Skocz do zawartości

E3-1230 płyta główna


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez saddam,

Recommended Posts

Tu chodzi o to że straszysz ludzi pamięciami ECC i sugerujesz że z xeonem tylko takich takich trzeba używać co jest nieprawdą. 

 

Nie każdy potrzebuje kręconego CPU a i zwiększenie wydajności to wcale nie zwiększenie taktowania. Jeśli używasz do profesjonalnych rzeczy kręconych CPU to tylko gratuluje. ŻADEN ale to ŻADEN profesjonalista  który nie jest ograniczony umysłowo nie użyje podkręconego CPU w serwerze firmy czy stacji roboczej. To by było chore.

 

Osobiście wolałbym mieć niekręconego xeona 4c/8t za 1000PLN z wliczoną w cenę płytą główna (którego i tak można później podkręcić o wartość turbo!!!) niż w tej samej cenie i5 3570k który z płytą do OC wyjdzie powyżej 1100PLN.

 

Ale życie to sztuka wyboru.

 

"Przy wyborze płyty i pamięci trzeba uważać żeby nie dać wrobić się w pamięci ECC." To jest ostrzeżenie, a nie sugestia.

 

WoW, Ty nawet czytać nie potrafisz. Xeony potrafią działąć z pamięciami ECC i non-ECC. Napisałem żeby uważać i nie dać się zrobić na ECC, bo są dużo droższe.

Kilka miesięcy temu był u mnie w pracy upgrade serwerów oraz stacji roboczych i taniej wychoszło kupić kompletne serwery na i7 2600k niż zestawy pamięci 16GB ECC. Podkręcone serwery i stacje robocze nie są żadnym kuriozum. Czasami po prostu potrzeba bardzo wydajnego rdzenia, a xeon nie jest w stanie tego zaoferować przez niskie takty. W USA są nawet firmy, które specializują się w podkręconych serwerach na i7 3960x.

U siebie mam stacje roboczą na SB-E @ 4,75GHz i działa miesiącami beż restartu, a wydajność rdzenia jest ponad 2 razy wyższa niż na poprzednich 2x xeon E5640. Mam jeszcze 16x i7 2600k i wszystkie działają @ 4,4 - 4,6GHz beż żadnego problemu. Siedzą w temperaturze 15°C i nigdy żaden się nie zawiesił z powodu OC. Nawet jak się zawiesi to, kolejny serwer przejmuje jego zadanie. Nie masz pojęcia o temacie i tyle. Ale czego wymagać od gościa, który nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafi.

Edytowane przez saddam
Link to post
Share on other sites
WoW, Ty nawet czytać nie potrafisz. Xeony potrafią działąć z pamięciami ECC i non-ECC. Napisałem żeby uważać i nie dać się zrobić na ECC, bo są dużo droższe.

Kilka miesięcy temu był u mnie w pracy upgrade serwerów oraz stacji roboczych i taniej wychoszło kupić kompletne serwery na i7 2600k niż zestawy pamięci 16GB ECC. Podkręcone serwery i stacje robocze nie są żadnym kuriozum. Czasami po prostu potrzeba bardzo wydajnego rdzenia, a xeon nie jest w stanie tego zaoferować przez niskie takty. W USA są nawet firmy, które specializują się w podkręconych serwerach na i7 3960x.

U siebie mam stacje roboczą na SB-E @ 4,75GHz i działa miesiącami beż restartu, a wydajność rdzenia jest ponad 2 razy wyższa niż na poprzednich 2x xeon E5640. Mam jeszcze 16x i7 2600k i wszystkie działają @ 4,4 - 4,6GHz beż żadnego problemu. Siedzą w temperaturze 15°C i nigdy żaden się nie zawiesił z powodu OC. Nawet jak się zawiesi to, kolejny serwer przejmuje jego zadanie. Nie masz pojęcia o temacie i tyle. Ale czego wymagać od gościa, który nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafi.

 

No właśnie czytam ze zrozumieniem.

 

ps. W fajnej firmie pracujesz, podasz jej nazwe? Czy się wstydzisz albo Ci zabraniają mówić która to firma posiada podkręcone procesory w "serwerach"?. Chciałbym wiedzieć gdzie nie trzymać danych.

Edytowane przez walassios
Link to post
Share on other sites

I co Ci nie pasowało w tym fragmencie? Nigdy nie miałem na tych serwerach żadnej zawiechy z powodu OC, a nawet jeśli taka by się przytrafiła to, i tak nie stanowi żadnego problemu. Poprzednie na westmere-ep i pamięciach ECC potrafiły się wyłożyć bez powodu więc stąd automatyczna procedura wypadkowa.

 

To są serwery do renderingu i symulcji strukturalnych. LOL, ciekawe kto i w ogóle po co, podkręcałby macierze dyskowe? Niezłe masz luki.

 

Prywatnych informacji nie zamieszczam w internecie.

Link to post
Share on other sites

Powiem tyle. Przed zakupem e3-1220 zastanawiałem się nad e3-1230 czyli z HT. Niestety zastanawiałem się za długo i procesory firma sprzedała wszystkie. Miałem do kupienia OEM e3-1230 czyli odpowiednik i7 2600 za 670zł + KW. Psie pieniądze. Trochę żałuję ale za 5 stówek to co kupiłem jest OK.

Edytowane przez walassios
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...