Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie pamięci RAM


Recommended Posts

Racja. Dzięki rezerwuar.

 

Sporo czasu poświęciłem na przegląd dostępnych pamięci i jak na razie moim faworytem jest http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-2x4gb-dimm-1866mhz-ddr3-cl9-xmp-non-ecc-with-heatsink-cmz8gx3m2a1866c9-360410/. Żałuję, że tak mało informacji zebrałem o pamięciach GeIL. Nie wiem do końca co o nich sądzić. Czekam na kolejne przemyślenia i propozycje.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...

Jako, że to mój pierwszy post na forum, serdecznie wszystkich witam :)  

 

W marcu br.sprawiłem sobie A10 5800k na Asrock FM2A75 Pro4-M, zasilacz BeQuiet 400W, chłodzenie Spartan HE 924. Korzystam z GPU w APU ( na 99% nie planuję zabawy w Dual Graphics czy zewnętrznej karty ), ale wiem, że niezbędny jest tu RAM, pozwalający na maksymalne wykorzystanie możliwości APU, bo obecny RAM 2*2 GB Goodram 1333 (ze starego zestawu) to pomyłka, jeśli chodzi o APU :D

Mam w związku z tym wątpliwości, które-dzięki waszej fachowej wiedzy-zostaną zapewne rozwiane.

 

Oto kilka wariantów, jakie biorę pod uwagę i pytania, jakie są z nimi związane.

 

 1.   2*4 GB 1866. Czy, jeśli zechcę zrobić OC CPU/GPU, to nie bedą mnie ograniczać RAMy, tzn.czy pójdą na zwiększonych parametrach?Czy będzie możliwe spokojne podkręcenie ich razem z APU?

 

2.   2*4 GB 2133 - to samo. Jak będą się zachowywać bez OC?:Zejdą na 1866 ( tyle, ile obsługuje kontroler), a po podkręceniu będą pracować mniej więcej na nominalnej częstotliwości?

 

3.   2*4 GB 2400. Jak będą się zachowywać bez OC?:Zejdą na 1866 ( tyle, ile obsługuje kontroler), a po podkręceniu CPU i GPU nie osiągną nawet swoich 2400?

 

Czy, jeżeli płyta ma w Biosie takie ustawienia 2600+(OC)/2400(OC)/2133(OC)/1866/1600/1333/1066, to RAM 2133/2400 będzie pracować z prędkością 2133/2400, bo tak ustawię w Biosie, tzn.czy RAM podkręca się niezależnie od CPU/GPU, czy nie?

 

 

Który wariant jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem?

 

Budżet na RAM to ok.300 pln.

 

Z góry dzięki za wszystkie rady :)

Edytowane przez ardi76
Link to post
Share on other sites

@up

Bierz coś na 1.5v z niskim opóźnienem :)

np. http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-8gb-2x4gb-blt2c4g3d1608et3lx0ceu-578228/ CL8

albo wersję z taktowaniem 1866MHz,ale z CL9.

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-ddr3-8gb-1866-2-4gb-blt2cp4g3d1869dt1tx0ceu-491250/

W wyższe taktowania,chyba nie ma się co pchać ;)

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...