Skocz do zawartości

HD 4890 CROSSFIRE


Recommended Posts

Witam!

 

Tydzień temu  w moim hd4890 po paru minutach wysiadł obraz, nie chciał nic wyświetlać, był tylko czarny ekran (wentylator kręci się). Postanowiłem że dokupie drugą HD4890 i połącze je w crossfire.

 

No i dziś doszła druga karta. Po podłączeniu w crossfire komputer zawiesza się około 10 sek po włączeniu. Co może być przyczyną? Sterowniki są w wersji 10.6, takich używałem wczesniej do radeona. 

 

Macie jakieś pomysły co można by wykombinować żeby to zadziałało? 

 

(Dodam że na tej karcie co przyszła komputer działa prawidłowo)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez shiftanc
Link to post
Share on other sites

Witam.

Zacznijmy od podstawy czyli zasilania , podaj markę i model zasilacza.

Podaj również jaki jest model procesora oraz Twojej płyty głównej. Sprawdził bym również czy niema do tego modelu nowszej wersji BIOS, i ewentualnie wgrałbym jakby była nowsza wersja. Gdyby nic nowego nie było pozostanie reset ustawień BIOS-u do domyślnych.

Druga sprawa to w jakim stanie jest ta pierwsza karta, ona jest sprawna gdy podłączysz osobno czy nadal nie wysyła obrazu, jeśli tak podejrzewam że karta graficzna jest kaput   :/   i niema szans na uruchomienie z drugą w trybie Cross Fire.

Ostatecznie sprawdził bym ją po odpaleniu Linux-a Live CD, pamiętaj by karta była podłączona do pierwszego slotu Pci Express X16.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o to jedną a porządną, radek 4890 mega dobrze mi służył i postanowiłem kupić go drugi raz i spróbować dodatkowego szczęścia na crossfire.

 

MESSER

 

Płyta główna to ASUS m5a96, z tego co wiem to ma dwa sloty x16. Procesor to amd x4 965.  Zasilacz CHIEFTEC 600w CFT-600-14CS.

 

Może pomoże wgranie biosu do karty, tylko jak to zrobić?

Link to post
Share on other sites

Tydzień temu  w moim hd4890 po paru minutach wysiadł obraz, nie chciał nic wyświetlać, był tylko czarny ekran (wentylator kręci się). Postanowiłem że dokupie drugą HD4890 i połącze je w crossfire.

 

Wysiadła ci grafa, więc postanowiłeś dokupić drugą i zrobić CF z jednej, najprawdopodobniej uwalonej i drugiej sprawnej ? Mistrzostwo.

 

 

 

Co może być przyczyną?

 

Niesprawna pierwsza grafika ?!

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Tydzień temu w moim hd4890 po paru minutach wysiadł obraz, nie chciał nic wyświetlać, był tylko czarny ekran (wentylator kręci się). Postanowiłem że dokupie drugą HD4890 i połącze je w crossfire.

 

Wspaniały wybór. Jedna karta się zepsuła? Podepnę drugą taką samą i zrobię CF! Nie chcę być niemiły, ale zrobiłeś coś tak piekielnie głupiego, że przechodzi to moje pojęcie.
Komputer Ci się nie uruchamia, bo jedna z kart graficznych jest trupem. Proste

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W pierwszym poście wyrażasz zdziwienie faktem, że nie działa ci CF i szukasz odpowiedzi na pytanie "dlaczego?", więc to nie my mamy problem z czytaniem, tylko najwyraźniej ty z precyzyjnym formułowaniem własnych wypowiedzi.

 

CF nie zadziała na uwalonym GPU. EOT.

Link to post
Share on other sites

Jeśli na nowym 4890 wszystko działa, to znaczy, że wina leży po stronie starej grafy=stara grafa jest trupem.

 

Możesz się pobawić w wypiekanie, ale skoro masz już drugą kartę to nie widzę sensu.

Link to post
Share on other sites

Jeśli z BIOS-em karty nic nie było kombinowane znaczy że sam sprzęt padł (tzw zimne luty lub "ekologiczne luty bezołowiowe  :/    wtedy jedynym, ale nie trwałym sposobem (nie wiadomo ile pociągnie tak "naprawiony " sprzęt) jest wygrzanie w piekarniku z termoobiegiem w 190 stopniach na 9 minut, lub lepiej nagrzewanie samego GPU opalarką 10 cm od GPU i na 10 sekund, w ten sposób nie narażając innych wrażliwych elementów karty, a samo wygrzanie jest ekspresowe bez zdejmowania elementów z tworzywa prócz chłodzenia  GPU.

Link to post
Share on other sites
Wysiadła ci grafa, więc postanowiłeś dokupić drugą i zrobić CF z jednej, najprawdopodobniej uwalonej i drugiej sprawnej ? Mistrzostwo.

 

 

 

 

 

Niesprawna pierwsza grafika ?!

 

 

W pierwszym poście wyrażasz zdziwienie faktem, że nie działa ci CF i szukasz odpowiedzi na pytanie "dlaczego?", więc to nie my mamy problem z czytaniem, tylko najwyraźniej ty z precyzyjnym formułowaniem własnych wypowiedzi.

 

CF nie zadziała na uwalonym GPU. EOT.

 

Nowaj Ty sie smiej ale mi sie raz usalo postawic CF na kartach z ktorej jedna nie dawala obrazu ale byla widziana przez system :D

 

Ale to byl jakis fart

 

Ogolnoie jesli nie grzebales wbiosie to zmiana biosu tu Nic nie da. Podepnij 2 karty i daj obraz ztej sprawnej i zobacz czy system widzi w zasobach druga karte

Link to post
Share on other sites

Nowaj Ty sie smiej ale mi sie raz usalo postawic CF na kartach z ktorej jedna nie dawala obrazu ale byla widziana przez system

 

To faktycznie niezły fart :D Pewnie poszło jedynie wyjście, działało to jakoś dłużej ? 

Link to post
Share on other sites

@efendi360

 

z grzejnika pakować się w stary grzejnik kanapkę? zupełnie bez sensu - niech sobie weźmie hd5850/5870 będzie miał wydajniej niż ten cały crossfire i bez problemów z tym związanych (microprzycięcia, min fps na poziomie 1 karty itp)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...