Skocz do zawartości

Poważny problem. Dokonanie złego wyboru z komputerem. Proszę o pomoc .


Recommended Posts

Dawkoo - jak nie chcesz oddawać komputera napisz wprost....

Najlepszym wyjściem jest go oddać.

By był do użytku musisz dołożyć 400 zł minimum co daje Tobie juz 1600.... co jest NIE OPŁACALNE POD ŻADNYM POZOREM ....

 

Odeślij jutro kurierem jak jeszcze możesz - nie pożałujesz

Link to post
Share on other sites

Uprzejma prośba - nie róbcie tutaj tak jawnego offtopu.
Ja rozumiem, że emocje, że temat parodia, że na zestawy z allegro to się powinno psioczyć dla zasady... ale tutaj robi się taki bajzel a autor jest tak nieporadny, że wnet już nie będzie wiadomo co i komu odpisywać.

Link to post
Share on other sites

Dobra jutro będę pisał o zwrot komputera .

Ze swoich części mamy tylko dysk wd 80 GB ,napęd dvd/cd ,zasilacz 400W FEEL , kartę sieciową i dźwiękową (słabą z kompa który ma 7 lat.)

Więc musiałbym dokupić płytę głowną ,kartę graficzną,procesor,pamięci ram to chyba wszystko o ile się coś z tych rzeczy które wymieniłem nadaję . A wątpię.

Jeżeli możecie to napiszcie mi jaki komputer złożyć do 1300 zł , jakie części kupić i wgl .

Wtedy będziemy kombinować dalej . Taki aby był jak najbardziej wydajny i oczywiście lepszy od tego badziewia .



Ja wszystkie linki sobie wtedy zapiszę gdzieś i pójdę zamówić podzespoły jak już mi zwrócą pieniądze .



Takie wyjście w tej sytuacji jest chyba najbardziej sensowne ...

Link to post
Share on other sites

Dawkoo odsyłajcie z kolegą czym prędzej zakupiony komputer i złóżcie to, co koledzy wyżej polecają. Złożenie komputera to nie problem. Ja zamówiłam w Techplanet. Sprzęt dotarł do mnie perfekcyjnie złożony, bez żadnych problemów (usługa kosztowała mnie 1zł).

http://techplanet.pl/produkty/uslugi/montaz-zestawu-komputerowego-pc,8129.html

 

Dysk 80GB szału nie robi, poza tym nie wiadomo, czy to SATA i nadaje się do czegokolwiek. Sprawdź to koniecznie przed zakupem. Dobrze byłoby również zainwestować w solidną obudowę, by podzespoły miały właściwe chłodzenie. Bardzo dobry wybór: http://techplanet.pl/produkty/obudowy/silentiumpc-brutus-410-pure-black-bt-410,22161.html

 

Tu masz zestaw z Techplanet:

AMD Phenom II Quad Core X4 Black Edition 965 AM3 BOX 349,00

MSI 970A-G46 AMD 970 Socket AM3+ (PCIE/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3) 269,00

Crucial DDR3 4GB 1333MHz Ballistix Sport CL9 77,00

SilentiumPC Deus G1 500W 186,00

Gigabyte ATI Radeon HD7770 1GB DDR5/128bit DVI/HDMI/mDP PCI-Express (ver. OC) 436,00

Montaż zestawu komputerowego PC 1,00

Razem: 1318,00zł

 

Reszta gotówki na obudowę lub dysk. Tu masz 250GB w dobrej cenie http://allegro.pl/wd-caviar-blue-250gb-7200rpm-sata3-wd2500aakx-nowy-i2922513704.html

Edytowane przez czarna1412
Link to post
Share on other sites

Powtórzę jeszcze raz, dla pewności.

Sprawdzić czy dysk będzie kompatybilny z płytą główną - jak nie wiesz/wiecie jak sprawdzić to wysłać tutaj zdjęcia dysku, kabli, wtyczek, wejść, wyjść, albo podać dokładny model.
A kupić do zestawu obudowę - z dyskiem 80GB jakoś się przemęczy (wspominane kompromisy), natomiast nowy sprzęt leżący w szufladzie, na biurku bądź w 7 letniej obudowie (aż strach pomyśleć co to za puszka) to już marnotrawstwo.

Brutus 310/410, ze wskazaniem na ten drugi ponieważ na zasilaczu, płycie głównej oraz obudowie się nie oszczędza.
Dysk dokupić jako prezent na "Zajączka" i gra gitara.
Dodam jeszcze, że lepiej wziąć kostki 2x2GB RAM bo dual-channel to dobrodziejstwo a nie spodziewam się tutaj pędu na przyszłościowy zakup 2x4GB.

I co, da się lepiej jak się popyta? :)


 

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Zamiast obudowy możecie zrobić coś co ja zrobiłem, gdy rozpadła mi się obudowa i zanim kupilem Fractala. :P

 

http://www.benchmark.pl/uploads/zestaw_komp/18400/big/rsz_1rsz_p1010297.jpg

 

Ale tego już Wam w sklepie nie zmontują...

Edytowane przez WujkuNieBijKota
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dopiero przyszedl zwrot pieniedzy..

Zaczynam zamawiac podzespoly.

mam 1300 zl na wydanie.

Grafika,procesor,plyta glowna,zasilacz,pamiec ram. to mi jest potrzebne.

co kupic najlepiej.?

Prosze o linki od razu do zamowienia bo ciezko mi sie szuka na telefonie.

Prosze o szybka pomoc i rady.

Dzieki wielkie.

 

nie koniecznie musza byc nowe czesci.

Link to post
Share on other sites

Ja mam na zbyciu sprawny, wyciszony komp po renowacji do mniej wymagających gier.
W skrócie jest to: GTX550Ti / E7200+Spartan / EP35-DS3 / Chieftec GPS-450W / Kingston 2x2GB 800Mhz / Barracuda 7200.11 500GB w Thermaltake Soprano RS.
Oczywiście za mniej niż 1300zł, grafika jeszcze na gwarancji. Niech inni się wypowiedzą a Ty zdecyduj czy taka ewentualność Cie interesuje a wtedy przejdziemy do odpowiedniego działu.

Link to post
Share on other sites

Wiec tak. moja propozyjcja.:

Procesor : m.allegro.pl/przedmiot,amd-phenom-ii-x4-965-black-edition,2997735518.html

Ramy :m.allegro.pl/przedmiot,kingston-hyperx-genesis-ddr3-2x2gb-4gb-1600mhz,2993920210.html

Zasilacz : m.allegro.pl/przedmiot,ocz-corexstream-500w-2xpci-e-6pin-62pin-fv,2977735198.html

Karta graficzna : m.allegro.pl/przedmiot,gigabyte-gv-r777oc-1gd-radeon-hd-7770-oc-1gb-ddr5,2989939816.html (nie jestem przekonany do niej bo jest dosc droga i moze byc cos lepszego i tanszego od niej.)

Plyta glowna : Tutaj mi pomozcie. Max 200 zl z wysylka i dobra.

Jak cos nie tak to poprawcie mnie i pomozcie.

Z linkow usuwajcie m. z poczatku (to przez tela)

Dzieki wielkie.

 

pomoze ktos.?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...