Skocz do zawartości

Który z gtx660?


Recommended Posts

Moje zdanie znasz. :-)

Ze względu na chłodzenie, ciszę i relatywnie dobre fabryczne OC na starcie.

Ale jak widzisz nie jest to max oc jakie dają inni,

 

Najbardziej zadziwia mnie ten maluch msi z jednym wentylem

Niby najsłabsza wersja a jednak najszybsza.

Szybsza od tego MSI TFi nawet od Hawka :-)

 

Sam decyduj.



http://pl.msi.com/product/vga/N660-2GD5-OC.html#?div=Specification

 

to niby pisze o 1072 ale msi ab pokazuje w trakcie grania 1110 sprawdze jeszcze w gpu z podczas gry



wyzsze taktowanie wynika chyba z limitu mocy ktory moze wzrosc do 110% 

 

http://img822.imageshack.us/img822/2188/beztytuumvlv.jpg

Sorki za zamieszanie

Ta Msi ma tylko 1006MHz ona ma po boście 1072.

Więc wychodzi, że to najsłabsza wersja GTX 660

Edytowane przez komodus
Link to post
Share on other sites

Już raz Cię zapytałem czy miałeś gigabyte.

Wiesz doskonale, że ten MSI ani solidniejszy ani cichszy nie będzie.

2 małe śmigiełka swoje zrobią jeśli chodzi o hałas.

 

Ale ty jak zwykle wiesz lepiej, że małe jest piękne i szybsze i głośniejsze :-)

Stronę wcześniej też kazałeś brać najsłabsze niemal wydanie GTX-660 od MSI

 

Wszyscy na tym forum chwalą chłodzenia WindForce II i III zarówno w GeForcach i Radkach.

Ty jeden tylko by pokłócić się troszkę zabierasz widzę głos w tym temacie.

Edytowane przez komodus
Link to post
Share on other sites

może zapodam tak jak Ty test, może z pure pc, tam dobrze rozpisali niereferenty 660-tki? I zobaczymy czy tam polecają bardziej tego msi czy gigabyta??

 

Nie rozumiesz, że kilka rzeczy może być "dobrych", dla mnie tej msi jest niedużo lepszy ale lepszy a autor pytał się o najlepszą 660-tkę..... a msi jest solidniejszy, tak samo jak asus od gigabyte, a ten znów od vertexa i cluba...

 

Nie chcę mi się też powtarzać odnośnie wydajności i ciszy chłodzenie, ale chyba tylko osoba niespełna rozumu może sądzić że tu ma tylko znaczenie wielkość śmigieł i ich ilość....

 

http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GTX_660_OC/32.html - Noisy under load.... przy msi tego nie ma, tak samo na purePC... ja nie przeczę, że giguś jest cichy, ale widać msi cichsze jeśli chodzi o 660.

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites
może zapodam tak jak Ty test, może z pure pc, tam dobrze rozpisali niereferenty 660-tki? I zobaczymy czy tam polecają bardziej tego msi czy gigabyta??

 

Nie rozumiesz, że kilka rzeczy może być "dobrych", dla mnie tej msi jest niedużo lepszy ale lepszy a autor pytał się o najlepszą 660-tkę..... a msi jest solidniejszy, tak samo jak asus od gigabyte, a ten znów od vertexa i cluba...

 

Nie chcę mi się też powtarzać odnośnie wydajności i ciszy chłodzenie, ale chyba tylko osoba niespełna rozumu może sądzić że tu ma tylko znaczenie wielkość śmigieł i ich ilość....

 

http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GTX_660_OC/32.html - Noisy under load.... przy msi tego nie ma, tak samo na purePC... ja nie przeczę, że giguś jest cichy, ale widać msi cichsze jeśli chodzi o 660.

Widac rozumu Ci troszkę szwankuje.

 

To nie chodzi o wielkość śmigieł tylko.

Miałeś kiedyś w szkole fizykę. Większe śmigła będą miały np przy obrotach 700 taki sam przepływ jak mniejsze śmigło przy obrotach 1100. Do tego oczywiście potrzebne są dobre sprawdzone wentylatory z cichymi łożyskami.

A teraz jeśli nadal nie łapiesz - pomyśl jak ewoluowały chłodzenia procy od czasów Intel 486DX. Tam były małe kosiarki po 4000obr.

A co mamy teraz (potworki) na procach. I generalnie by takie chłodzenie na procu uznano za ciche a do tego wydajne to musi ono mieć wentyl min 120mm a coraz częściej 140mm

Np mój Scythe Mine 2 chodzi na 600RPM a wentyl ma 140mm - jest cicho i chłodno

W kartach graficznych jeszcze sama budowa układu chłodzenia ma znaczenie, zabudowa karty, (trumienka bądź delikatne owiewki) ilość, jakość i układ heat pipe-ów.

 

Na koniec najciekawsze jest w tym wszystkim to, że ja od nikogo jeszcze, oczywiście poza Tobą na tym forum nie spotkałem się z opinią o głośnym chłodzeniu Gigabyte WF II lub III czy to na Radeonach czy to na Geforcach. 

 

Autor jak widzę już wybrał. Oj i Barsy nie posłuchał z tym MSI.

Edytowane przez komodus
Link to post
Share on other sites

niekoniecznie, w radeonach przynajmniej na stronach sklepu, ale też spotkałem się w testach, że do modeli gigusia dodają tylko płytkę cd i nic więcej... za to cena jest dobra, coś za coś, choć te przejściówki itd. to zazwyczaj średnio potrzebne...

 

Autor jak widzę już wybrał. Oj i Barsy nie posłuchał z tym MSI.

oj chyba właśnie posłuchał, bo to ten "typ" Barsa napisał, że karta od gigusia to jedyna opłacalna 660-tka. Co do reszty to dopisałem w innym temacie, nie zamierzam jak Ty wlec "brudów" z innych tematów i dawać odnośników...

 

 

Na koniec najciekawsze jest w tym wszystkim to, że ja od nikogo jeszcze, oczywiście poza Tobą na tym forum nie spotkałem się z opinią o głośnym chłodzeniu Gigabyte WF II lub III czy to na Radeonach czy to na Geforcach. 

 

gdzie ja to napisałem?! Powinienem Ci to chyba napisać dużymi literami... Nigdzie nie piszę, że Gigusie czy 7870, czy 660 to złe karty! Albo,  że mają złe chłodzenie... jednakże uważam, co dwa zamieszone przeze mnie testy potwierdzają, że np. w 660 są od Gigusia karty z lepszym chłodzeniem i np. solidniejszą budowa ale mimo tego w 660 kartach Gigabyte to najlepsza opcja, ze względu na cenę... i teraz odpowiednio w 7870, mimo, że Giguś ma bardzo wydajne chłodzenie, to nie opłaca się za to dawać 50zł więcej.

 

Dlatego w 660-tkach jak ktoś spyta o najlepszą kartę wydajność/konstrukcja/cena, to ja daje Gigusia, a w 7870 MSI... gdyby tylko napisał: najlepsza to w 660-tkach(bez modeli premium) daje msi twintrozr3 a w 7870, tu jest ciężej ale chyba Asus 7870 z poprawioną 2 wersją dc, opcjonalnie giguś... wiec daj sobie na looz, bo nie mam nic do Ciebie, ani Twojej karty.

 

ps. dajmy sobie komodus na loooz, bo kłócimy się o nic a tak naprawdę mamy bardzo zbliżone zdania.

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...