Skocz do zawartości

HD 4850 chłodzenie pasywne


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pietrov,

Recommended Posts

Witajcie. Mam do wyboru dwie karty. Albo z chłodzeniem pasywnym albo z wiatrakiem. Jest też taka sprawa, że nie posiadam zbyt dobrego zasilacza, o czym dobrze wiem i pytam się was. Czy z chłodzeniem pasywnym karta będzie pobierała mniej prądu? I czy w takim przypadku zasilacz mi się nie spali?

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Pasywne chłodzenie karty graficznej nie ma nic wspólnego z poborem prądu(pomijam minimalny pobór ewentualnego wentylatora). Zalętą jest oczywiście cisza natomiast minusem wysokie temperatury- w szczególności ,,cierpią'' kostki ram.Miałem kiedyś Gigabajta pasywnego i mi padł-zresztą nie tylko mi.Wg mnie wystarczy zrobić nawiew z jakiejś 120tki(500obr/min) i już temperatury znacznie niższe.

Edytowane przez rezerwuar
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gość mi pisze, że jest to Multi Core Cooling. Z zasilaczem was powalę, ponieważ wiem, że jest lipny. TakeMe 450 Silent. Za kilka dni dostaję za darmo od znajomego Whitenergy 500W, ale też chyba na takiej karcie nie podoła, bo mówiono mi, że potrzeba dobrego firmowego zasilacza, który będę miał dopiero za jakiś miesiąc lub dwa.

Link to post
Share on other sites

Posiadam starego geforca 9600gt z podobnym chłodzeniem i musiałem doczepić 80mm bo inaczej nie dało rady... ale jest cicho a to + :) Ten Whiteenergy wytrzyma do czasu kupna firmowego zasilacza ale nie ociągaj się z zakupem bo nigdy nic nie wiadomo :> a i nie próbuj podkręcać kompa hihi

Edytowane przez pietrov
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mialem tego asusa i powiem Ci ze ciezko bylo go ugrzac...inna sprawa ze mam b.dobrze wentylowana bude.

niemniej kiedys dla eksperymentu pozatykalem cala wentylacje i  udale sie na niej uzyskac jakies 90st.

i jeszcze jedno:mozesz sie spodziewac,ze wersja pasywna bedzie sie byc moze mniej poddawac OC niz z aktywnym chlodzeniem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...