Skocz do zawartości

PC, wydajny na kilka lat


Recommended Posts

Edit:

i widać jak uważnie czytasz

zacytowałem wypowiedź o HD5870 a on chodzi po 1600 więc idealnie wyliczyłem

więc zanim się przyczepisz to sprawdź zanim palniesz gafę

Do tego w tym przedziale to najlepsza karta

więc się odczep

 

i powiedz jeśli byś kupował kompa to kupiłbyś teraz HD5870 za astronomiczne pieniądze czy poczekałbyś na premierę Fermi :)

Link to post
Share on other sites

Może i wyda dużo kasy na HD58x0 bo chce mieć mega kartę - dlatego to dla ciebie jest idiotycznym pomysłem? Ciekawe czy ty byś nie chciał w swoim piecyku mieć taką karcioszkę?

"wywalisz mnóstwo kasy w błoto a g**no to da" jakie g :) to da? żadkie czy twarde? Jakoś widziałem w akcji kartę 5870 i 45 fps średnia na Crysisie (4870 palit sonic - 21 średnia) mówi samo za siebie. Więc ja dalej nie widze tego G ;) ...

 

Weź taką poprawkę Igoruss, że ludzie kupując sprzęt komputerowy często chcą mieć konkretniejszy sprzęt a nie jakieś kotlety skwierczące jeszcze ciepłym olejem z patelni Nvidię *260.

 

A co da premiera "Fermi"? Być może ta seria będzie dostępna około kwietnia lub później więc na co ma czekać?... Myślisz że jak wyjdą farmierskie karty to odrazu np. Radeony potanieją ??

Link to post
Share on other sites

Panowie, koniec z tą kłótnią.

 

HD 5850 jest odrobinkę słabsza od HD 4890. W niektórych testach wygrywa, ale w większości jest wolniejsza. Zaletą całej serii HD 5xxx jest obsługa DX 11 i proces technologiczny 40 nm. Problem w tym, że 4890 kosztuje ~700zł, a 5850 ~1000zł. Moim zdaniem GTX260 core-216 (to ważne, że core-216, gdyż wersja 65 nm jest nieco wolniejsza) jest wystarczająca jak na dzisiejsze gry. Jeżeli okaże się, że jest za wolna to co stoi na przeszkodzie sprzedać ją i kupić nowszy model?

 

edit: @up, tak potanieją. Zawsze, gdy na rynku pojawia się nowa seria procesorów, kart graficznych, wcześniejsze tanieją.

Link to post
Share on other sites

Po primo 1 : Jakbyś chciał wiedzieć GTX260 nie jest kotletem :)

Po primo 2 : Chodziło mi że mnóstwo kasy wywali a nie przyniesie to dużych zysków :)

Po primo 3 : jak wyjdzie Fermi to ceny Radków zejdą do odpowiedniego poziomu i wtedy będzie można polecać tą kartę :rotfl:

Po primo 4 : trzeba być niezłym fanbojem ATi żeby ciąglę polecać HD5850 który jest o 30 % szybszy od GTX260 a kosztuje 40% więcej ;)

Po primo 5 : nie twierdzę że HD5 jest do d*py tylko to że są za drogie !! :[

Link to post
Share on other sites

Panowie, koniec z tą kłótnią.

 

HD 5850 jest odrobinkę słabsza od HD 4890. W niektórych testach wygrywa, ale w większości jest wolniejsza. Zaletą całej serii HD 5xxx jest obsługa DX 11 i proces technologiczny 40 nm. Problem w tym, że 4890 kosztuje ~700zł, a 5850 ~1000zł. Moim zdaniem GTX260 core-216 (to ważne, że core-216, gdyż wersja 65 nm jest nieco wolniejsza) jest wystarczająca jak na dzisiejsze gry. Jeżeli okaże się, że jest za wolna to co stoi na przeszkodzie sprzedać ją i kupić nowszy model?

HD 5850 ma prawie 2x więcej wszystkiego od HD 4890 i nie wiem jakim cudem może być wolniejszy :)
Link to post
Share on other sites

@R.I.P, na szybko

http://www.benchmark.pl/uploads/image/fotki_recenzje/2354_karta_graficzna_his_radeon_hd5850/radeon_hd5850_crysis_1280_max_aax0.png

 

Oczywiście są tytuły, gdzie HD 4890 zostaje w tyle :) HD 5850 jest opłacalny, jeżeli zestaw nie będzie ruszany przez długi okres, jednakże w jednostce gamingowej trzeba non stop coś modernizować, podkręcać i modyfikować.

Link to post
Share on other sites

HD 5850 ma prawie 2x więcej wszystkiego od HD 4890 i nie wiem jakim cudem może być wolniejszy

Tylko SP ma 2x więcej

pamięci i takty ma takie same prawie co na pewno nie przełoży się na dwukrotną przewagę

najwyżej 40-50%

To chyba pomyliły Ci się karty :) 5850 ma 72 TMU(40 - 48xx) i to tego 32 ROPy(16 - 48xx)

 

@

y0ddh4 No i widzisz co portal to inne wyniki np:

http://nvision.pl/_images/art/karty_graficzne/sapphire_radeon_hd_5850/crysis-wh-frost-1680.gif

 

http://img263.imageshack.us/img263/3749/31270612.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie do końca :) Ja podałem Crysis, a Ty Crysis Warhead:

http://www.benchmark.pl/uploads/image/fotki_recenzje/2354_karta_graficzna_his_radeon_hd5850/radeon_hd5850_crysis_w_1680_gracz.png

 

Krótko mówiąc - dla autora tematu najlepszym rozwiązaniem będzie GTX260 c-216, bądź HD 4890 ;)

Link to post
Share on other sites

@

y0ddh4 No i widzisz co portal to inne wyniki np:

może nowsze stery mieli

 

To chyba pomyliły Ci się karty 5850 ma 72 TMU(40 - 48xx) i to tego 32 ROPy(16 - 48xx)

uogólniłem że ma ok. 2x więcej jednostek wykonawczych a już się czepiasz :)
Link to post
Share on other sites

Po primo 1 : Jakbyś chciał wiedzieć GTX260 nie jest kotletem :)

Po primo 2 : Chodziło mi że mnóstwo kasy wywali a nie przyniesie to dużych zysków :)

Po primo 3 : jak wyjdzie Fermi to ceny Radków zejdą do odpowiedniego poziomu i wtedy będzie można polecać tą kartę :rotfl:

Po primo 4 : trzeba być niezłym fanbojem ATi żeby ciąglę polecać HD5850 który jest o 30 % szybszy od GTX260 a kosztuje 40% więcej ;)

Po primo 5 : nie twierdzę że HD5 jest do d*py tylko to że są za drogie !! :[

1. core216 nie jest kotlecikiem? Hmm Nvidia każdą kartę odgrzewa.

2. Nie przyniesie dużo zysków kupno np.5870? przeczytaj jeszcze raz to co napisałem o średniej ilości fps w Crysisie. Ciekawe ile ten kotlecik 260 ma średnią ilość klatek w rozdziałce 1680x1050 very high x4 aa.

3. Wróżenie z kryształowej kuli idzie Ci perfekcyjnie? Jeszcze podaj datę wyjścia tych farmerskich kart? Skąd możesz wiedzieć czy nie przypadkiem ich cena będzie oscylować w granicach 2k? Jeżeli tak, to po co radeonjy miałyby tanieć?

4. Trzeba być niezłym fanbojem Nvidii żeby cały czas pisać o ich super kartach. Przynajmniej Ati atrap nie pokazuje na ogólnoświatomym pokazie, nie smarzy 8600 GT, nie zmienia nazw 1 karty aż 4 razy (jak nei wiesz to poczytaj głębiej) i nie wypuszcza oszukanej serii 300 (jeżeli nie wiesz fanboyu Nvidii, numer tej serii przeznaczony był na Fermi).

Po co kupywać jakąś kartę która kosztuje już marne pieniądze, czekać na nową serię (Fermi) i potem mieć problem ze sprzedaniem juz zakupionej wcześniej karcioszki?

 

5. Karty są drogie bo ludzie kupują za taką cenę jaka jest dzisiaj. Czysty marketing. Jeżeli sprzeda się karta za 1600 zł to czemu nie próbować sprzedać ją za więcej?

Link to post
Share on other sites

Co do karty faktycznie duzo rozbieznosci bede musial sie mocno zastanowic:)

 

Wracajac do obudowy musze wybrac ktoras z tych,poniewaz tam gdzie bede kupowal nic lepszego nie znalazlem:

-Thermaltake V3 Black

- CM Gladiator 600

- CM 330k, 331

- Modecom 402k, logic q20,q10, aza

Link to post
Share on other sites

To chyba pomyliły Ci się karty 5850 ma 72 TMU(40 - 48xx) i to tego 32 ROPy(16 - 48xx)

uogólniłem że ma ok. 2x więcej jednostek wykonawczych a już się czepiasz :)
Tak tylko, że z tej wypowiedzi "Tylko SP ma 2x więcej " wnioskuję, że ma tylko więcej jednostek SP a ROP i TMU są bez zmian ;)

 

@edit

Aha Panowie, mówicie, że obecnie gtx260 starczy do wszystkiego, tylko zważcie uwagę na to co będzie "jutro", ponieważ nikt z was nie zagwarantuje płynności w nadchodzących tytułach. Przykładem może być chociażby trzy letni Crysis w którym na wysoką rozdziałkę na tej karcie liczyć nie możecie.

Link to post
Share on other sites

Nobody twoja wypowiedź potwierdza to że jesteś fanbojem ATi

i nie możesz zaprzeczyć że w przedziale 600-700 zł najlepszym wyborem jest GTX260 c216

do tego GTX260 nie jest kotletem, można powiedzieć że jest oparta o starszą architekturę ale nie że jest kotletem :)

kotletem jest GTS250

 

I na koniec ja ANI razu Cię nie obraziłem a Ty mnie przynajmniej 4

Link to post
Share on other sites

@Booom, najlepszy jest V3 i CM690, jednakże tutaj musi zadecydować Twój gust (i budżet). Obie obudowy są dobrze wentylowane, jak dla mnie obie są ładne, ale CM690 ma klasę. Jest prosta, ale się wyróżnia.

 

edit: jutro będzie poniedziałek :)

Link to post
Share on other sites

Nobody twoja wypowiedź potwierdza to że jesteś fanbojem ATi

i nie możesz zaprzeczyć że w przedziale 600-700 zł najlepszym wyborem jest GTX260 c216

do tego GTX260 nie jest kotletem, można powiedzieć że jest oparta o starszą architekturę ale nie że jest kotletem :)

kotletem jest GTS250

 

I na koniec ja ANI razu Cię nie obraziłem a Ty mnie przynajmniej 4

Ciekawe w którym miejscu Cie obraziłem?:rotfl: Dalej wróżysz jaka będzie przyszłość?;)

Hmm a kto powiedział że gram w rozdzielczości takiej że w każdej grze jest ++70 fps?

Link to post
Share on other sites

Wolałbym dołożyć te pare stówek więcej i przynajmniej pograć na normalnym poziomie.

W jedną grę

a w większości będziesz miał różnicę 70 do 100 ;)

co przy odświeżaniu monitora 60Hz daje... NIC!

Może teraz tego nie zauważy, ale w przyszłości na pewno :)

A tak od siebie dodam, że jeżeli autor ma te 3-4 stówki więcej na sprzęt to niech bierze 5850, bo warto. Jak nie ma to niech weźmie gtxa 260 bo w swoim przedziale cenowym jest naprawdę świetną kartą :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Ok zakończmy tą żenującą dyskusję :)

 

Jeśli autor ma tylko 3k to niech bierze mój zestaw :rotfl:

jeśli może wyłożyć więcej niech weźmie tego HD5850 tylko nie wiem gdzie go dostanie bo na ceneo i skąpcu nie widzę nic ;)

może na allegro

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...