabilnej pracy karty graficznej, zresztą z każdą betą trzeba się obchodzić z rozwagą :D

Edytowane przez Anthony DiNozzo
Link to post
Share on other sites

na twoim miejscu czekałbym na oficjalne beta lub inne które wyszły za zgodą AMD, tak jest bezpieczniej,

czasem też warto sprawdzać wersję sterownika czasem ta beta 13.2 może być starsza niż oficjalne 13.1 też się tak zdarza

Edytowane przez Anthony DiNozzo
Link to post
Share on other sites

Jedyną różnicą jaką zaobserwowałem to pojawienie się błędów obrazu w Far Cry 3  - trzebe było przeinstalować grę i wszystko wróciło do normy :roll:  Smarków jeszcze nie puszczałem, w grach jakiejś mega różnicy nie widzę - mogli by wreszcie poprawić Assasins creed 3 :[

Link to post
Share on other sites

Assasins creed 3 ma słabą optymalizacje i szybko tego nie poprawią :P W smarkach różnic nie ma, tylko w vantage 100pkt na plus. W grach zauważyłem różnice właśnie w FC3, bardziej obraz płynny przy ustawieniu na maksa msaa. W BF3 musiałbym mierzyć frapsem, bo tam i tak jest dużo fps, poniżej 60 nie spada ;p

Link to post
Share on other sites

Assasins creed 3 ma słabą optymalizacje i szybko tego nie poprawią W smarkach różnic nie ma, tylko w vantage 100pkt na plus. W grach zauważyłem różnice właśnie w FC3, bardziej obraz płynny przy ustawieniu na maksa msaa. W BF3 musiałbym mierzyć frapsem, bo tam i tak jest dużo fps, poniżej 60 nie spada ;p

W assassins creed 3 masz racje kolego że jest zryrta optymalizacja ja na mojej hd7970 w mieście potrafię mieć dropy do 21 fps .Wgram  nowe stery i sprawdzę. 

Link to post
Share on other sites
jedyną osobą która może się wypowiedzieć w tym temacie, to tommy, który ma hybrid CFX, ale musiałby te testy robić bez użycia multi-gpu, bo tylko takie pokażą jakieś różnice

dokladnie 

na CFX jest poprawa z zabkowaniem w niektoryh miejscach w heaven (przeskoki obrazu ) ale sama poprawa pkt jest strasznie marginalna i najwieksza w Vantage

W grach (crysis warhead, Crysis 2 , Battlefield 3) ZERO ROZNICY Ale moze to byc spowodowane tym ze i tak w tych grach karty generuja mi ponad 100 klatek wiec procek moze wiecej nie dzwigac (a wiem ze po podnoszeniu taktow proca naet na starych sterach lekko podnosilo klatki)

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...