Skocz do zawartości

Karta do zestawu


Recommended Posts

Witam. Jaką karte dobrac do takiego zestawu?

 
Płyta główna Gigabyte G41MT-S2PT
Procesor Intel CORE 2 QUAD Q6600 4 x 2.4GHz 8MB CACHE
Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan HE923
Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) x2
Zasilacz OCZ ZS 550W 135, 80 Plus Bronze (OCZ-ZS550W-EU)

 

Na kartę mam około 400zł. Zastanawiałem sie nad GTX 285. Mam też okazję na używkę GTX 295 tylko czy w takim przypadku zasilacz da rade?

Prosze się nie sugerować tym, że płyta jest pod DirectX10. Prędzej czy później ją wymienię więc karta jak najbardziej pod DX11.

 

Ps. interesują mnie tylko PCI-E NVidia GeForce

 

dziekuję za odpowiedzi

Edytowane przez daytonmasa
Link to post
Share on other sites

A szkoda bo jakby co mam namiary za 450 na HD 6870 :P

Zasilacz spoko jeszcze masz sporo na O.C. procesora zrób na co najmniej 3.0 GHz, tym bardziej że masz już dobre chłodzenie.

GF przy C2Q jest nienajlepszym pomysłem, bo stery mają spory narzut na CPU z tej serii druga sprawa to pakowanie się w stary Dx 10 na teraz to trochę nie bardzo dobry pomysł  :/

Link to post
Share on other sites

Na ostatnich 2 Radkach miałem dziwny problem. Mianowicie obraz lekko mi migotał. Było to widoczne tylko na ciemnym tle i wygladało jak poziome paseczki migające. Nie było to jakoś super uciążliwe ale np w grach bardzo wkurzało.

Kombinowałem z odświerzaniem monitora i innymi opcjami ale zawsze to miałem...

Link to post
Share on other sites

Fakt rożnie to bywa z kartami, możliwe że masz pecha do Radeonów , lub po prostu nie aktualizowałeś sterowników do karty, w każdym razie według mnie bardziej są opłacalne w tej cenie w/w Radosławy, jeśli nie chcesz no cóż nie mogę Tobie kazać robić inaczej twoja kasa i rób jak uważasz, ale w razie czego, nie skarż się że tak na benchmarku Tobie  z  zakupem tej karty doradzili :P

Link to post
Share on other sites

Jak niechcesz Radka to za 400 zł można wyrwać GTX 460 często jeszcze na gwarancji.Plus taki że obsługuje dx11,zasilacz będzie też ok.Kwestia tylko jeszcze dobrze procka podciągnąć.Lepiej i wydajniej nie kupisz.A na + physX,ja uważam że byłbyś zadowolony bo sam do niedawna siedziałem na 2x gtx 470.

Edytowane przez decrypterie
Link to post
Share on other sites

MESSER mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tymi sterownikami bo ja nie w temacie...

Był kiedyś taki artykuł na konkrecyjnym portalu komputerowym konkluzja była taka,sterowniki nVidii do kart Ge Force dużo więcej obciążają procesory Intela z serii Core2Duo i Core2Quad.

Trochę napisane jest o tym w http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=57232

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...