Skocz do zawartości

Monitor nie widzi komputera


Recommended Posts

Witam

 

Mój sprzęt to:

amd phenom x965 be
asrock 970 pro3

ddr3 2x2gb kingston hyperx cl9 napięcie 1,65v

gefroce 9800gtx+

zasilacz xfx 450w 

 

Otóż problem jest taki, że nie widać obrazu na monitorze, karta graficzna oraz zasilacz sprawdzany na innym kompie i działa bez zarzutu. Części zostały zakupione nowe, z początku myślałem, że to płyta główna więc odesłałem ją do seriwsu, dziś odebrałem i nadal to samo. Wiecie może co może być przyczyną?

Link to post
Share on other sites

Znaczy się, monitor w porządku jak i kable, sprawdzałem na sygnale auto jak i ręcznym, podzespoły testowałem na innym komputerze wraz z zasilaczem oraz grafiką, niestety procka ani ramów nie mam jak sprawdzić, płyta główna nie wydaję żadnych dźwięków w głośniczku, przy podłączonej klawiaturze nie palą się diody oraz nie da się uruchomić caps locka, nie wiem czy to znów płyta główna, czy procesor albo ramy. Może napięcie na ramach powinno być inne niż 1,65v chociaż na ddr3 powinno być już jakoś zoptymalizowane pod większość napięć o ile się nie mylę, do serwisu nie oddam bo i tak nie ma po co, powiedzą mi, że trzeba wymienić to i to i zapłacić kosmiczną sumę a i tak działać nie będzie, zwykle i tak panowie z serwisu wiedzą mniej ode mnie tak samo jak ze sklepów komputerowych ; p

Edytowane przez vieniek123
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to jestem w kropce, zobaczę czy reset biosu coś pomoże. Przez zworkę cmos jak to zrobić tak dokładniej? mam odłączyć płytę główną od zasilania i wtedy przemieścić ten "dzyndzelek" na piny obok?

 

Ogólnie i tak obstawiam, że to znów płyta, przy uruchamianiu myszka oraz klawiatura powinna mrygnąć diodami, a tak się niestety nie robi, po dłuższym oczekiwaniu także 0 odzewu.



Witam

 

Temat do zamknięcia, okazało się, że płyta asrock 970 pro3 nie jest kompatybilna z procesorem phenom II x4 965, nie wiem jakim cudem skoro nawet na stornie producenta pisze, że powinna. Płyta została wymieniona na MSI 970A-G46 i wszystko śmiga elegancko.

Edytowane przez vieniek123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...