Skocz do zawartości

I3 3225 1280x1024


Recommended Posts

W takiej rozdzielczości każda karta graficzna da radę.
Jeżeli jednak chcesz już coś w miarę solidnego kupić, w tej cenie być może uda Ci się znaleźć GeForce 650ti - PNY i Palit mają najtańsze. Jeżeli jednak to przekracza Twój budżet, bierz, jak napisałeś, Sapphire 7770

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Myśle, że Radeon 7770 będzie tu najlepszym rozwiązaniem ale nie wiem czy jest sens dopłacać do wersji Vapor. A jakby kolega jeszcze poczekał i dozbierał 100zł to dostanie świetnego 7850 1gb ,który 7770 zjada na śniadanie.

Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat z racji tego że sam chciałem kupić 7770, później 6870, ostatecznie kupiłem gigabyte 7850 1gbddr5 wersje OC, i gryzie mnie jedna sprawa. Wiadomo że  w 7850 róznica miedzy 1gb oraz 2gb jest marginalna, moje pytanie brzmi: Czy za te pare lat gdy gry staną się jeszcze bardziej wymagające, ta różnica nie stanie się przepaścią? Wiadomo że za 3 lata nie pogram w najbardziej wymagajace gry na ultra ale tak z ciekawości jakby to mogło wyglądać? Proszę o jakieś sensowne odpowiedzi jeżeli ktoś się nie orientuje to niech nie psuje mi nerwów :[  bo wydałem kupę kasy na tą kartę ^^++

 

Powiedzmy na przykladzie 9800GT czy tam 9600GT , bo byly wersje 512 oraz 1gb, czy te karty dzisiaj prosperuja mniej wiecej tak samo?

Edytowane przez herbatkowy
Link to post
Share on other sites

W wyborze modelu karty mój głos idzie na wersję HD 7770 Shapphire VaporX (sam mam konstrukcję VaporX i polecam :D

Co do pamięci był bym spokojny na razie gry są tak tworzone by w ładowaniu zajmowały nie więcej jak 2 GB RAM, by nie było problemu uruchomienia na systemach 32 bit więc i samo wykorzystanie pamięci karty graficznej nie wymaga wielu GB, no prócz kilku bardziej wymagających tytułów (benchmark do uruchomienia w wysokich ustawieniach gry Shogun 2 wymaga 1,1 GB pamięci karty, jest jeszcze inna gra która wykorzystuje ile się da z GDDR karty).

Co do przyszłości , sporo będzie zależało czy twórcy gier nie zarzucą systemów 32 bit, druga sprawa sporo zależy od nowych konsol (bo większość gier to konwerty), bo jeśli tekstury nie dardy zmieścić w/w 2 RAM-u , będzie okazja porzucenia  kompatybilności z 32 bit O.S. co idzie za tym zwiększą się wymagania dla pamięci systemowej i graficznej.

Na razie nie jest jeszcze tak źle, pogromca komputerów Far Cry 3 w rozdzielczości 1280 X 1024 mieści się w 1024 MB GDDR.

Nawet w Full HD gra nie wykorzystuje więcej jak 2 GB.

http://www.guru3d.com/articles_pages/far_cry_3_graphics_performance_review_benchmark,8.html

Link to post
Share on other sites
Łahahaa 7770 ma uciągnąć BF3 na ultra w 60 fpsach nie żartuj do ultra dx11 są karty po 800-1500 a nie po 400zł.

 

kup sobie 6870.

wystarczy AA wyłączyć i cienie dać na medium (reszta ultra) i już masz płynnie w full hd na karcie za 400 zł :D

do autora, zastanów się też nad gf gtx650ti, koło 550 już fajne konstrukcje można kupić, a nieco wydajniejsza od hd7770

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

 

Battlefield 3

 

Ustawienia: 1280x1024 AAx4 AFx16 Max Quality

Gigabyte radeon hd 7770 to było min fps 42 a śr 45 to jak bym wyłaczył te aa to bym miał 60 fps stałe? Czy jest bardzo duża różnica między 45 a 60, czy 45 starczy?

 

Lordonos to jest 1280x1024 a nie 1920x1080...

 

 

Link to post
Share on other sites

zrobiłem bencha w BF3 multi w rozdzielczości 1366x768 (HD) ultra (tylko opóźn, AA wył)

 fps min.38 / max 90 / średni 61

a tak to się przedstawia na wykresie

http://zapodaj.net/6b0af1604e6cc.jpg.html

jak chciałbyś mieć jeszcze więcej (chociaż tutaj już jest pełen komfort) to wystarczy wyłączyć dodatkowo post. AA i zmniejszyć cienie na medium

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

przy hd7850 pewnie i AA nie będziesz musiał ruszać - ja wyłączam w BF3 tylko opóźn, AA (cokolwiek to znaczy : ) ) a AA post zostawiam na low, jak gram w 1920x1080 - po wyłączeniu cakołwicie jeszcze z 5 klatek przybywa, ale obraz jest trochę za ostry jak dla mnie (też kwestia odbiornika)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...