Skocz do zawartości

Problem z łącznością po WiFi


Recommended Posts

Witam,

nam problem z połączeniem komputera w routerem po WiFi.

Router to linksys WRT54GL z oryginalnym oprogramowaniem.

W tej chwili mam do niego podpięte 3 komputery po kablu i jeden po WiFi (czasem jeszcze podpinam laptopa z pracy).

I teraz cały kłopot:

jeden z komputerów z WinXP SP3 przenoszę i chcę go podłączyć po WiFi.

Kupiłem kartę ASUSa WL-138G.

Po zainstalowaniu karty komputer widzi sieć i próbuje się połączyć, ale się nie udaje (próba kończy się na pobieraniu adresu sieciowego).

Próbowałem szukać jakiś patchy do Windowsa, ale są tylko do SP2, a do SP3 nic nie znalazłem ;)

Podłączyłem też inną kartę i ten sam objaw.

 

Na routerze mam ustawione DHCP z pulą 50 adresów więc tego raczej nie brakuje.

Jak podłączam służbowego laptopa to działają 2 równocześnie więc jak nie ma służbowego to powinno być miejsce dla tego komputera :)

 

Chyba jest jakiś sposób, którego nie mogę wyczaić - dlatego prośba o pomoc :help:

Link to post
Share on other sites

niestety podróże służbowe nie pozwalają na codzienny monitoring :D

A odpowiadając na wątpliwości:

router nie blokuje MACów,

wszystkie komputy mają ustawione pobieranie adresu z DHCP - komputer, z którym mam problem po kablu się łączy, po WiFi już nie - nawet jak stoi pół metra od routera :P

 

CAPSLOCKa sprawdziłem - nie pomogło (robiłem to zresztą wiele razy i w różnych dniach więc chyba chociaż raz bym trafił na taki sam układ CAPSLOCKa jak przy ustawianiu hasła ^^

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...