Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hehe ... zabawny jesteś. Uważasz że nvidia nie ma co robić tylko przejmować się w tym momencie sterownikami do GTX460 na Fermim, kiedy jej najnowsze modele na Keplerze zostały w tyle po wyjściu najnowszych sterowników od AMD.

 

http://www.pcgameshardware.de/screenshots/original/2013/01/Battlefield-3-Grafikkartentest-Ultra-1080p-PCGH-v2.png

 

Proszę najnowsze testy w BF3 ..... GTX660Ti zrównuję się z 7950, gdzie pamiętać musisz że GTX660Ti jest tańszy od 7950, co prawda nie dużo ale jest 

 

Dodatkowo są gry w których GTX660Ti ma ogromną przewagę bądź jest na tym samym poziomie co 7950 nawet bez nowych sterów:

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2012/11/nfsmw/charts/2500koc_1_1920.png

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2012/12/assassin/charts/2500koc_1_1920aa.png

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2012/12/codbo2/charts/2500koc_1_1920aa.png

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2012/11/farcry3/charts/2500koc_1_1920.png

 

Napiszę Ci też żebyś zaraz nie walił "focha" ..... nie mówię że GTX660Ti jest wydajniejszy od 7950. sprawa tutaj nie jest po prostu łatwa do określenia, nie wiesz dokładnie w jakie gry będzie grać Autor, co wniosą sterowniki, jak optymalizowane będą nowe tytuły (czy pod AMD czy pod nvidie). Ogólnie rzecz biorąc na dzień dzisiejszy w jednej grze wygrywa 7950 w drugiej GTX660Ti na starych sterach. 

 

Dużo do powiedzenia mają takie rzeczy jak intra w grze "Gaming Evolved" czy też intro "nvidia" .... chyba wiesz co mam na myśli 

Edytowane przez killahill
Link to post
Share on other sites

killahill jesteś żenujący tak ŻENUJĄCY... kolejny ślepy fanboy nV z zielonymi klapkami na oczach. A powiedziałbym że nawet nie kolejny zaś double-acc pana który za takie wywody dostał tu jakiś czas temu bana. ŻADEN argument do ciebie nie trafia, wynajdujesz skrajne przypadki gdzie akurat GeForce wypadł lepiej ale wszyscy dobrze wiedzą że w ogólnym rozrachunku jest tak:

http://tpucdn.com/reviews/AMD/Catalyst_12.11_Performance/images/perfrel.gif

Link to post
Share on other sites
gtxxor - udowodniłeś tylko to o czym ja tutaj piszę, GTX660Ti = 7950 no chyba że ten 1% wydajności różnicy uzyskany na najnowszych sterach 12.11, to dla Ciebie zwiększona wydajność kosztem GTX660Ti. 
 
Dodatkowo koledze z którym tutaj dyskutuję pokazałeś jaki wpływ na poprawę wydajności mają nowe stery, w przypadku 7950 poprawa ta wyniosła 6 %
 
Dodatkowo nie szukam skrajnych przypadków oraz nie jestem fanboyem nV gdyż sam posiadam 7850. Takie ataki na kogoś kogo nie znasz, określenia jak "żenujący" są chyba nie na miejscu w tym przypadku, bo po pierwsze nie wciskam nikomu na siłę tutaj karty, staram się wytłumaczyć Autorowi różnicę pomiędzy 7950 a GTX660Ti gdyż Autor waha się w wyborze. 
 
ŻADEN argument do ciebie nie trafia,
 
Po drugie żadnego sensownego argumentu, opartego o testy tutaj mi nie przedstawiono 
 

 

 

Jazikowi się już temp-ban skończył, tutaj bym celował bardziej że jest to pan o nicku "Znawca"

 

 

Pisząc takie rzeczy publicznie to Pan staje się żenujący, proszę zapytać Igorrodz'a czy t.luka, oni mnie znają i obalą Pańskie "żenujące" teorie spiskowe.  

Edytowane przez killahill
Link to post
Share on other sites

Dobrze, to teraz niech Pan raczy się odnieść do tego 

 

Killahill jesteś żenujący tak ŻENUJĄCY... kolejny ślepy fanboy nV z zielonymi klapkami na oczach

 

wszyscy dobrze wiedzą że w ogólnym rozrachunku jest tak:

 

oraz do wykresu który został poniżej w tym poście wstawiony, potwierdzający wszystkie moje wcześniejsze napisane tutaj posty, jestem ciekaw ....

Link to post
Share on other sites
oraz do wykresu który został poniżej w tym poście wstawiony, potwierdzający wszystkie moje wcześniejsze napisane tutaj posty, jestem ciekaw ....

Wykres wykonany jest dla nowego(już nie najnowszego) sterownika AMD, z nowej serii? Never Settle. Nie dowodzi od w żaden sposób tego że nowy sterownik nVidia daje taki sam przyrost wydajności (a nie daje na pewno), powód? nVidia już dawno by się tym pochwaliła na jakimś portalu, a zmiana nr z 310.77 na 310.90 to kolejny update w stylu "coś gdzieś ale bez szału". 

 

Ty zaś już w 2(albo 3 temacie?) uparcie twierdzisz że nowy sterownik nV też taki przyrost daje i uparcie w każdej sytuacji wciskasz kartę "zielonych", co pozwala cię sklasyfikować tylko jako fanboya owej firmy... 

Link to post
Share on other sites
Nie dowodzi od w żaden sposób tego że nowy sterownik nVidia daje taki sam przyrost wydajności

 

 

Aż przejrzałem moje posty, nie znalazłem czegoś takiego abym pisał że sterownik nV poprawi wydajność, piszę bardziej w sensie że testy mogą odbiegać od rzeczywistości z powodu starych sterów nV, przecież chyba w tym też nie ma nic złego że ktoś informuje o metodologi testowej jaka została użyta w testach, prawda ?  8)

 

 

uparcie w każdej sytuacji wciskasz kartę "zielonych", co pozwala cię sklasyfikować tylko jako fanboya owej firmy... 

 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/71943-ocena-zestawu-komputerowego-2900-zł/?p=828986

http://forum.benchmark.pl/topic/71881-ocena-i-dodatki-komputera-do-gier-i-streamowania/?p=829051

 

Oraz radzę dokładnie przejrzeć posty w których poleciłem dużo AMD, zobaczyć na argumenty a nie osądzać z góry "Fanboy" 

 

Zresztą skoro Autor się waha pomiędzy 7950 a GTX660Ti to czy pokazanie testów GTX660Ti jest czymś co robi każdy Fanboy ? Na prawdę takie oskarżenia proszę sobie schować między palce. Skoro GTX660Ti jest tańszy, tak samo wydajny to dlaczego nie polecić mu GTX660Ti ? Bardziej widoczny jest fanatyzm do kart AMD na forum niż mój do nV. 

 

 

7950 i GTX660Ti to karty o bardzo podobnym / takim samym poziomie wydajności.

 

 

Kolejny raz czytaj dokładnie z zrozumieniem. 

 

Co do Twojego postu #29, to ten post jest bardziej żenujący niż każdy inny napisany w tym temacie. Jeżeli przedstawienie argumentów, wykresów, opisywanie metodologi pomiarowej robi ze mnie Fanboya w Twoich oczach to trudno, mam to wiadomo gdzie, nie mniej Autor tematu dowiedział się więcej na temat porównania GTX660Ti z 7950, bo po ten ten temat jest. 

 

Zaskakujący jest fakt że takie oskarżenia, padają na publicznym forum zamiast na PW.

 

No ale cóż nowy user z mała ilością postów, podskakujący argumentami do stałych bywalców to już problem. 

Edytowane przez killahill
Link to post
Share on other sites

@killahill

Skoro już chciałeś pokazać screeny GTX660ti w porównaniu do HD7950 to dlaczego nie pokazałeś wszystkich tylko dobrałeś je tak, żeby pokazać, że w kilku grach GTX wyraźnie odskakuje a w innych jest ledwo co gorszy. Dlaczego z tego samego testu nie pokazałeś wykresów, w których HD wyraźnie odskakuje od GTX?

Link to post
Share on other sites

@damianox89

660 opłacalny? Najtańsze modele kosztują 800 złotych a dobry model HD7870 kupisz za 840 a za 860 nawet idzie kupić HD7870 na Tahiti LE także ja w przypadku GTX660 to nie widzę właśnie żadnej opłacalności. GTX670 byłby opłacalny ale za 1300 zeta, za ponad 1400 to też nie jest jakaś specjalna opcja.

Link to post
Share on other sites

źle mnie zrozumiałeś, 660 jest opłacalny pod wzgledem wydajność -cena co prawda w tym budzecie mozna miec 7870 ale zauważ że sa na podobnym poziomie wydajnosci, jeśli ktoś na siłe sie uprze na nv to +/- 800zł GTX660 nie jest az tak głupim wyborem. 

Link to post
Share on other sites
źle mnie zrozumiałeś, 660 jest opłacalny pod wzgledem wydajność -cena co prawda w tym budzecie mozna miec 7870 ale zauważ że sa na podobnym poziomie wydajnosci, jeśli ktoś na siłe sie uprze na nv to +/- 800zł GTX660 nie jest az tak głupim wyborem. 

W testach są na podobnym poziomie, bo w mało którym teście masz włączone AA wyższe niż x4. W większości są jakieś półśrodki typu MSAA. Spójrz na to dokładniej. Na jakimś zagranicznym portalu testowali te karty na faktycznie wysokich ustawieniach z mocnym AA to GTX660 potrafił spaść poniżej poziomu HD7850 a GTX660ti poniżej poziomu HD7870. Także Nvidia wygląda względnie ok jeśli ktoś nie bawi się z AA, zaczniesz się bawić to dzięki wąskiej szynie możesz być niemiło zaskoczony.

Link to post
Share on other sites

Ja nikomu na tym forum nie proponuje do zestawów zadnego GF bo w przedziale cenowym kazdy GF przegrywa z Radkami :D Taka rzeczywistość. Powtarzam to po raz kolejny jeśli ktos sie uprze przy NV to jedyny opłacalny zakup z tej firmy to zwykly 660 w promocyjnej cenie ponizej 800zł :D

Link to post
Share on other sites

Spoko ja myślę, że raczej nie będę robić OC na CPU... I myślę też aby wziąć GPU od Ati np. Radka 7870 - 7950 myślę, że są dobre ... Od zawsze myślałem, że nV jest lepsza i dalej tego nie wiem może i lepsza ale to wy już możecie napisać co i jak... Up czytałem komentarze i chyba myślę nad Radkiem bo jeszcze jest chyba promocja, że jak kupię Radka 7870 lub 7950 to dostanę Far Cry 3 20% obniżki na MoH:WF BF3 itp... ? To prawda ?

Link to post
Share on other sites
Up czytałem komentarze i chyba myślę nad Radkiem bo jeszcze jest chyba promocja, że jak kupię Radka 7870 lub 7950 to dostanę Far Cry 3 20% obniżki na MoH:WF BF3 itp... ? To prawda ?

http://blogs.amd.com/play/this-holiday-never-settle/

Tak, to prawda jednak nie zależy to od konkretnego modelu tylko od sklepu. Jeśli sklep podlega pod promocję to każdy model z ich oferty jest objęty promocją.

Link to post
Share on other sites
Jesli nie bedzie OC karty i zalezy Ci na ciszy to może być nawet cos od Gigabyte bo chłodzenie robia wysmienite.

 

 

Czasami z piszczącymi cewkami :menda: A i tak Sapphire ma o wiele lepsze Dodatkowo jeżeli nie zamierzasz podkręcać warto dołożyć do karty fabrycznie podkręconej, chociaż na prawdę jest to dokładanie 50 - 60 zł za przesunięcie 2 suwaków w AMD OverDrive czy Sapphire Trixx

 

 http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/Przeglad_HD7850/glosnosc.png

 

Gdzie Sapphire tutaj testowany był w najwyższej temperaturze otoczenia, jeżeli już to warto szukać XFX z obniżonym napięciem. 

 

Club3D Radeon HD7950 CoolStream 3GB DDR5 384bit (925/5000) + GRY - skontaktuj się z esc.pl i dowiedz czy gry nadal są dostępne

 

Jeżeli nie będziesz podkręcać CPU to trzeba by złożyć nowy zestaw. po co dokładać do płyt na Z77 czy do procesora z odblokowanym mnożnikiem, można zaoszczędzić na tym trochę kasy i przeznaczyć ją na coś innego, albo schować w kieszeń 

Edytowane przez killahill
Link to post
Share on other sites

Piszczące cewki mogą się zdarzyć u każdego producenta i pierwsze słyszę, by była to przypadłość często nękająca karty Gigabyte'a. Swojego 6870 jak i obecnego 7970 katowałem dość solidnie i nie wydobywały się z nich żadne dźwięki. Nawet w stresie po OC chłodzenie jest prawie niesłyszalne, a temperatury wyjątkowo niskie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...