Skocz do zawartości

Cichy 7870 do 1000zł


Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do zakupu cichej karty graficznej (do 1000zł) wybór póki co padł na firmę Shappire (podobno cicha), i teraz dostępne są następujące modele - czym to się różni jak to się ma do siebie:
11199-16-20G

11199-19-20G (OC)

11199-19-40G (OC)

11199-00-20G

11199-10-40G (FLEX)

11199-03-20G (OC)

 

Z tego co wyczytałem to model flex posiada jakieś inne wsparcie dla wielu monitorów (opcja dla mnie nie przydatna). 20g i 40g to kwestia podobno różnej zawartości pudełka, a pozostałe wersje?

Jest jeszcze jedna kwestia Shappire stosuje ponoć różne pamięci jest jakiś sposób by wyczaić w której jakie są pamięci (elpida, samsung, hynix, może coś jeszcze innego)?

 

Może polecacie jakś inną kartę o podobnej wydajności, i by była cicha np. 660 czy znalazłem jakiś wynalazek Club3D 7870 XT jest temat tutaj na forum - ale to żre więcej prądu, firma mi nieznana i nikt jako super cichej jej nie chwalił, a cena jest niezła ~870zł.

 

Dodatkowo dodam iż komputer mam w następującej konfiguracji:

 

 

Asrock Extreme 4

I3570k + Scytche Mugen 2

2x4gb 1600

2xSamsung 830 Raid 0

2xSasung F1 500

1xSeagate Baracuda 500

Asus Xonar DX

beQuiet 480 CM

Geforce 250 Gigabyte (najgłośniejsze po dyskach)

Edytowane przez sippo
Link to post
Share on other sites

jakieś dodatkowe pieniądze by i się znalazły  tylko aż tak mocnej grafy to ja nie potrzebuję, a głównie zależy mi na ciszy a z tego co się orientowałem to w przypadku 7950 to żre dużo więcej prądu a co za tym idzie gdzieś tą moc musi oddawać, i kolejna sprawa czy w takim prypadku 660Ti nie będzie szybsze ?

Dodatkowo myślałem o czymś takim 7870, a różnica pomiędzy tymi dwiema kartami to ~300, tylko nie wiem jakie możliwości ma ta karta.

W niedługim czasie planuje zmianę LG W2252tq na 27" lub 24" chyba to będzie iiyama xb2780hsu - póki co to mój plan.

Edytowane przez sippo
Link to post
Share on other sites

660ti dostaje baty nawet od podkreconego 7870... ale tez wiele zalezy od gry

ogolnie w smarkach dostaje mocno (keplery sie podkrecaja ale tak marnie ze az smiesnie) 

ja bym bral 7950 bo po pierwsze OC, po drugie szyna, po tzrecie wiecej ram 

Link to post
Share on other sites

660Ti jest szybsze niewiele ale jest droższa od lepszego szafirka HD 7870 z Boostem O.C

 

Tu masz na obrazku wersja stockowa bez trybu boost , 660Ti lekko wyprzedza ale jeśli wysoka cena nie jest dla ciebie problemem to kup 660Ti MSI Hawka OC

 

http://img.gawkerassets.com/post/9/2012/08/660ti13.jpg

 

wybrałbym HD HD 7870 z Boostem O.C i dostanie bata po podkręcaniu lekko.

 

Ja chcę kupić Szafirka HD 7870 XT i nadal czekam aż pojawią w sklepach.

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites

Co do wydajności:

7950 ~1200

660 TI ~1100

7870 ~900-1000

 

tak wygląda sytuacja cenowa, teraz odnośnie Szafirka HD 7870 XT też od tym myślałem ale to pocięte 7950 do tego żre więcej prądu, i cena pewnie będzie coś koło 1000 zł to wg. mnie lepiej kupić nie kastrata 7950.

 

Podsumowując dalej nie wiem co kupić, wiem że trochę mi żal tej dodatkowej kasy na 7950, ale 300 zł na coś co jest sporo szybsze od 7870 też ma plusy, teraz upewnijcie mnie że to 7950 nie będzie jakaś suszarką albo coś w ten deseń bo tego to nie chcę, wolał bym już coś 7870 ale by cichutkie było.

 

Ps. jaka jest różnica pomiędzy 7950 z chłodzeniem Vapor-X, a Dual-X?(w cenie 30zł), w generowanym szumie?

Edytowane przez sippo
Link to post
Share on other sites

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-ati-radeon-hd7870-2gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express-ver-oc,34448.html

 

ekonomicznie najlepszy wybór(oprocz xt ale ta jest glosna), mam i na cisze nie narzekam.... karte slychac dopiero jak wentyle pojda na 43-45%, a takich wartości u mnie jeszcze w grach nie zanotowano... w idle jej nie slychac.

 

co do ciszy godne polecenia jeszcze szafir... tak samo wersja 7870, jak i 7950, tutaj lepiej brac vapor-a

 

up- no, to xt to kastrat z kastrata ;)

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

kupiony 19. grudnia za 1060 

850 + kw i jest twoj ale tez po oc go slychac (hawk ma takie same wiatraki jak twinfrozrIII)

 

ogolnie karta jak nowa w pelnym zestawie z dowodem zakupu w proline

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites
kupiony 19. grudnia za 1060 

850 + kw i jest twoj ale tez po oc go slychac (hawk ma takie same wiatraki jak twinfrozrIII)

 

ogolnie karta jak nowa w pelnym zestawie z dowodem zakupu w proline

 

Dobra to przed OC jest błoga cisza?, dodam że teraz gdy przerzucam się na integrę to jedyne co słyszę to dyski HDD do momentu aż się nie wyłączą, chodzi mi o to czy uzyskam taki sam efekt, bo z tym GTS 250 to się nie da co mam obecnie.

Ps. co do samego OC jak się to kręci bez zmiany napięć

Link to post
Share on other sites

vapor-x



zamówione 7950



1) Kupiłem kartę miało być 1x8, 1x6 pin, a się trafiło 2x8 zasilacz ma tylko 1x8 i 1x6 da na tym rade pociągnąć?, ewentualnie zasilacz mam modularny i brakuje mi tylko takiego przewodu da go radę dokupić?

 

2) Grafika się mi do obudowy nie zmieściła:|, musiałem starą trochę przyciąć :| teraz pytanie polecicie coś niedrogiego, a co się nadaje ps. też nie chcę by się zaraz rozleciało i mile widziany zasilacz na dole(zasilacz mam:) tylko chodzi mi o jego umiejscowienie w obudowie) + dyski montowane wszerz, a nie po długości:), bo parę ich mam w sumie to z 5

Link to post
Share on other sites

Ad 1

Miesiąc temu kupowałem też mam wersje z zasilaniem 2X 8pin.

Ad 2

Ja swoja przerabiałem już wcześniej gdy miałem mieć referenta HD 6950, po postu przeniosłem szufladki na dyski w wnękę na napędy optyczne, i się zrobił dodatkowy plus bo teraz nic mi nie zasłania wentylatora umiejscowionego na dole frontowego panelu :D

Co do konkretnego modelu  ile masz kasy na nową/używaną obudowę?

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...