Skocz do zawartości

Modernizacja/zmiana platformy


Recommended Posts

Witam. Niewiem sam czy mi sie nudzi czy portfel swedzi. Ale takie pytanko co myslicie zmienic w tym konfigu

 

płyta główna: ASUS M4A79T DELUXE

CPU AMD 905E 2,5 GHz (1,33V@3,5Ghz)

Chlodzonko NOCTUA NH-12P

Ramik 8GB OCZ Special Ops Urban Edition 1,86V@1490Mhz

Grafika to CF z 2 x Dark Knight 4870 512Mb

 

Wlasciwie o co mi chodzi.. Gry.. da sie zyc (chociaz kazdy wie ze od przybytku glowa nie boli.) wiec grafiki raczej chcialbym zatrzymac (chyba ze ktos ma lepszy pomysl). Ale teraz wlasciwie od kilku dni sprzecik cala dobe obrabia sobie filmiki do tego dojdzie jeszcze zabawa w CAD mathlab itp.

 

Co myslicie o zmianie platformy? Jest sens? wlasciwie ile mozna by odzyskac z odsprzedazy tego. ?

 

Ramik chyba tez musialbym wymienic..chlodzenie chyba zgodne z i5/i7

Link to post
Share on other sites

Jeżeli już wymieniać, to przy dwóch takich grafikach jedynym sensownym wyborem byłoby zainwestowanie w Core i7 920 (+OC). Płyta z chipsetem X58 umożliwia pełne wykorzystanie kart graficznych - PCIe x16/16 :) Czekam na wypowiedzi innych

Link to post
Share on other sites

Ja bym nic tu na razie nie zmieniał, masz na prawdę bardzo dobry komp.

Ja na razie bym nie zmieniał platformę, bo ty aktualnie masz AM3 a na tą podstawkę są zapowiedziane 6 rdzeniowe procki i wtedy będziesz mógł sobie zmienic proca na właśnie 6 rdzeniowego. Zbieraj kasę na 6 rdzeni lub LC.

 

Pozdrawiam ! :)

Link to post
Share on other sites

Wlasnie interesowalo by mnie wymienienie tego na intela (jak mamusia lektera mowila warto probowac nowych rzeczy :) ) Chodzi mi wlasciwie o koszty takiej zabawy i potencjalny zysk w porownaniu do tego sprzetu... Jako ze kac doskwiera co to LC ?:>

 

Kasa juz jest. Chodzi bardziej o to czy jest sens wydawac.

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie jakiegoś Phenoma 9x5 C3 tu wsadzić, a po OC byłoby ze 4GHz. Chociaż ja też jeszcze trochę bym zostawił jak jest i przeczekał ze 2-3 miesiące :) Zobaczymy jak się ustabilizują ceny nowych Inteli oraz co zrobi AMD. Do tego może nVidia wypuści nową serię kart i znów się coś pozmienia. Gorący okres się szykuje.

Link to post
Share on other sites

hmmm a jaki masz zasilacz, dysk, obudowe, monitor? :D moze cos z tego. bo to co podales to starczy narazie. a jak reszta tez ok, to lepiej za ta kase isc do dobrej knajpy ;], albo ogolnie przeznaczyc na rozrywke.

Edit: juz widze w Twoim profilu.. to moze glosniki? :P albo kierownice do gier :D

Link to post
Share on other sites

Zasilacz do spawania antec truepower750...

@Igorus... wiesz co... ja mam zone wystarczy ze wspomne o jakiejkolwiek kasie odlozonej zaraz znajdzie sie 1000 rzeczy....

 

LC raczej odpuszcze zabawa droga. powietrze lubie.

Link to post
Share on other sites

THX jeszcze raz. Wiec z sprzetem jeszcze sie pomecze. moze sprobuje wycisnac z niego cos wiecej... zobacze jak torture mowi za 2-3 miesiace... chociaz wtedy kasy pewnie niebedzie bo sie sezon zbliza :D

 

Do zamkniecia :>

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Chyba mnie zabijecie ale temat odswierzam.

Mobo,Procek, jedna grafa i 4 gig ramu leca do zestawu dla brachola.

 

Narazie wiec zostane z 4gig ddr3 i radkiem... zostawie chyba tez chlodzenie (nh-u12p).

I trzeba mi plyte procem. (o ile sie nie okaze ze pamieci tez musze wymienic)

 

Myslalem nad 2 zestawami.

 

EVGA P55 ForTheWin + i5 750 + stary ram itp.

 

ASUS P6T Deluxe V2 + i7 920 + Corsair XMS3 DDR3 1600MHz 6GB CL7

 

Po jakistam niewiadomych premierach pewnie bedzie przetasowanie w kartach grafiki. Nie chce gigabyte. Wiem ekstra ale podziekuje.

 

Czy ta noctua da rade takim prockom? czy pasowalo by wymienic na jakiegos kolosa(tak chce oc ale nie za cene stab)?

 

OCZ-tki lataja aktualnie na timingach stand. przy napieciu 1.65 1490mhz... nadaja sie do i5?

Nie oczekuje wrozenia zadowole sie jednak "wydaje mi sie"

 

To evga niby ma 2xpcie16....

Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu bym kupił to co DIXON zaproponował, Ramy zostaw bo masz dobre, z niskim napięciem, nadają się do Corei5.Chłodzenie też zostaw, bardzo dobrze będzie chłodził CPU, tylko zamów zapinkę na LGA1156.Ta Evga ma 2xpcie 16(16x,8x), więc jak będziesz chciał zrobić tandem to drugiej karty w 100% jej możliwości nie wykorzystasz.Mam pytanie czy ten zestaw będzie miał służyć do gier czy bardziej do profesjonalnych programów graficznych ? bo jak tak to lepiej wziąć Corei7 na LGA1366 bo po prostu lepiej w programach będzie się spisywał.Jak masz te ramy 8GB Ocz to bym bardziej skłaniał się w LGA1366, ponieważ masz już odpowiednią ilość 6GB wziąć do LGA1366 lub jak już oddałeś trochę ramu bratu to może na razie być 4GB ram i nic się nie stanie.

Jak do gier LGA1156

Jak do programów LGA1366

 

Pozdrawiam ! :menda:

Link to post
Share on other sites

Hmm Nie wiem czy profesjonalne programy graficzne. Ale bedzie na nim siedzialo duzo AUTOCAD'a archicada i temu podobnego badziewia (nie wiem to zona sobie cos tam smaruje).

 

Ja natomiast katuje sprzet grami, mediacoderem i innym badziewiem ktore moze poczekac i i5 poradzi.

 

EDIT co do EVGA podobno ma nf200 i zlacza dzialaja w pelni... sam nie wiem bo na jednej stronie pisze cos innego niz na drugiej

 

Zapinka kosztuje jedynie mnie troche czasu.

 

Co do pamieci moge zawsze sprzedac, tu tez sie nie pali raczej

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...