Skocz do zawartości

Zakup procesora i mała niepewność


Recommended Posts

Mówisz że możesz nawet v-sync włączyć wiesz co to jest ? To ogranicza fps do max 60 xD

Wiem co to jest v-sync mój drogi i nie ogranicza się do lokowania klatek na 60 tylko dostosowuje odświeżanie do monitora vel telewizora i zapobiega screen tearing'owi czyli nakładaniu się dwóch klatek na siebie co wygląda jak "rozjeżdzanie" się obiektów  co powoduje niestety spadek płynności i na 8320 przy gwałtownym przesunięciu ekranu miałem zdecydowanie za mało klatek, z odblokowanym v-sync miałem więcej ale niestety strasznie się "rozłaziło"

Edytowane przez zyga101
Link to post
Share on other sites

http://images.tweaktown.com/content/4/6/4651_13_lucid_virtu_mvp_hyperformance_tested_with_asrock_z77_and_intel_ivy_bridge.png

http://images.tweaktown.com/content/4/6/4651_12_lucid_virtu_mvp_hyperformance_tested_with_asrock_z77_and_intel_ivy_bridge.png

http://images.tweaktown.com/content/4/6/4651_14_lucid_virtu_mvp_hyperformance_tested_with_asrock_z77_and_intel_ivy_bridge.png
 

 

http://oi45.tinypic.com/14llkg.jpg

 

Gry śmigają szybciej o 70% , dochodzi do 130fpsów w każdej grze.

 

 

 

Jestem świeżo po przesiadce z 8320 na 2500k, moja rada jest taka że jeśli masz możliwośc to poczekaj i dozbieraj na 2500, rożnica jest bardzo duża, sam w to nie wierzyłem i uważałem że to tylko forumowi krzykacze lobbują intela, ale okazało się że mieli rację :). Parę przykładów: (moja karta to 7950) Hitman absolution na 8320 na max detalach full hd miewał miejscami duże spadki, szczególnie takie jedno miejsce przy korcie tenisowym spadało do 15-17 fps, a teraz mogę włączyć v-sync + msaa i bez spadków perfect, to samo pierwszy crysis, teraz mogę odpalić w full hd z 8x antialiasing na 8320 tylko 1680x1050 antialiasing 2x i jeszcze zwłączonym v-sync potrafiło zwalniać, nie twierdzę amd to słaby proc ale na pewno lepsze rezultaty będziesz miał na 2500k który bez podkręcania pozamiatał mojego 8320 po oc do 4ghz.

 

 

Moja rada jest taka, że z włączonym trybie GPU Virtualization w Hyperformance, powinno się kupować procek 3570K/3770K ASRock Z77 Extreme6 http://www.tweaktown.com/articles/4651/lucid_virtu_mvp_hyperformance_tested_with_asrock_z77_and_intel_ivy_bridge/index4.html

 

Ja mam włączony tryb GPU Virtualization GPU + Hyperformance na procku AMD.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites
Jestem świeżo po przesiadce z 8320 na 2500k, moja rada jest taka że jeśli masz możliwośc to poczekaj i dozbieraj na 2500, rożnica jest bardzo duża, sam w to nie wierzyłem i uważałem że to tylko forumowi krzykacze lobbują intela, ale okazało się że mieli rację :). Parę przykładów: (moja karta to 7950) Hitman absolution na 8320 na max detalach full hd miewał miejscami duże spadki, szczególnie takie jedno miejsce przy korcie tenisowym spadało do 15-17 fps, a teraz mogę włączyć v-sync + msaa i bez spadków perfect, to samo pierwszy crysis, teraz mogę odpalić w full hd z 8x antialiasing na 8320 tylko 1680x1050 antialiasing 2x i jeszcze zwłączonym v-sync potrafiło zwalniać, nie twierdzę amd to słaby proc ale na pewno lepsze rezultaty będziesz miał na 2500k który bez podkręcania pozamiatał mojego 8320 po oc do 4ghz.

dziwne bo ja na moim phenomie w tej grze nie mam spadków do 16-17 fps nigdzie, a phenom od 8320 jest słabszy

Link to post
Share on other sites

ja na 7950 na ustawieniach ultra w 1920x1080 miałem spadki, nabardziej widoczne to zupełnie pierwsza misja (właściwie turtorial) jak się wchodzi na teren posesji i załatwi się pierwszego gościa z silencera zaraz jest kort tenisowy wystarczy się odwrócić w  kierunku drzew (tam gdzie gość gada przez komórkę) i 15-20 fps, Nie piszę że cała gra muliła, chodzi o to że miała miejsca gdzie były nie zrozumiałe dla mnie spadki

Edytowane przez zyga101
Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko jutro zamieszczę bo chce ci pokazać że faktycznie warto dołożyć do 2500k jak masz możliwość, bo ja zamieniłem zupełnie niepotrzebnie swojego 7870 na 7950 bo myślałem że to on nie daje rady, a po zmianie procka na 2500k jak ręką odjął i jeszcze msaa mogłem zapodać, a 7870 to świetna karta i szkoda żeby proc ci osłabiał sprzęt

Link to post
Share on other sites

ale pisałem już że nie chce mi się bawić w sprzedawanie płyty z procem, czekanie, potem odliczanie na styk kasy, głowienie się jaką płytę kupić pod i5 itp, tym bardziej że nie bolą mnie jakieś tam spadki fps poniżej 30, ja to na zajawkę robie, a temat powstał po to żebym wiedział który FX sie bardziej opłaca czy 8320 czy 8350 czy czekać na 8300

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...